Dobrá sestra

• USA The Good Nurse (viac)

Přetížená sestra z jednotky intenzivní péče bere obětavého nového kolegu jako oporu v práci i v soukromí. Nečekaná smrt pacientky na něho ale vrhne stín podezření. (Netflix)

AppleCore

Vysoce ponurej příběh o někom, kdo zapříčinil smrt až čtyř set pacientů? NE! Divák musí dvě hodiny koukat na vizuálně i obsahově extrémně mdlou kriminálku, kde neni ani náznak snahy zabřednout do hloubi mysli hlavní postavy, která navíc dle scénáře neudělala zřejmě vůbec nic, protože v každý scéně jenom je a čumí. To i kdejakej céčkovej slasher má psychologii vraha načrtnutou s větším umem. Dobrá sestra je tak nudná a prázdná, že jsem se dozvěděl víc o napařovači oděvů než o Charliem Cullenovi. Ale aspoň mám teď z krku jeden vánoční dárek. ()

silentname

"The Good Nurse" je zaujímavým filmom, v ktorom mi tak vnútorne asi len chýba pocit, že by som nejako mohol pochopiť Charlieho konanie. Pretože vysvetlené to nikdy nebolo a tak je to dokopy obrovskou záhadou. Každopádne je zaujímavé vidieť ako mu to všetko prechádzalo, ako to dokázal zamaskovať a čo sa vlastne dialo v pozadí toho všetkého. Herecké výkony sú v každom prípade excelentné. Na oboch stranách. Aj Eddie Redmayne aj Jessica Chastain do toho dali maximum. Plus je to skvelý príbeh, kde sa dočkáme aj trošku charakterovej štúdie. A práve vďaka vzťahu medzi Amy a Charliem máme možnosť vidieť, že v jadre má Charlie aj svoje dobré stránky, ktoré však slúžia asi aj na to, aby dokázal maskovať svoje skutočné činy. To priateľstvo a spôsob ako sa začne meniť je podľa mňa skvelý. Pôsobí to na mňa veľmi uveriteľne. Keby mal film ešte trošku spád a keby som nejakým spôsobom aspoň mohol pochopiť Charlieho konanie, išiel by som s hodnotením vyššie, no minimálne jedno z toho nie je chybou samotných tvorcov. Za pozornosť určite stojí. Takéto príbehy je potrebné hovoriť. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Určite dobrý film, len škoda, že v druhej polovici stratil paru, alebo ako my Slováci hovoríme "drajv". Potom sa z nádejného nábehu na thriller film otáča výrazne psychologickým smerom. A nabudúce by som prosil menej uplakaného Redmayna. Tu mu asi ostalo ešte z čias prezliekania sa do ženských šiat v The Dannish Girl. ()

SeBig

Být to o půl hodiny kratší, dal bych možná i víc. Začátek celkem nezáživný, když se objeví dva detektivové trochu se to rozjede v docela zajímavý psychologický film, ke konci už se to však zase vleklo. Herecké výkony fajn. ()

Chrustyn

Seversky chladné a pomalu plynoucí, ale ve výsledku příliš obyčejné bez větší gradace a napětí. Herecky naštěstí dostatečně působivé. ()

marhoul

Kdyby lidé tušili, jak je těžké a prakticky nemožné uhlídat vyšinutého jedince v řadách zdravotnického personálu, neměli by klidné spaní... Však v momentě, kdy něco nelícuje, rozbíhá se mašinérie k dopadení. Tento příběh je brutální nejen v činech, které Cullam napáchal, ale v tom, jak se k tomu postavily nemocnice. Tohle nepochopím! Jinak velmi se mi líbila scénka s kamarádkou u vína. Drobnost, ale takto přesně probíhá komunikace dvou dávných zaměstnanců, kteří se znají z placu a klidně po dvaceti letech řeší někoho, kdo se jim nezdá. Žádné vytáčky, reálné hlášení, drbů včetně. A abychom trošku zvedli mandličky pracovním turistům, kteří se ve zdravotnictví pohybují a často bývají vyhozeni, vězte, že stran těchto příchozích na nové pracoviště se vždy zvedne telefon a volá se známým, aby se vědělo, kde byl zakopaný pes. S ohledem na fakt, že se jedná o profese, které mají v náplni práce péči o nemocné, v pořádku. Kradla v šatně prachy z peněženek, bude krást i tady, mizely léky, bude fetovat i tady, chlastala, bude chlastat i tady, byla hrubá na pacienty, bude i tady, byla lajdák, bude lajdákem i tady. A vždy je to tak, že se tak stane už ve zkušební době. Člověk aspoň ví, co sledovat. Když by takovou drbárnu pěstovali tehdy v amerických špitálech, zastavili by ho dřív. Ale oni ho nezastavili a to je tragické. ()

Marze

Treti dejstvi se zda nedokoncene a vubec od pribehu odehravajicim se ve stupidnich nemocnicnich pokojich jsem cekal vice. Je zcasti osobni, zcasti socialni kritika. Prekvapilo me, ze neco takoveho mohlo trvat 16 let a bylo zodpovedne za smrt 400 osob. Chastain predvadi hluboce citlivy vykon a je stredem filmu. Cele to pusobi spis jako evropsky emelecky film nez americky politicky thriller a kriminalni drama. Usetrete cas a prectete si o tomto pripadu clanek v casopise. ()

TheEvilTwin

Thriller roku? Určitě ne, ale jako true story a show Jessicy Chestain a Eddieho Redmaynea obstojná podívaná. Příběh je podán jednoduše, ale přesto (v rámci možností) poutavě, faktická stránka je hádám vpořádku, filmařská dokáže udržet pozornost a ikdyž se nejedná o zas tak zásadní přírustek do žánru a očekávání byly daleko větší, jako průměr na večer k vínu je film ideální. ()

BMW12

Film je podle skutečné události, to je asi to nejlepší na filmu. Jinak úvodní půlhodina byla úplně zbytečná, nic se nedělo v rámci děje. Poté se to trochu začalo rozjíždět, že jsme konečně začali zjišťovat, o čem vlastně má být ten příběh. Následný děj mě už celkem zaujal, nebýt tedy některých zdlouhavých záběrů. Je však s podivem, že žádná nemocnice nechtěla Charlie žalovat a nechali ho pokračovat v jeho činnosti v dalších nemocnicích. ()

Padme_Anakin

Mrazivé komorní drama o vyšetřování neobvyklých úmrtí v nemocnici, měla jsem husí kůži při představě, že se tohle mohlo stát, resp. stalo.. Přístup vedení nemocnice a právníků zarážející a pro mě nepochopitelný.. Kriminalisté to ovšem nevzdali a za pomoci sestřičky, kterou skvěle zahrála Jessica Chastainová, se pustili do urputného boje.. Klobouk dolů, ta žena měla plno svých vlastních starostí a k tomu všemu se jí do cesty ještě připletl nový „kolega“, podivín Redmayne, rovněž výborný.. ()

Remedy

Česká televize vyrukovala s Podezřením, Netflix s Dobrou sestrou, která bohužel narazila na nedobrého bratra. Z tvůrčího hlediska zůstává Tobias Lindholm trochu tušen v pozadí, přesto je jeho osobní vklad v porovnání s dosavadní tvorbou dosti limitovaný. Atmosféra je místy tísnivá, ale ne dostatečným způsobem a v poslední třetině je to už vyloženě nudné. Nejzajímavější je linka se systémovým selháním nemocničního aparátu a jako vždy skvělá Jessica Chastain, přesto bych od takového námětu (a od Tobiase Lindholma dvojnásob) čekal mnohem více. Ve výsledku je to jen takový o něco trochu lepší spotřební netflixovský materiál, což je na takhle ambiciózní počin zoufale málo. [55%] ()

dom156

Film byl tak průměrný a nijak vybočující, že jsem u něho dokonce i usnul, což se mi stává skutečně zřídka. Tři hvězdičky a víc nic. ()

M.i.k.e

další z nekonečné řady filmy opřených o skutečné události, který ovšem navzdory tématu a dobrým hercům nedokáže naplno vtáhnout a chytnout za srdce. Good Nurse má tu smůlu, že podobných filmů jsme už pár viděli a že ono téma vraždícího zdravotního bratra není - bohužel - zas tak ojedinělé a i v našich končinách sme jednoho podobného měli. Jakkoliv je hrozné co Charles Cullen dělal a 400 je extrémní číslo, tak tady to zdaleka nefunguje tak jak by mělo a nejspíš i chtělo...60% ()

vydumnica

Aj napriek vynikajúcim hereckým výkonom dvojice Chastain & Redmayne je The Good Nurse len priemerným filmom a pre mňa určite len na jedno pozretie. 60%. ()

Streeper

Asi jsem od toho čekala více. Herecky je to zahrané skvěle, i když mám v poslední době pocit, že Jessica Chastain je všude a ve všem, takže možná už je jí na mě všude moc a byla mi kvůli tomu lehce protivná. Nicméně Eddie je skvělý. Tempo filmu je ale docela pomalé, na to o jakém tématu film pojednává. Dalo by se to určitě natočit napínavěji a zajímavěji. Většinu filmu jsem se i dost nudila. ()

bourec

Podle mě je to herecky nadprůměrný, příběhově nepříjemné reálný, a uteče to i přes svou pomalost jako voda. Znovu bych to vidět rozhodně nechtěl, ale jako komorní drama je to nadprůměrný. 80%. ()

Juto

Niet pochýb o tom, že tempo filmu je pomalé, ale režisérovi Tobiasovi Lindholmovi treba priznať zásluhu za to, že z neho urobil temné a zlovestné cvičenie, ktoré drží publikum v napätí i napriek tomu, že vieme ako tento príbeh dopadne. V tom mu ohromne pomáhajú talentovaní herci Jessica Chastain a Eddie Redmayne, ktorí podali výborné výkony a chytľavé dialógy. V scénach v nemocnici, úmrtiach a nasledujúcich výsluchoch sú prvky realizmu, ktoré ma dosť bavili. 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD