Sweet Tooth: Chlapec s parožím

• USA Sweet Tooth
USA, (2021–2024), 20 h 12 min (Minutáž: 38–58 min)

Svět zpustoší obří katastrofa a Gus, napůl jelen a napůl chlapec, se přidá k partě lidí a hybridních dětí, která hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

JasonV

Seríálová, trochu farebnejšia a optimistickejšia verzia hillcoatovej Cesty. Niekedy je ten bizár ešte väčší ako sa môže zdať podľa podoby hlavného hrdinu - juvenilné arkádové komando, svišť?!, kôň, dvojmetrový nemotorný černoch ručne likvidujúci skupinu po zuby ozbrojených chlapíkov, proste vidno, že je to podľa komiksu kde je miera fantázie niekde inde ako v bežnom tv seriály. Vyložene mi to ale nevadilo a celkom som si to užíval. Totálne zbytočný bol len otravný voiceover. ()

BlondJames

Taková postapokalyptická pohádka pro děcka. Každopádně kdyby se to trochu vymazlilo, přidalo víc krve a trošku to opustilo od těch klasicky dlouhých záběrů,  zbytečných keců o životě a zvláštních dialogů prakticky o ničem, možná bych to skoukla i najednou, ale nervy mám jen jedny (nehledě na to, že šílená dětská armáda mě iritovala tak, že jsem přemýšlela, jestli to vůbec dokoukám). Dokoukala a za to 65% ()

oblonskij100

Neuvěřitelné, když Netflix neumí skoro natočit dobrý film, tak seriály se jim daří. Celou sérii jsem viděl za jeden pátek, jeden líný pátek. Myšlenka chlapce s parožím, postapokalypsa s covidem 21 a nádherný příběh všech protagonistů, které si nesou své bolesti a to je všechny spojí. Ano těším se na další pokračování, těším se na další příběhy, kdy ptáče........, ale dost . ()

Fuksinka

Čekala jsem milý rodinný seriál a milými zvířátkodetmi, ale ono to je kupodivu docela drsný. Postavy jsou dobře napsané a příběh zatím docela dává smysl. Jediné, co mi tam vyloženě vadí, je vypravěč. Těším se na pokračování. Jen jestli to Netflix nezruší, jak je jeho zvykem u každého seriálu, který mě zaujme. ()

Brodequin

Jak tu někdo psal, seriál opravdu neví, zda být pro mladistvé, nebo pro dospělé. Ale jinak je to moc hezká podívaná se zajímavou myšlenkou, myslím, že pro dnešní svět velice aktuální. Nádherná kamera a vizualizace - krásně barevně podané. Určitě se moc těším na další sérii, zvlášť po takovém konci! ()

bonovox

Dobrá myšlienka, a nápad. Miestami to pripomína súčasnú covidovu situáciu. Ale je to príliš natočené pre detského diváka. Uvidíme s čím tvorcovia prídu v očakávanej 2.serii. 60% ()

kokofek

Jako pohádka se mi seriál nejevil. Kdoví,co nás ještě v budoucnu čeká! Hybridi s vlastnostmi zvířat to bude možná ještě slabý odvar. Příroda rozhodně neřekla své poslední slovo! Ruce- rozestupy - roušky! ()

Predator77

1 Série: 50 procent, 2 Série: 40 procent, Po pravdě z tohohle seriálu mám dost rozporuplné pocity na jednu stranu tady máme fajn příběhové linky postav jak hlavních tak vedlejších, fajn výpravu, hudbu, i nějakou tu akci, na straně druhé tu máme dost divný mix žánru kdy jednou sledujeme naší hlavní postavu Guse což je kříženec jelena nebo co to mělo být a který objevuje svět který zároven vůbec nechápe, nebo scény s dalšími zvířecími dětmi jak si hrají a tyhle pasáže působí že se na ně můžou dívat i děti ale pak najednou děj uhne na jiné vedlejší postavy a tam se zase dějí někdy dost drsné a nekompromisní věci tak že tím pádem tu pak máme seriál který ani neví čím vlastně chce vůbec být jestli chce cílit na dětské publikum nebo dospělé, další věc co mě dost srala byli kostýmu jednotlivých zvířecích dětí ty vypadají vyloženě strašně a připadal jsem si jak kdyby se díval na nějaký dětský karneval a pro mě tím pádem tyhle pasáže byli skoro nekoukatelné a bylo my vyloženě jedno co se bude dít dál, na druhou stranu co mě ale opravdu nadchlo tak byli vedlejší linky s dospělýma postava a kdyby se příběh soustředil čistě jenom na ně tak bych se vůbec nezlobil a tím pádem bych pak neváhal dát i větší hodnocení takhle se ve výsledku jedná o dost těžký průměr s promarněním potenciálem, jinak co jsem tak pochopil tak by jsme se měli dočkat ještě asi třetí série vzhledem k tomu že konec druhé řady je celkem otevřený !!! ()

Zevluska

Je to milý, je to hezký, je to pohádka. Ta krajina je nádherná. Trochu mi dělalo potíž zvyknout si na tu kameru a ten styl. Ale nemůžu se dočkat další série ()

Slack

Veľakrát zaznelo označenie Fantasy. Ale vzhľadom na tému sa mi to zdalo ako skôr sci-fi žáner. Miestami zaujímavé poňatie sveta po apokalypse (pandemickej). Z flashbackov sme sa podozvedali informácie o kde kom. Ale žiaľ, tieto young adult počiny majú záporákov asi len pre to aby tam boli. No a prvá séria nám neodhalila ani v poslednej časti, prečo má byť mladý šestorák taký špeciálny. Sám som zvedavý či (ak náhodou vznikne druhá séria) budem dostatočne zvedavý na pokračovanie osudov hlavných hrdinov. ()

Sidenius

Nevím jestli mi vadí víc neustálé crossovery které dost často ruší hlavní linku děje, nebo poměrně dětinsky pojatý příběh. Obecně docela koukatelnén a lehká reminiscence s Covid-19 (zóny na rozestupy 2m, desinfekce na ruce přítomné v každém díle). Alespoň že ještě neupalujeme sousedy kteří onemocní. Asi za vše mluví producent seriálu Robert Downey jr. Jeho zmatenost a neukotvenost v profesním životě je vidět i v seriálu. Koho sakra zajímá předchozí osud Big Mana? Pro děj seriálu úplně nepodstatné. Jinak zajímavá směska Carnival Row, Narnie a Lostů. Když už se v celé Americe v jednom vlaku potkají dva staří známí tak se člověk neubrání srovnání s kokotinou jako je Lost. ()

Nih

Seriál som zhliadol v priebehu 3 týždňov, no mal som pocit, ako by som ho zhliadol za 3 minúty. Úžasný výkon hercov, výborný scenár, sám by som ho tak dobre nenapísal. A celkovo niet čo kritizovať, jednoducho paráda. Príjemný pocit zo seriálu dodávalo aj to, že to bolo miestami temné a drsné. Toto určite nemôže skončiť po 1. sérii, ani po druhej a dokonca ani po tretej. Dej seriálu trošičku naznačuje, že sa to nestane. ()

Stanley139

Dobrý nápad, provedení zajímavé. Nejvíce mě bavily vedlejší příběhové linky než hlavní jelínek. Nepochopil jsem smysl, význam a provedení toho podivného sviště, u kterého jsem si moc přál, aby ho konečně někdo oddělal...škoda, neoddělal. Masky ostatních hybridů jsou strašné, doufám že v další sérii tento nešvar vylepší . ()

Sopholojong

Walking Dead bez hnijucich zombies, ale zato s bajecnou fantasy atmosferou. No bajecnou, ako bajecnou... Je to skor dark fantasy - otvorene sa tu lovia a zabijaju deti (hybrids) a ludia su za najvacsie svine (cest vynimkam). Jim Mickle predvadza skvely audiovizual (nacviceny zo Stake Landu) yellowstonskych parkov, uzavretych lesikov (krasne, az rozpravkove sidlo Gusa a jeho otca), opustenych domov a atrakcii (magicke ZOO), podfarbeny hravou, mytickou hudbou (takisto vyborne zakomponovanie piesni do scen). Na zaciatku nic nedava ziadny zmysel (ako vznikol virus), aby to tvorcovia neskor doplnili interesantnymi flashbackmi (najlepsi s Gusovmi rodicmi a prinasajuci zasadny twist) a na konci zliali v zmysluplny celok. Davno som si takto vynimocne neuzil takyto pre mna prekvapujuci serial. Vedel som o nom malo, ale uz je teraz Top Ten 5 naj netflixackych serialov tohto roka. K tomu prepracovane charaktery Big Mana a Sweet Tootha... vadilo mi jedine divne natlacene duo indo-pakinstanskeho paru (naopak cernoch sa do role "Obra" narodil). No zase tie kvoty! ()

webino

Toto Netflix vyhral.Mal som takéto námetové chvíle,myšlienky a jednu niekto spracoval.Je to zvláštny pocit.Keď ste niekto mal v hlave námet čo viete že holywood a vôbec filmový priemysel...od fkových filmov až po AAA nepoužil,ale je dobrý,nie blud nádejných scénáristov či spisovateľov.A niekedy po nočnej kuknete chystané na Netflixe,bum seriál čo ako ma ešte nenadchlo,lebo som nevidel trailer len dáky teasser či ako sa nadáva tomu.A dnes po poobednej otvorím pivko,Netflix mi poslal správu že už je tam prvá séria.A hneď prvá polhodina bolo to čo som mal v hlave teroristicky skoro rovnako.Ten pocit teraz to pozerať je fuuu.A hneď aj vidím ten potenciál toho čo sa dá z toho vyťažiť.Tam majú taký široký,,teraz uveriteľný,,priestor na tvorbu deja a vôbec universa že im strašne závidím.A netflix teda vsadil na brutal kartu a verím že tento seriál sa zapíše. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD