Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

samkko

6.5/10 a Ethan Hawke je totální šílenec! Na Black phone jsem měl fakt dost velké očekávání. Vypadalo to temně, tajemně a mysteriózně. Bohužel je to v závěru tak trochu jinak. Film vám sice nabídne skvělé vizuální zpracování, pár napětím vyhrocených scén, jeden fajn jumpscare, příjemnou atmosféru a velmi dobré herecké výkony mladých herců, jenže k dosažení slibovaného žánru horor to má daleko. Jako thriller to funguje výborně, osobně bych sice pár věci poměnil, ale když přivřeme obě oči tak se to dá. Co mě ale opravdu vytočilo, byla ta filmová naivita. Protože takhle jednoduše se dostat z takové šlamastiky.. To mi hlava nebere. A když si to tak vezmete, tak ke konci nedojde ani k pořádné gradaci, či úctyhodnému vyvrcholení. Což mě mrzí. A mrzí mě i fakt, že je většina záhadných věcí ve filmu nevysvětlena, či úplně pohřbena do nějaké neexistující dějové linie o které si můžete tak maximálně nechat zdát. ()

Hashirama

Scott Derrickson je zpět u svého kopyta, ale možná úplně ne ve své kůži. Poměrně originální námět totiž zadaptoval sice s atmosférickými hororovými trademarky, ale jako celek se mu film rozpadá pod rukama. Problémem je už samotné vrstvení příběhu, ve kterém valnou část stopáže zabírají nikam nevedoucí a zdlouhavé kapitoly na téma útěk ze strašidelného sklepa, po nichž následuje rozuzlení, které proletí před divákem rychleji než kulka, a načrtnuté linky končí neukončené, bez nějakého uspokojivého pozadí či základů, a pro film se tak zpětně stávají zcela zbytnými. Rovněž vyobrazení světa, ve kterém lidé nad 15 let uléhají každý den k zimnímu spánku, po sousedství si vesele jezdí černá dodávka, na které už chybí jen nápis "únosy dětí a.s.", aniž by si jí kdokoliv všiml nebo jí věnoval jakoukoliv pozornost, a děti školou povinné se tu chovají jak vězni ve sprchách, je nanejvýš podivné a neuspokojivé. V neposlední řadě také film zvláštně pracuje s magickými motivy, z nichž především jasnovidecké sny slouží výhradně jako deus ex machina pro vyvrcholení zápletky. A samotná existence a úloha černého telefonu je především ze strany antagonisty nahlížena dost diskutabilně. Sám antagonista v podání Ethana Hawkea je však zábavnou postavičkou, která vyzařuje tu správnou auru, byť nemá žádný rozklíčovatelný charakter a jako anonymní zlo je až příliš groteskní. Rovněž vztah ústřední dvojice je zábavný a zajímavě rozpracovaný. Je to takový hezký film na koukání, ale dost zdlouhavý a neuspokojivý na sledování. 6/10 ()

Hellierer

Atmosférické, zručně natočené úplné nic. Herci si to dávají, Derrickson má řemeslo stále v paži, ale plochý a děravý scénář, zcela nezvládnutý závěr a jakákoliv absence strašení z toho dělají velké "hororové" zklamání. ()

Mini_X

Scott Derrickson to dokázal, i po deseti letech dokázal vytvořit svůj horor ve svém stylu a to i velice poutavou atmosférou. Film sleduje kluka Finneyho , které ho unese sadistický vrah a následně ho zamkne do zvukotěsného sklepa. V místnosti je s ním černý telefon ,který často zazvoní i přesto, že vrah mu řekl, že telefon nefunguje. Volají mu duchové předešlých oběti vraha a chtějí mu pomoci utéct z tohoto vězení než mu vyprší čas. Film geniálně pracuje z hlavními postavami a záleží Vám na nich .Ethan Hawke jako vraha si svojí roli naprosto užívá. Pokud chcete zažít hororový či thrillerový  zážitek , tak tenhle film tohle všechno splňuje na 100% za mě 9/10 ()

Hellknight12

Po dlhej dobe som sa rozhodol ísť na horor do kina a pred chvíľou som sa vrátil. Predlohu bohužiaľ nepoznám. Ja som s filmom spokojný. Nečakal som skvost a vlastne čo som cca čakal to som aj dostal. Film sa snaží hrať hlavne na atmosféru, ktorá je zvládnutá veľmi dobre. Tiež je tu dobrá hudba. Herci sú sympatický a hlavný herci hrajú veľmi dobre. Vedľajší to už je o niečo slabšie ale dá sa to. Tiež musím pochváliť kameru. Príbeh sa odohráva v roku 1978. Máme tu vraha a nejaké tie nadprirodzené prvky. Finneyho unesie vrah a zavrie ho v jednej miestnosti, kde je wc, posteľ a čierny telefón. Telefón funguje ako vec cez ktorú Finneyho kontaktujú obeti. Bohužiaľ viac nadprirodzená tu nie je. Mohlo to byť oveľa lepšie využité. Čo sa týka vraha, tak ten je zahraný veľmi dobre. Jeho postava mi prišla, čo sa týka dôvodu prečo robí to čo robí celkom dobrá. E. Hawke ho zahral výborne. No a samozrejme čo tu nesmie chýbať sú hluchý susedia a nie zrovna inteligentný policajti. To síce počítam ako mínus ale pri podobných filmoch som si už tak nejako na toto zvykol. Máme tu aj pár jumpscarov, ktoré sú z veľkej časti nepodarené ale to mi neprekáža, keďže ide o tú atmosféru. Film môžem odporučiť. Je to jeden z nadpriemerných hororov. Ak to budete brať ako hororový oddych určite si to užijete. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Psycho.R

Po tom PR, co nas mělo nalákat jde o podprůměrný horor/thriller, který neprinese nic noveho, žádný nečekaný zvrat a 70 léta, kdy se film odehrává mají evokovat filmy te doby. Ovsem to se neděje, ve skutečnosti je to nevýrazné, ošklivě nasnímané a velmi brzy zapomenu, ze jsem to viděl. Ani Ethan to nezvládl zachraňovat, protože ma porad masku, čili mu nevidime obličej a jeho postava ani nema charakter, který by se dal nejak hrat. ()

rublik05

Přestože jsou zdejší hodnocení povětšinou průměrná, osobně beru Černý telefon jako jednoznačně jeden z nejlepších filmů roku 2022 a také patrně nejlepší horor téhož roku. Snímek od začátku zaujme výbornou dobovou atmosférou, kterou pak krásně doplňuje fungující napětí, tajemno a další hororové prvky. Velkým překvapením pro mě byli herci. Casting se zde povedl na jedničku, mladší herci jsou přímo senzační, hlavní záporák v podání Ethana Hawkea mě taktéž moc bavil. Příběh nemá ani jedno jediné hluché místo, krásně graduje až do překvapivého a nesmírně povedeného finále. V jistých chvílích si nešlo nevšimnout určitých prvků, které ve mě evokovaly starý dobrý Sinister, což mě příjemně potěšilo. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych snímku vytkl. Už dlouho jsem nebyl tak nadšený z hororu. Tohle se opravdu povedlo. Scott Derrickson stále umí. 10/10. ()

gemi

Vcelku fajn retro (kamera, způsob vyprávění...) záležitost, ale cosi tomu chybí, hlavně nějaká smysluplná dramaturgie. Co tomu naopak přebývá, je jedna fakt nechutná lekačka, kvůli které jsem si málem chrstnul kafe do xichtu! Ty další by se taky daly označit za ne-úplně-nezbytné, ale ty už jsem aspoň očekával. ()

Terka_127

Wau! Nikdy jsem nečekala, že u hororu použiju tato slova: Ale to bylo taaaak hezkýýýý! Od prvního teaseru, co jsem viděla, jsem věděla, že se mám na co a hlavně na koho těšit! Ethan jako záporák je skvělej. Kdybych nepoznala jeho postavu a jeho pohyby, tak bych snad ani podle změn hlasu a chichotání nepoznala, že to je on. příběh ve sklepě má hlavu a patu a i když se jedná o horor, takový opravdu povídkového typu, tak bylo silně dojemné, že obyčejný hodný kluk najde v sobě sílu odhodlání a spojí se v něm vlastnosti všech chlapců, kteří se ztratí a osvobodí je v sobě. Krása a tleskám! ()

tlesk

Černý telefon je dost možná největším překvapením roku a nejlepším psychothrillerem, který v kině uvidíte. Bere si na paškál hned několik příběhových linek, které splývají v ucelený a velmi silný zážitek, ve kterém napětí graduje od první až do poslední minuty stopáže. Ta není nijak přepálená, tudíž se nestihnete nudit a zůstanete přikovaní do sedačky. Prakticky vše v něm funguje na jedničku a od obsazení, až po atmosféru a zápletku se jedná o nervy drásající podívanou s potenciálně ikonickým záporákem. Scott Derrickson se ukazuje jako velmi zručný režisér, jenž dokonale rozumí žánru, který točí a moc dobře ví, jak s ním pracovat. Ústřední myšlenka s telefonem, skrze který komunikují mrtví je dostatečně nosná, aby utáhla celovečerní film. Navíc je celá adaptace ve výsledku mnohem lepší a kompaktnější, než stejnojmenná povídka od Joea Hilla. Což je rozhodně potřeba ocenit, protože to se vydaří opravdu málokdy. Stejně jako výkony dětských herců, kteří zde místy až zastiňují zkušenější kolegy. Jde jednoduše o neskutečně napínavou duchařskou podívanou, kde maličko skřípe nevytěženost a nedotaženost jinak skvěle zahraného antagonisty. Tady nejde jinak, než doporučit návštěvu kina. Nebudete zklamáni. ()

RAFT

Režisér Derrickson nám naservíroval další skvělý filmový kousek.Ethan Hawke dobrej ,co mě mrzí že, je ve filmu málo.Dobrej psychopat. 70% ()

dagondrive

Konečně po dlouhé době výborně natočený a hlavně originální horor. Výkon herečky, která ztvárnila sestru uvězněného, byl výborný. ()

departed

Námět by mohl na papíře znít jakkoliv podivně, ale v Derricksonovo podání, ve kterém správně vychytal směs sedmdesátkového vizuálu, libového ozvučení, mrazivých tónů chytlavé hudby, správně načasovaných (fungujících) lekaček, šikovných mladých herců a správně děsivého Hawkea, tohle všechno fungovalo na výbornou. Zapojení nadpřirozeného prvku v podobě černého telefonu tomu dávalo krásný nádech, bez kterého (když se nad tím zamyslíte) by to byla jen další dobová detektivka, sice kvalitní, ale ničím ozvláštněná. Pokud na to budete nahlížet jen jako konzumní divák, tak je to strašně obyčejný film, já v tom ale hledal, a i nacházel, víc a díky tomu jsem si to víc užil. ()

Najt

Bezpochyby výborně natočený film se skvělou atmosférou. Ale vzhledem k tomu, ze to měla být hororová událost letošního roku, tak jsem dost zklamán. Film to je skvělý, ale funguje pouze jako mysteriozní thriller. Jako horor to absolutně zklamalo, protože tam není hororového absolutně nic. Nebrat to jako horor, dam o hvězdu více. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)