Pred stáročiami uzavreli obyvatelia jedného mestečka zmluvu s bosorákom, ktorá im mala priniesť prosperitu. Keď sa dostavil čas splatenia dlhu, dlžníci sa vzopreli, zavraždili ho a mrtvé telo čarodejníka zahrabali do zeme. Teraz prišiel čas odplaty, staré kosti sa dostali na povrch zeme a duša zomrelého ovládla strašiaka postaveného v kukuričnom poli. Potomkovia pôvodných obyvateľov sa stávajú objektom jeho vraždiacej nenávisti. (beso74)

molcan2

Pre zberateľov hororov je tento kúsok dávno strateným pokladom. Často je označovaný ako "nadprirodzený horor", ale jeho skutočná sila je v slasherových scénach. Príbeh prekliateho mestečka by tak neupútal bez fantastickej slasherovej vložky. Vražedné scény vyzerajú, akoby boli vystrihnuté z klasického talianskeho hororu: neuveriteľné gore efekty bez počítačových efektov. Zabitia sú inovatívne a dobre vyzerajú, vrátane mučiacích sekvencii akoby zo Sawu. Dej je len ťažko originálny ale je aspoň tesne dostačujúci. Je to taká kombinácia Maniaka, Kukuričných detí a Démona pomsty. ()

Rathalos

No,na to,ze to je horor z roku 1995,tak musim povedat a aj pochvalit,ze sa jedna o v celku vybornu zalezitost,ktora ma atmosferu,napatie,niekolko skvelych scen,ktore stoja za to,strasiak je cool,nechcel by som ho stretnut a aj triky su na urovni,cize davam 5 z 5 hviezdiciek...:-) ()

helraiser

Další horor o stršákoj z kukuřice, ale ten pánečku je. Rozhodně jeden z nejlepších jakej jsem měl zatím vidět. Strašák vypadá opravdu skvěle a vůbec se s tím nemaže. Výborná nápaditá zabití, parádní gore a ta atmosféra, no prostě nádhera, to se opravdu jen tak nevidí. Ani se mi nechtělo věřit, že to bylo natočeno v půlce 90. let, protože to kvalitou, atmosférou a gore odpovídá zlatým 80. letům takže opravdu překvapení. Rozhodně se podívám po dalších kouskách se strašákem v hlavní roli, protože tohle hororový monstrum se mi začíná líbit čím dál víc. Jo a jen tak mimochodem komentář od WANDRWALLA je úplně mimo mísu. Váhám mezi čtyřma a pěti hvězdičkama, ale vzhledem k tomu, že zážitek ze sledování byl opravdu neuvěřitelnej tak dám plnej počet a tomu komu se líběj podobná béčka tak můžu jedině doporučit a ostatní to taky nezabije, rozhodně uděláte líp když mrknete na tohle než třeba na dnešní digi sračky kterých jsou mraky. Tak směle do toho stojí to opravdu za to. ()

Nikolas__

Hodně dobrý horror. Od tý doby co jsem viděl Pumpkinheada se neobjevilo lepší hororové béčko. Postavy docela ušly, bohužel scénář není moc silný ( u slasherů jsem si už zvykl ), ale ten flashback, zpracování, fázování, hudba jsou opravdu povedené. Plus se překvapivě povedlo finále. Jo a vím že film není úplně slasher, ale obsahem tak působí :). 7/10 PS: Jeff Burr je velmi zajímavý hororový režisér - hodně jeho folmů za nic nestojí, TNOTS patří k těm lepším, společně s např. třetím chainsaw masacre. ()

MFZB

úprimne, nečakal som, že by sa v 90-tych rokoch našiel niekto, kto by spravil dobrý film, ale toto je fakt paráda. Škoda, že na internete je to v dosť na piču kvalite a film tak strašne pôsobí dojmom 80-tych rokov a dokonca aj efekty sú také, no ale to nevadí, hlavne čo potešilo najviac, tak že to bol celkom slušný krváčik, akože nie žiadny gore masaker, ale tak toto človek neočakáva od tých starších filmov.ˇDalšia vec, filmov so strašiakmi som moc nevidel, ale začínam im prichádzať na chuť, niektoré sú vážne dobré iné slabšie, ale tento bol zase raz v tomto smere perfekt, strašiak sa mi videl. Čo sa príbehu týka, tak spočiatku som nechápal ničomu, lebo ide sa dosť rýchlo na vec, žiadne siahodlhé vykecávanie ani nič, rýchle oboznámenie s postavami a strašiak vykonáva svoju prácu, ale potom keď to kňaz pekne vysvetlil, tal už vedel koľká bije...Jedna z najlepších scén vo filme bola zrejme Witches Sabbath, tí ktorí videli vedia, a toto by som naozaj neočakával od stršieho movie, ale aj kopec ďalších iných, prakticky každá smrť bola iná, takže človek sa nenudil a dopredu ani nevedel ako dopadne každý ďalší...Starší neznámy kúsok, ale vážne dobrý, hororový fanda si tu príde na svoje, to je jasné, takže mi neostáva nič iné, len odporučiť... ()

hanazu

Oživlý strašák děsí malé americké městečko. Je to hodně zemědělsky pojaté, takže smrt přichází většinou z rukou strašáka nebo od farmářského nářadí. ()