Pre úspešnú spisovateľku dobrodružných románov Joan Wilderovú (Kathleen Turnerová) sa všetko začne v okamihu, keď jej zatelefonuje sestra Elaine, ktorú uniesli dvaja podvodníci Ralph (Danny De Vito) a Ira (Zack Norman). Elaine ju prosí, aby do Kolumbie priviezla mapu s pokladom. Joan, hoci „zvracia aj na eskalátoroch“, nastúpi do prvého lietadla, aby sestru zachránila. Vonkoncom netuší, že sa tak stáva cieľom intríg nielen oboch amerických podvodníkov, ale aj vysoko postaveného a skorumpovaného kolumbijského policajta Zola (Manuel Ojeda). Našťastie za týchto nepríjemných okolností v džungli stretne dobrodruha Jacka Coltona (Michael Douglas), ktorý jej sľúbi, že ju za tučný dolárový príspevok zavedie k najbližšiemu telefónu. Počas nebezpečnej cesty, keď ich sužuje tropický dážď a prenasledujú Zolovi muži, Colton zistí, čo Joan vlastne do Kolumbie priviedlo. Presvedčí ju, aby poklad našla sama a vymenila ho za sestru. Po rade ďalších peripetií skutočne nájdu jaskyňu a v nej obrovský smaragd. To však zďaleka nie je koniec, pretože skôr ako sa dobrodružstvo skončí, klenot ešte veľakrát zmení majiteľa a na čas sa dokonca ocitne aj v žalúdku krokodíla... (TV JOJ)

Juto

Klasický dobrodružný príbeh, ktorý bravúrne presahuje svoj pomerne priemerný vzorec prostredníctvom zmesi dokonalého obsadenia, úderov chémie medzi hviezdami a šikovného scenára. A nemožno zabudnúť na Dannyho DeVita, ktorý tomu dáva šmrnc. 8/10 ()

Martrix

V osmdesátkách, kdy měl člověk málo nakoukáno a navíc v TV nic nedávali, to bylo svěží a vtipné. Dnes už mi těch pár úsměvných scén nestačí a hojné střílečky a honičky mě vysloveně nudí. Nebýt sympatické ústřední dvojice a skvělého dabingu, klidně bych šel s odnocením i níž. ()

WolfR

Můj oblíbenec Zemeckis v počátcích své kariéry natočil s Michaelem Douglasem šmrncovní zábavnou dobrodružnou jízdu, 4 hvězdy. ()

dr.fish

V dětství jsem u toho nadšeně řičel smíchy, teď jsem usínal. Má to své momenty, ale spíš se vlastně divím, co všechno mohlo být v osmdesátkách kasovním trhákem. Doba se rozhodně hodně změnila. Tehdy stačilo málo a všichni byli nadšení. Asi to bylo tak dobře. 60% ()

Rockwood

Tento film nemohu ohodnotit jinak než plným počtem. Tento film se mi hodně líbil. Obzvlášť to prostředí ve kterém se to všechno odehrávalo. No nevím jak na ostatní, každopdáně to na mě zapůsobilo fakt pěkně. Příběh taky dobrý... no a nakonec i ten Michael Douglas je z pohledu jiných jeho filmech ve výjmečné roli :-) ()

Radiq

Vzpomínka na dobu komunistickou, kdy tenhle film jel. Tenkrát mě dost bavil. Teď už ne. Je to asi hlavně kvůli 2 věcem - nic lepšího tenkrát nebylo a já byl malej blbej hajzlík, kterej věděl prd. No, chtěl bych napsat něco, jako že jsem se vůbec nenudil a bylo to super a zábavné, ale to napsat nemužu, protože to bylo poměrně strašný. Nikdy jsem nepochopil, co kdo vidí na spojení Kathleen Turner (poměrně nepěkná mamina) a Michael Douglas (v bílejch hadrech jak seladon, kterej se nepoved). Danny DeVito byl vitální dost, ale vlastně tam skoro ani nemusel být. A tenhle film už nikdy vidět nechcu. ()

Triple H

Toto je parádna dobrodružná klasika, ktorá síce trošku parazitovala na vtedajšej popularite istého archeológa v klobúku, ale činí tak veľmi zábavným spôsobom. Akurátne namiešaný koktejl žmurknutí na diváka, fajn akcie a predovšetkým dobrého humoru. Herci všetci dobrí, pričom najviac pobavia Danny DeVito a predovšetkým Michael Douglas, ktorý ma tu vedel naozaj rozosmiať v niektorých scénach už len svojou mimikou (a dosť tomu pomohol aj výborný slovenský dabing, ktorý je IMHO ešte lepší ako originál). Pokračovanie je ale poriadna blbosť. Zemeckis by mohol zase natočiť nejakú podobnú dobrú zábavu- zišla by sa. ()

filmmovier

Skvělý dobrodružný film, parádní vtipy, špetka romantiky, výborné herecké výkony... Jeden z nejlepších dobrodružných filmů, co znám. 80%. ()

LeoH

Červená knihovna s docela malým ždibcem nadhledu v umírněně dobrodružných kulisách. Asi byla chyba čekat něco na úrovni Indyho a Návratů do budoucnosti. ()

Estrellita

Nakonec to nebylo zas tak zlý, přestože mě celou dobu iritovalo, jak je to pořád takový špinavý. Docela dobrá oddychovka, nic víc, nic míň. ()

Laerry

Klasika mého dětství, kterou jsem zbožňovala... po letech stále baví, jelikož se film sám nebere příliš vážně, stejně by k tomu měli přistupovat i diváci a nechat se vtáhnout do naivního dobrodružství alá červená knihovna, kterou hlavní hrdinka filmu sama píše;-) ()

Mrkvič

Nádherný jak je stará klasika nesrovnatelně lepší než podobné dobrodružné filmy ze současnosti, kde musí být za každou cenu něco obrovského. Tohle je taková milá pohodička s výbornými herci (hlavně Danny DeVito), na kterou se dá koukat rok co rok. ()

Jizni Tlapa

"Po mně tam střílej a ty tady chlastáš"...Douglas s Turnerovou a DeVito, stejně jako ve Válce Roseových, fungují na jedničku a jejich herecké výkony jsou pastvou pro oči a bránici. Nádherná "kolumbijské" scenérie, "krokodýl" scéna, skvěle dotažený scénář a crazy zápletka nominují tohlecto "dobrodrůžo" na kvalitní filmový zážitek! Škoda pomalu rozjíždějícího se úvodu, za který dát plný počet prostě nemůžu. ()

Sfinkter

Klasická osmdesátková dobrodružná jízda s mladým Douglasem, která nikdy neomrzí, i když je spousta scén naprosto naivních. Ale taková byla filmová doba a já nemám problém si ji připomínat. ()

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (viac)

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (viac)

Honba za remakem

Honba za remakem

29.08.2011

Co mají společného Hráči se smrtí a Honba za diamantem? Ano, oba snímky už dnes patří k filmové klasice... a dočkají se předělávky. Nová verze Zemeckisova romantického dobrodružství se chystá už… (viac)

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Tohle bolí. Ne že bych si nedovedl představit remake Honby za diamantem, ale chtělo by to schopného režiséra a hlavní představitele, kteří alespoň vzdáleně napodobí chemii, jiskřící v té době mezi… (viac)