S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Jamajdzan

Forest Gump je skutečně nejvíc nejlepší film ze své kategorie. V prosté a za srdce beroucí upřímnosti je bezkonkurenční a v kvalitě mu dokáže konkurovat jen hrstka filmů. A aby ne, když zde ze sebe dostali to nejlepší Robert Zemeckis i Tom Hanks. Najdeme zde citlivě zkloubený vtip a nadlehčenost s tvrdou a hořkou realitou celého děje a celkový výsledek dostane snad každého. No abych to shrnul, tak o Forestu Gampovi vám můžu říct jen jedno...---...a to je asi tak všechno co bych vám řek o Forestu Gampovi ^^. ()

nicneznam

Forrest proběhne půlkou svého života a témata, která se v jiných filmech rozvádějí do celovečerní stopáže (válka, láska, drogy, rasismus, přátelství, smrt, atd.) a neřeknou často zhola nic nebo nesrozumitelně, tam Forrest Gump vše řekne jako po másle a vše dohromady tvoří jedinečný celek. Takové kouzlo a schopnost vyprávět jsem u žádného jiného filmu nepoznal. Mnoho lidí kritizuje, že ten film na lidi působí jen proto, že hlavní hrdina je podle nich "dement" a nám je ho líto. Tito lidé by se měli probudit, protože na tom si tento film vůbec nezakládá. Podstatné je, jakým způsobem se tento "dement" kouká na svět. Že přes všechny peníze si stále zachovává lidskost a nedělá mu problém sekat zadarmo trávu na stadionu, protože ho to prostě baví. Ten film je tak dokonalý, že si lidé musí jeho nedostatky vymýšlet a podle toho to taky vypadá. ()

Rodin

Viděl jsem tento kousek až těsně před stažením z distribuce, v době, kdy jsem o něm už neslýchal oslavná hodnocení. V podstatě náhodné rozhodnutí, příšerně zdevastovaná kopie, která za sebou musela mít už aspoň dvě stovky promítání, téměř prázdné kino (pomalu dva roky po premiéře také nebylo divu) a BUM - divukrásný zážitek. Až jsem odmítal uvěřit, že tohle natočil právě Zemeckis (při vší úctě k němu, mám jeho filmy rád). Jako zážitek z kina se to pere o první místo s Tenkrát na západě, který jsem ovšem viděl při obnovené premiéře koncem osmdesátých let, kdy jsme o Henry Fondovi věděli snad jen to, že nehrál v Sedmi statečných ani v Ženě za pultem. Tímto filmem se pro mě Hanks stal hereckou ikonou. ()

ClapTrap

Robert Zemeckis je výborný režisér, ale tento film je opravdu něco neuvěřitelného. Po všech stránkách je tento film úplně perfektní, nevidím na něm snad jedinou chybičku. Tom Hanks opravdu podal strhující herecký výkon a celý film jsem zůstal v křesle jako přikovaný (bohužel v křesle, jelikož když tento film vyšel v kinech, tak jsem byl ještě malý). U tohoto filmu bych se nebál dát 6*, kdyby to šlo. ()

sulda007

Tak tohle můžu vidět stokrát a stejně vždycky objevím něco nového. Ať je Vám 10 nebo o 60 víc (po konzultaci s babičkou), stále se bavíte! Skvělý scénář, soundrack, Tom Hanks, poručík Dan! Kdo neviděl, jakoby nežil :). ()

m0lL!sS

Kdo nezná Foresta, jako by nežil! Film, který vás chytne za srdce, film, u kterého se zasmějete, ale ukápne i nějaká ta slzička. ()

Doomer

Hlasky Duke Nukema ktery Foresta paroduje jsou teda lepsi "life is like a box of ammo" . Jinak pribeh sam o sobe je totalni nesmysl ale vim ze lidi chteji slyset a mit nadeji ze dokazi neco podobneho. Humor spociva v tom ze uspesnej blb ktery ani nevi co se deje komentuje svuj pribeh po svem - coz me osobne moc vtipne neprislo ale film jako celek uplne nezavrhuji spise radim do sedeho prumeru ci mirneho nadprumeru (preci jen obcas ukaze nejakou vtipnou satiru na spolecnost ale ani tady sdeleni ani forma nejak z toho prumeru nevybocuji). ()

rottik-cb

„Nejsem moc chytrej, ale vím, co je to láska.“ Žádnému jinému filmu bych množství tak nepravděpodobných náhod neodpustila, ale Forrest je Forrest… Celý snímek je o něm, vývoj dějin nebo třeba módy je tu zachycen jen tak mimochodem. Perfektní jsou i výkony Forrestovy matky v podání Sally Field a poručíka Dana alias Garyho Sinisese. Filmu by neuškodila trochu kratší stopáž, ale nuda nehrozí. Soundtrack nemá chybu. Neuvěřitelný je už začátek filmu, kdy Forrest vysvětluje černošce, že příslušníci Ku- Klux- Klanu se převlékali do kápí, „protože je to asi bavilo“… PS Dostalo mě, že poručík Dan si našel coby snoubenku Asiatku. Tomu se říká dospět :). Osobní poznámka: nevěřte všemu, co vidíte. Co myslíte, jak dlouho by trvalo, než by troubu a milionáře Forresta (pro mnohé ženy ideální kombinace ;) ) sbalila nějaká empatická zachránkyně? :) Dlouho mi trvalo, než jsem se k Forrestovi donutila (můj skoro 500. film). Nebála jsem se, že se mi to nebude líbit, ale že celý film probrečím. A taky že jo. Kupodivu zůstal krásně smutný pocit a lehký údiv- to je ve společnosti skutečně tolik outsiderů, že se s Forrestem každý ztotožňuje? ;) 76. ze 1001 ()

giaruj

Fil určite patrí k tým najlepším. Dokonalé dielo neexistuje, takže má svoje chybičky krásy. Dlhá a natiahnutý záver, didaktické posolstvo. Je to nič oproti krásnym a silným zážitkom z jednotlivých etáp zo života Foresta Gumpa. Hudobnou témou počínajúc a lietajúcim pierkom končiac. Jeden z filmových archetypov. Ak raz niekto v inom filme požije obmenu frázy "Run, Forrest run" je jasné komu vzdáva hold. ()

picusis

Toto je film, který mě doprovází na každé dovolené, i když si ho pustím po tisící stále mě dokáže pobavit a nikdy mě neomrzí. Hanksík je skvělý, poručík Dan(Gary Sinise) také, celý tento film je dokonalý a jeden z nejdokonalejších filmů co kdy byl natočen na této krasné planetě. Ten film žeru :DDD ()

ywulka

Všetci na niečo čakáme, všetci sa niekam náhlime. Ľudia sa mihajú, no on tam stále sedí a rozpráva svoj príbeh. Príbeh chlapíka, ktorý má srdce väčšie než IQ. Prisadni si a možno nájdeš v jeho slovách zmysel života, cenu priateľstva alebo zistíš, čo znamená milovať niekoho po celý svoj život. ()

Zuzitto

Originalita, dokonalost a pohlazení na duši. Již od prvního zhlédnutí před lety, jsem se díky této skvěle provedené práci mého oblíbeného režiséra Roberta Zemeckiseho stala „filmovým maniakem“. Je těžké o tom napsat něco, co už nebylo vyřčeno přede mnou. Film především stojí na neobyčejně dokonalém výkonu Toma Hankse, který se mi, jakožto prostý, ale přesto tak lidský mládenec Forrest Gump dostal do paměti. Celý příběh nemá nikde hluchá a slabší místa a to nemluvím o perfektním soundtracku, který ho doprovází. Tento film je u mě číslo 1 a tím také zůstane – jak po herecké stránce, režii, hudbě tak i nekonkurenčnímu scénáři. ()

Dampfer

Nádherné veledílo! Tom Hanks předvádí neuvěřitelný výkon a vše podtrhuje jeden z nejdokonalejších soundtracků všech dob. Je sice pravda že filmařsky bezchybně udělaných filmů je mnohem více, ale tenhle má něco navíc... po shlédnutí ve vás zůstane a nezapomene na něj. Vskutku vytiplaná práce, kde byly veškeré nedokonalosti odstraněny.(kouzelná je scéna kdy Forest běží pouští a zapadá slunce) ()

Knor

Bezchybný film, dokonalost sama, můžu ho vidět stokrát a pokaždé mě nadchne. Forrest mě rozesmál, skoro rozplakal, přinutil přemýšlet a hlavně zaujal od první minuty do poslední. Je to vynikající film, není tomu co vytknout, všichni podávají v čele s Tomem Hanksem úžasné herecké výkony , nádherná hudba, propracovanost a promyšlenost příběhu, všechno prostě geniálně udělané. Příběh o prosťáčkovi Forrestovi z maloměsta, kterému bůh rozumu moc nenadělil a třeba to udělal naschvál, protože by jinak možná toho Forrest tolik nedokázal, neovlivnil tolik lidí a nedostal se na tolik nejrůznějších míst, kde by každý druhý shořel jako papír. Krása, smekám klobouk a tleskám i nohama. ()

Alfmen

Nikdy nevím, jestli se mám u tohoto epického a grandiózního, smyšleného životopisu jednoho z největších Američanů usmívat, smát se, či plakat. Film to vyřeší za mě a já v jeho průběhu vystřídám všechny typy projevu... ()

Monty2729

Tento film patří ke klenotům, člověk se u něj může zasmát i hluboce dojmout. Příběh prostého chlapce, který se „nedopatřením“ účastní spousty důležitých, mnohdy zlomových událostí, ani na vteřinu nenudí. Výkon Toma Hanske je opravdu ohromující, jeho Forrest je bezprostřední a milý. A ve větě „Jenny byla můj úplně nejvíc nejlepší přítel“ se odráží Forrestova čistá duše a tolik lásky, až zamrazí. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)