S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Mangus

Dokonalý film. Prierez toľkých udalostí, odkaz na toľko vecí v Amerike prostredníctvom života jedného človeka, ktorý neovplýval vysokým IQ. Neviem si pomôcť, Forrest Gump na mňa vždy pôsobil veľmi depresívne. Teda hlavne ku koncu, posledný dojem, čo vo mne zanecháva je vždy depresívny, aj keď hlboký. Je to tým, že vlastne s hlavným hrdinom prejdeme celý jeho život, všetky straty, aj veľa šťastia, ale tých strát je veľa a človek pocíti pomynuteľnosť bytia. Toho, ako sme tu krátko. Napriek tomuto môjmu subjektívnemu pocitu je to jeden z najlepších filmov histórie filmografie, ak nie najlepší a zaslúži si právo byť v rebríčku na csfd na popredných miestach. 10/10 ()

ewerell

Co dodat. Všechno už bylo řečeno. Tak jen osobní poznámku, že mám nějakou úchylnou slabost pro tyhle časosběrné filmy (Řidič slečny Daisy např.), takže u toho úplně vrním blahem a užívám si dobové narážky. A hudební motiv s letem peříčka jednou vstoupí do dějin kinematografie a bude tu vykrádán, tu parodován ale tak to má u dokonalých děl být. ()

MaziTomas

Naprosto úžasný film, perfektní herecký výkon Toma Hankse, nezapomenutelné hlášky, které zevšedněly a spousty lidí je používají v běžné komunikaci. Geniálně zachycené utrpení lidí ve válce ve Vietnamu, smutek ze ztráty kamaráda, "znovuzrození" poručíka Dana, Forestova naprosto čistá láska k Jenny, tím vším Forrest tak nejak proplouvá ... "život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš" :-) ()

Tomulka

Velmi dobře zrežírovaný vynikající scénář podpořený výborným výkonem Toma Hankse je film, jenž si zasloužil, aby se nesmazatelně zapsal do filmové historie. Snímek na který se dá dívat pořád dokola a nikdy se nestratí divácký zážitek. ()

sponeck

Nevím, asi jsem divnej, ale pro mě nic úchvatného. Přitroublý týpek hrající na city diváků s pokusem o retardovaný humor. Dost jsem se u toho nudil. Možná je to i tím, že Tom Hanks není prostě můj šálek kávy. Zřejmě pouze nějaká moje úchylka, takže za ni a za hudbu dorovnávám na tři hvězdy, jinak by to bylo asi horší. Viděl jsem, odložil jsem. ()

xhonza5

Nejlepší film, který jsem za svůj život viděl. Skvělá ukázka toho, jak by film měl vypadat. I hlavní herec se doslova překonával. Není divu, že si tento film oblíbili všechny věkové kategorie a stal se snad nejoblíbenějším filmem vůbec na celém světě. A jsem si jistý, že si své místo udrží velice ale velice dlouho. Trochu mi to připadá jako dílo od pánaboha. Žádná výtka, rovných 100%. ()

Agent008

Je to film s velkým F. Je to příběh, který umí potěšit i zarmoutit, ale vždcky to bude jeden z nejlepších filmů, jaké byly v historii natočeny. Díky Tome a Roberte! ()

Mc.Flurry

mama vzdycky rikala...jj tak tuhle vetu uslysite velice casto:-) kazdopadne tenhle patek to davali....hrozne sem se tesila:-) v podani Toma Hankse (kerej ja naprosto uzasnej) je to skvely nedovedu si tam predstavit nekoho jinyho....tohle muselo dostat a dojmout opravdu kazdyho...ten pribeh ma hlavu a patu...je to strasne hezky:-) jen me mrzi ze to skoncilo spatne:-(ale vazne..kdo ti nevidel...je na case at se mrkne tech 142 minut fakt stoji za to...hodne lidem se po tomhle urcite rozviti.. ()

3dgrafik

Emocionální podívaná, jak má být. Tom Hanks, nevinný, upřímný, mající v hlavě o kolečko navíc, prožije svůj život tak naplno, jako málokdo z nás. Nachystejte si kapesníky, budete je potřebovat. ()

Sajaman

Dnes už legendární dílo, které umí jak pobavit tak rozesmutnit. Holt, život je jako krabice bonboniery, nikdy nevíš, co v ní nalezneš. ()

MysterioD

„Pro hlupáka každý hloupí“. Úžasný film ve všech ohledech, a hlavně nejlepší herecký výkon Toma Hankse. Pokaždé mě dojme a naprosto nadchne cela atmosféra filmu . . . ()

Rimmon11

Forrest Gump patří mezi filmy, jenž se podařilo na jedničku přenést z knížního titulu na filmová plátna, ikdyž zde neobjevily zmínky např. o vzniku loga Applu atd. Jinač má Forrest Gump trošku od různých filomových žánrů a to, že jsem se u něj v mnohých chvílích pobavil, zaplakal, ale i se pousmál nad nečekanými příhody tohoto přihlouplého chlapíka. Kloubok dolů před tímto dílem a v televizi si jej nikdy nenechám ujít. ()

vykyn

Prostě film,u kterého bylo od začátku jasné,že toho oskara dostane.Všechno dokonale zapadalo.T.Hanks,Hudba,atmosféra Hippies,válka ve Vietnamu..Hlavně skloubení té hudby z dobou lásky,květin a naproti tomu válkou..Všechno na jedničku.Možná té dokonalosti bylo až přes příliš a chybělo trocha té umělecké stránky,ale takový tento film prostě měl být.Kdyby nebyl G.Sinise, tak bych dal asi 4..Ale on byl tak skvělý,že plný počet.. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)