S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

phoenix9

Toľko krásy sa len tak niekde nevidí. Pozrel som si Forresta po vyše 10. rokoch , keď predtým som ho sledoval ešte na VHS strašne veĺa krát , a nič nestatil zo svojho kúzla., takže je to rovných 100 % ()

Sadova302b50

Filmu jsem přišla na chuť až tak kolem patnácti, kdy jsem ho viděla napodruhé. Rozhodně nejlepší Zemeckisův film s životním výkonem Toma Hankse. ()

gentleman

Ach, Forrest. Dá sa tento film nemilovať? Dá sa Forrestovi nefandiť? Absolútne pútavý príbeh, od ktorého sa neviem odtrhnúť, dokonalý Tom Hanks a jeden z naj soundtrackov vôbec. Všetko je tam tak, ako má byť. ()

MiniMiky

Film, po kterém i slzička ukápne a to ne jednou :) Nepopsatelný výkon všech herců v čele s Tomem Hanksem. Myslím, že film opravdu není třeba dále komentovat. ()

SatchS

Retardovaný Tom Hanks na výprave za dojatím priemerného diváka. Film pôsobí ako zlepený z toho najlepšieho z iných piatich filmov. Ale veď dobré to je, pekné to je, smutné to je. Tento filmový hemoroid bol už od začiatku odsúdený na úspech. Retard, černoch alebo homosexuál, to je už oddávna magnet na Oscary. S tými citátmi by už ale naozaj stačilo. Nie, život nie je ako bonboniéra. „Tenhle film jsem už viděl hodněkrát a snad vždycky jsem brečel a o pět minut později se zase smál“ lol ()

sophianne

Když bych měla u filmů (i o původní knižní předloze) možnost pouze jedno jediného "geniální", musela bych ho vyplýtvat tady. Forrest říká věci, které člověk s vyšším IQ neřekne a říká je tak, jak to umí jen on. Prožije neuvěřitelně bohatý životní příběh a komentuje ho prostoduchostí, která vám vykouzlí úsměv na rtu a jedno, jak cyničtí si chcete připadat. Někdo možná řekne, že šťastní chudí duchem, ale on vám moc šťastný nepřijde, i když by měl. Dosáhl všeho. Úplně všeho. Jenže... Ono je tam vždy nějaké to jenže a většinou s komentářem, který mu vštípila jeho matka a sedne jak prdel na bonboniéru... ()

fajntomas

Tenkrát to šlo v kinech zároveň myslím s Big Lebowskim a my šli na to samozřejmě omylem, ale tím spíš jsme koukali na ty titulky s otevřenou pusou. Až asi před dvěma lety jsem četl knížku, která je v poměrně humornějším ladění a trochu jí chybí hloubka. U mě jistě jeden z nejlepších filmů. Nápaditý příběh vylepšený filmovým zpracováním. Skvělá kamera a herci. Nenapadlo mě jak udrželi peříčko a kam mu dali nohy. ()

GeorginaAnne

Film o Forrestu Gumpovi milují lidé napříč generacemi a není divu, že si získal i mne. Jedná se o skvěle odvedenou práci a co víc, o úžasný herecký výkon samotného představitele Forresta, kterým není nikdo jiný než herec Tom Hanks. Pokud bych si z tohoto filmu měla odnést jen jediné ponaučení, tak bych sáhla po větě Forrestovi maminky, která zní: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš." Pravdivá věta, která se bude hodit vždy a za všech okolností. ()

nignignigga

Pro mě naprostá podpásovka. Kdyby místo toho běhání všude možně, zejména někde ve vietnamu radši běhal do trafiky pro chlast a cigára. No nemá smysl nadále komentovat! ()

MichaelG

Tom Hanks předvedl nesmírně dokonalý herecký výkon.. film dokáže člověka rozesmát dojat a při tom všem jej zanese na spoustu krásných míst plných dobrodružství i nečekaných zvratů které nakonec Forrest vyřeší co nejlíp to jde a postará se o to co považuje za důležité.. ()

Humanusdratus

Kdo by neznal Forresta Gumpa ?! Tak proč jen za 4 ? Film je vskutku nádherný, scénář skvěle prolíná historické momenty USA a život smyšlené postavy, navíc herecké výkony - perfektní. Ale je to vše strašně jednostranné... Člověk, který zná fakta, ale hlavně si umí tvořit vlastní názor, má z filmu asi trošku smíšený pocit. Neřeším pouze nereálnost většiny situací a idealizaci, ale také celkový politický podtext filmu. Vidím, že zdaleka nejsem sám, kdo filmu hvězdičku z možná podobného důvodu odebral. Odebral bych možná ještě další, ale těch 80% si film už i kvůli vyladěnému soundtracku prostě zaslouží. ()

megacik odpad!

Nenávidím tento film. Pokiaľ toto má byť komédia, tak som sa ani raz nezasmial. Posolstvo filmu ma tiež veľmi neoslovilo. Myslím, že ani na x-tý pokus sa mi to nepodarilo dopozerať celé. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)