Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Dado

Pocitovo najslabší diel spomedzi všetkých troch, a to najmä kvôli zasadeniu príbehu do dôb divokého západu, ktorý mi na filmovom plátne príliš nesedí a westerny vo všeobecnosti nevyhľadávam. Inak však nemám žiadne vážnejšie výhrady - dianie je aj naďalej ohromne svižné a ani na sekundu nenudí, zatiaľčo humor, opäť postavený predovšetkým na svojských charakteroch Martyho a doktora Browna, funguje i tentoraz takmer bezchybne. Nebudem mať preto žiadne výčitky svedomia, ak prehlásim, že Návrat do budúcnosti 3 je skutočne dôstojným zakončením jednej z najlepších trilógií, aké kedy uzreli prítmie kinosál. (90%) ()

DragonnCZ

A takhle má vypadat zakončení jedné božské dokonalé trilogie! Westernový žánr tak miluju a skloubit tohle dohromady? To chce odvahu i dneska a udělat to před 33 lety? Já se prostě klaním. Ty odkazy na Clinta Easwooda a dolarovou trilogii miluju. Humor vše krásně vystihoval a postavy jsou prostě dokonalé a nejde je nemilovat. O to víc ta dominantní režie Roberta Zemeckise tohle ještě víc dovádí k samotné dokonalosti. Hudba Alan Silvestriho? Tady není už co víc dodat. Kamera nebo herecké výkony. Prostě a jednoduše Masterpiece s velkým M. Uděluji 10/10. ()

Muse

Myslím, že dát každému následujícímu dílu o hvězdu míň se v tomto případě celkem hodí. Každopádně všechny stojí za shlédnutí a všechny diváka celou dobu baví. ()

anli

Treti film a treti bomba,tentokrat westernova!!!Fakt nevim,ktery dil je vtipnejsi a proto mam rad vsechny stejne a kdyz si je poustim,vzdycky vsechny tri,aby se zadny necitil ublizeny.Ano,takhle vypada filmova sci-fi komedie se vsim vsudy!!!Divejte se a placte,ze jich je tak malo.Ale diky bohu,ze nejake jsou!!!Opet je dulezite znat oba predchozi dily a orientovat se v case,jinak se uplne ztratite.Je az neuveritelne,jak si i treti film dokazal udrzet vysoko nastavenou latku obema predchozimi dily.Je to porad stejne zabavne a stejne napadite,zmenilo se jen prostredi a cas.Proste dalsi paradni filmova jizda-Stevene a Roberte-dekujeme!!!A pri tom vsem jeste stacili slozit poklonu klasickym westernum a Clintovi(ten je fakt super!!!).U me jasnych 100%. ()

tnp101

Třetí a finální díl trilogie nás zavede do roku 1885. Jedná se v podstatě o vtipnou westernovku se špetkou sci-fi. *SPOILER ALERT* Je velice zábavné sledovat, jak ústřední dvojka plánuje svůj "útěk" do budoucnosti, zatímco jeden z nich je ovlivňován ženou a do toho samozřejmě ještě promlouvá opravdu skvělý záporák, který dostane klasicky za vyučenou pomocí hnoje. Film zakončuje trilogii bezchybně. Pekelný stroj času je zničen, vše je zase jak má být a docela rád bych věděl, jak si doktor postavil tu lokomotivu :-D. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Zhodnocení v ČR prodávané trojdiskové trilogie na Blu-ray obsaženo v komentáři na první "Návrat do budoucnosti". ()

potas

Třetí a poslední díl mi přišel z mého pohledu o něco slabší než jeho sourozenci, ale pořád si drží standard výborné podívané. Opět jsem se skvěle bavil a neodtrhl jsem se od obrazu. Westernové pojetí mi místy připomínalo Indiana Jonese. Můžu s klidem říct, že tahle trilogie patří do mé top 5 z trilogií. ()

kurcatovium

Dost možná nejlepší díl trilogie, v což jsem po slabší dvojce ani nedoufal. Minulost je zpracována výborně a je v ní cítit ten správný westernový feeling. Děj narozdíl od dvojky není tolik překombinovaný všelijakým cestováním tam a zpět v čase, takže je podívaná o dost celistvější a působí lepším dojmem. Navíc Biff je zase správný záporňák a musel ho srovnat až Clint Eastwood osobně. ()

lennyd

Dr. Brown se nešťastnou náhodou dostal do roku 1885, a dle dopisu, který zaslal napříč časem svému příteli Martymu, je zde docela šťastný. Jenže Marty náhodou objeví jeho náhrobek, na kterém zjistí, že Dr. Brown byl zabit necelý týden po odeslání onoho dopisu. A tomu musí Marty zabránit. Divoký západ čeká ... Z celé trilogie asi nejslabší díl, ale to vůbec neznamená, že bych se nebavil. Naopak - téma cestování časem nabízí tolik (vcelku originálních) vtipů, navíc Divoký západ je destinace zajímavá sama o sobě. A když se zde potkáme se všemi známými (byť jejich "předky"), a to včetně Maddoga "Biffa", nelze se nebavit. Na druhou stranu musím říct, že potěšující je, že Robert Zemeckis sám poznal, kdy je nejlepší skončit - a nedočkali jsme se dalších deseti dílů z různých časových epoch, které by sice mohly být zajímavé, ale mnohokrát převařovaný čaj je .. však to sami znáte. Takže více než důstojné ukončení celé série, a R. Zemeckisovi děkuji za několikeho hodin skvělé zábavy... ()

Kmotr76

Trochu slabší než předešlé dva díly. I tak jde o zábavnou a promyšlenou sci-fi komedii. Trochu to podle mě kazí ten divoký západ, ale třetí díl se musel něčím odlišovat od filmů předchozích. Jako zakončení série je to fajn a lépe to snad dopadnout nemohlo (však víte, jak to s těmi pokračováními bývá...). ()

_DAVE_

Třetí díly mají obecně problém, problém je často už to, že vůbec vzniknou. Terminátor3, Robocop3, Rambo3 - a mohli bychom pokračovat. Tohle ale rozhodně NENÍ případ Návrat do budúcnosti 3. Opět originální, vtipné - tedy až na ten konec. Ten tam být určitě nemusel. ()

Imune

Poslední díl není o nic slabší než ty předchozí, další super zápletky, skvělá komedie v podání Zemeckise. Čekal jsem trochu víc od závěru trilogie, ale i tak parádní podívaná. 85% ()

hroubek

Trojka mi sedla mnohem lépe, než přeplácaná dvojka.Co více si přát.Komedie, která se odehrává ve westernovém prostředí a je okořeněná o špetku sci-fi.Zemeckis je znovu na koni a to doslova.Skvěle kombinuje gagy o westernu a budoucnosti.Michael J. Fox je opět skvělý, a když paroduje Clinta, tak je perfektní.Christopher Lloyd výborně hraje zamilovaného profesora.Parádní zakončení parádní trilogie. ()

JohnSmith

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale prostě parodie na Eastwooda a Silvestriho hudba byla prostě bomba. Opět vtipné svižné rodinné pokoukání. ()