Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

cimrman2.

Cestování časem se nám poněkud komplikuje! Začátek plus budoucnost v roce 2015 to byla tragédie. Říkal jsem si že to je i na odpad. Přesně ten typ scifi který nemusím. Jakmile se to začalo komplikovat vžil jsem se do poněkud komplikovanějšího cestování časem než v jedničce. Jednička je pro mě pořád number one myšlenka zde byla neokoukaná tady už tak trochu víme co máme očekávat. Dost mi vadí že Martyho přítelkyně už není ta krásná herečka z jedničky, ale nějaká jiná herečka. Jsou to slabší 4 hvězdy ale stále je to nadmíru dobré scifi (když vynecháme část s budoucností). ()

chucky

Druhý díl si udržel stejně dobrou úroveň jako první (genialita). Dějová zápletka je hmmmmmmm........celkově na mě film působí jako futuristická lahůdka po Blade Runnerovi. ()

TesterX

O malinko horší pokračování (hlavně co se týče první poloviny). Chápu, že kritizovat nelogičnosti ve scénáři je nesmyslné, když jde o cestování v čase, ale přeci jen je tam několik hrubek a jedna velká - když Biff předá knížku svému já v minulosti, tak se přeci nemůže opět vrátit do "staré" budoucnosti, když v okamžiku předání by se měla dále odvíjet alternativní budoucnost. No, prostě je to postavené na hlavu, každopádně opětovný návrat do roku 1955 a sledování situací z jiného pohledu, které se udály v prvním díle, je výtečný zážitek. Méně humoru a romantiky, více akce a napětí.. super! ()

mr.sulas

Přidávám se k těm názorům,že pokračování slavné jedničky má pro mě při konečném zúčtování větší váhu než díl první.Jednička byla originál se skvělými hereckými výkony atd.,ale dvojka se ji nejen vyrovnala,ale dokázala co do propracovanosti příběhu nabídnout mnohem víc dle mého.Ale to nic nemění na tom,že celá trilogie je úžasná a když se mě někdo zeptá,jaký máš rád filmový trilogie,rozhodně nezapomenu zmínit Návrat do budoucnosti. ()

Dexter666

Podobne ako "jednotka", výborné... Fakt skvelý príbeh, ktorý začína presne tam, kde prvý diel skončil, začne rozprávať niečo nové a zároveň sa vracia do rovnakého času a deja, aby rozprával príbeh z iného uhla. Keď sa nad tou prelínajúcou realitou človek zamyslím, zamotá sa mu z toho hlava, pretože sa snaží overiť, či scenáristi neurobili nejakú chybu... Krása je však v tom, že aj keď neazchytíte chaždú podrobnosť vysvetľovanú Dr. Brownom, skvele sa pri tom bavíte, lebo príbeh je nezávisle na tom pútavý a vtipný... ()

superzurda

Druhý díl jsem viděl jako první, když mi bylo osm, nicméně začínám nabývat dojmu, že létající auta tu roce 2015 asi nebudou. Film ukázal, jak by to mohlo vypadat, když si každý sázkař zrealizuje svůj sen. Výborná komedie se skvělým závěrem. ()

EnneX

Těžko vlastně říci, který snímek z celé série je nejlepší. Pro mě film, který jsem si zamiloval jako malý kluk a miluji ho stále. Jednoznačně dokonalý a nejlepší film o cestování časem. Michael J. Fox ve své životní roli. Celá trilogie pro mě patří mezi absolutní top filmy. ()

Infalín

Když mně už přišlo to kladení překážek tak nějak automatický. A z budoucnosti na mě dýchalo klišé. I tak ale klobouk dolů před scenáristou. ()

hlob

Zapada do seba s jednotkou a cely film udrzuje v napeti. Obdobne ako jednotku hodnotim pocitom chlapciska ktory ho videl VO FARBE a na obohranom VHS. ()

rigby

Slabší než jednička, mnoho věcí se jen opakuje, zejména první polovina pouze těží z prvního dílu a nepřináší nic nového. Naštěstí se to vrátí do těch pravých kolejí a cestujeme mezi minulostí, přítomností a budoucností tak, že se nám z toho začne motat hlava. Senzační zmatek, ale kromě pár detailů to stojí za to. ()

R_Dwarf

Vždycky když vidím tenhle film tak mě rozesměje to, že v roce 2015 budeme mít létající auta, domy se budou zamykat pomocí otisku prstů, pizzy budou mít jen pár centimetrů atd.. Co na to říct, měli bychom si máknout, máme toho co dohánět. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)