Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

Master19

Je vtipné se dívat na budoucnost, která je již minulostí a stejně se tak úplně nenaplnila, i když pár věcí tvůrci trefili... I dnes dokáže tahle legenda vzbudit zájem a udržet pozornost a dokonce napětí. Vyzkoušeno na desetileté dceři, která je z celé série nadšená. ()

Krosmen

Nebojím se dát plný počet a není to tím, že mám pro tuhle sérii slabost. Fakt je, že někteří možná budou potřebovat vidět tenhle poněkud zmatený díl vícekrát. Nejlepší recept, ale je pustit si dvojku tak 5 minut po jedničce. ()

ghatos

Vypilovaná dvojka je stejně výborná jako jednička. Záporák Biff je fakt dylina :), takže se prostě musí fandit Michaelovi J. Foxovi. Skutečnou zábavou je, jak si Zemeckis a spol. představovali budoucnost v roce 2015. Trošku se vývoj lidstva zaseknul :) ...raději v roce 2020 bouráme sochy a hledíme dozadu, ne dopředu. Vše vypilované do detailu...mistrovské dílo. 95%. ()

mirec88

Jedno z najlepších pokračovaní aké boli kedy natočené! Dokonca sa mi to asi aj trochu viac páči ako prvá časť, pretože predstava o roku 2015 v tej dobe bola proste úžasná :) ()

Myrreczech

Stejně výborné jako předešlý díl, s ještě zamotanějším příběhem, který je skvěle propletený s jedničkou. Navíc má více speciálních efektů, které vypadají velmi dobře a možná i o kousek více vtipu. Málokdy se stane, že se dvojka může prvnímu dílu rovnat, ale tady se to opravdu povedlo. ()

Siri69

Tentokrát hlavní aktéři Dr. Emeth Brown a Marthy McFly pojedou zachraňovat svoje životy do budoucnosti... No oni vlastně nepojedou ale poletí jelikož jejich Delorein má malé vylepšení... :-) Dá se říct že film má stejnou kvalitu jako první díl i když jednička je z celé trilogie suveréně nejlepší !!! Rozhodně super zábava... 4,5* ()

J-o-k-e-r

Tentokrát Marty přece jen vycestuje do budoucnosti, pozná své děti, ale díky nepříjemné události musí zpět i do minulosti, potká sám sebe...dokonale propojené :). Musím říct, že jednička u mě vede, o chlup to bylo přece jen lepší, ale dvojka rozhodně nezklamala. Královsky jsem se bavil. ()

Autogram

Množstvo časových skokov vytvorí pekný zmätok v hlave, ale netreba sa všetko snažiť pochopiť do úplných detailov. Zábava je výborná v každom čase a každej verzii budúcnosti a prítomnosti, dávka detskej hravosti nezaškodí. Akčne je dvojka trochu lepšia ako jednotka, stvárnenie časových období sa vydarilo. A ak sa náhodou niekto stretne so svojou inou časovou verziou, tak nastane koniec vesmíru alebo aspoň Galaxie, prípadne iba obidvaja odpadnú od prekvapenia. Tak pozor na scenár, aby nebol na smiech, vrchol sci-fi žánru to pre mňa nie je a nebol, ale na pobavenie stačí. ()

m.a.t.o.

„To všetko je v minulosti." – „Myslíte v budúcnosti." – „To je jedno." 21. október 2015. Pri príležitosti Martyho a Doktorovej cesty do ich budúcnosti, teda našej prítomnosti, alebo už skôr minulosti, som si dal reprízu celej trilógie a bola to (opäť) neskutočná zábava. BTTF II je jeden z mála sequelov, ktorý sa môže smelo rovnať s originálom, podľa môjho názoru ho dokonca o chlp prekonáva. A to hlavne vďaka na prvý pohľad ešte komplikovanejšiemu scenáru s výbornými nápadmi (alternatívna súčasnosť roku '85), ktorý však majsterko Zemeckis rozpráva tak, že sa v ňom ani nepozorný divák nestratí. Skrátka, všetko čo som zbožňoval na prvej časti som dostal aj tu + ešte niečo navrch. Už len si počkať na ten hoverboard. 100 % ()

deckardx

Navrat do budoucnosti a stejne skvele... Teda o trosku min skvele,ale to se da urcite odpustit... Je neuveritelny,jak na sebe ty tri dily vyborne navazujou a ani nemate moznost premyslet o nejakych nelogicnostech, ktere tam bud nejsou a nebo jsou tak dobre zamaskovany, ze sem na ne neprisel... ()

P1tr

Povedené pokračování, které už je mnohdy příliš překombinované, což u snímku takovéhoto odpočinkového druhu spíše škodí. Krom složitějšího příběhu zůstalo vše při starém a jako bonusu jsme se dočkali Howerboardu. Snad každý kluk po shlédnutí dvojky chtěl mít doma také jeden. Jak kruté zjištění, že se nevyrábí:( ()

Masrii

Druhá část je bezpochyby stejně dobrá jako první, budoucnost s tehdejšími představami létajících aut a skateboardů vypadala určitě v době natočení filmu přesvědčivě a také filmové efekty byly na tu dobu na velmi dobré úrovni. Navíc úžasné setkání "mladé" a "staré" Jennifer :) Druhá polovina filmu odehrávající se v minulosti má ještě zamotanější scénář, který navazuje na děj prvního dílu a Marty tady musí kromě sebe ochraňovat i své druhé já, které ochraňuje jeho vlastního otce. Prostě nezapomenutelné pokračování, u kterého se znovu dobře zasmějete. 100% ()

obivan568

Zemeckis má moje uznání za to, jak dobře a i pro průměrně inteligentního (což není můj případ, já jsem génius :) diváka přehledně zpracoval tak spletitý scénář. Celkově mi ale druhý díl přišel horší než první, a to hlavně vinou toho, že už není tak vtipný a Michael J. Fox se již opotřeboval :) ()

Jello Biafra

Presne tam, kde skončil prvý diel, pokračuje dvojka. Marty sa tentoraz vydáva do budúcnosti roku 2015, aby zachránil svojho syna pred závažným problémom. Avšak chybička sa vlúdi a príde k narušeniu časového kontinua. Musí sa preto znovu vydať do roku 1955 a všetko napraviť. Opäť originálna záležitosť, ktorá nezostala prvému dielu nič dlžná. ()

Trapper33

Haha, je to dost podobné prvnímu dílu, pár vtipů se i opakuje, nicméně pořád je to kvalitní zábava. Propletení více realit funguje fakt dobře, ale ke konci už je to trošku předvídatelné. Doktor je skvělý a asi to bude jedna z mých nejoblíbenějších postav filmových pláten. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)