Maličkosti

• USA All Those Small Things

Okouzlující drama o přátelství a vztazích mezi těmi nejneočekávanějšími lidmi na těch nejneobvyklejších místech. Jonathan Robbins (James Faulkner) dlouho pracoval jako moderátor britské televizní show. Po smrti blízkého přítele se začne více než kdy jindy zajímat o vlastní smrtelnost a odkaz. Když nečekaně obdrží dopis od mladého fanouška, vydá se do amerického zapadákova hledat hlubší smysl svého života. (HBO Max)

Adramelech

Film o existenciální krizi postaršího úspěšného muže. To takhle člověk žije, je televizní hvězdou, fanynky mu píšou obdivné dopisy a některé mu i posílají své kalhotky, a on najednou zjistí, že ho jeho život nenaplňuje. No to je ovšem smůla a rozhodně je to námět pro filmové drama. Ale život seniora, který je slavný, má peníze a pořád se o něj zajímají ženské, je fakt pod psa, to uznávám. Komu by z toho nezačalo hrabat? Z filmu plyne poučení, že štěstí a smysl života je třeba hledat v nějakém americkém zapadákově. Není to špatně natočené, pouze mě to moc neoslovilo a vlastně ani nezajímalo. ()

Saesulkun

Při natáčení: "Zvukař! Kde je zvukař?" "Tady. Už jsem tady." "Vy jste hluchej člověče? Vždyť dědkovi není vůbec rozumět. Ten mikrofon musí bejt blíž!" "Ale pane, když ho dám blíž, tak..." "Řekl jsem blíž!" Při postprodukci: "Rejžo, vy jste slepej? Vždyť je v každý druhým záběru vidět nahoře mikrofon!" "To už jsou holt takový rizika low budgetu. Ale zase když vidíte mikrofon, máte záruku, že je dědkovi aspoň trochu rozumět." ()

BOURQUE

Film Andrewa Hyatta v žiadnom prípade nespasí svet a našťastie, o to sa ani nesnaží. Len si kladie (na prvý pohľad) „jednoduché“ otázky (medzi inými) o sláve, živote, zmarených možnostiach a vecí v živote, priateľstve, medziľudských vzťahoch, prípadne o tom, či čítame ešte klasickú literatúru. Malý ale pôsobivý film, kde jednotlivé spojenie rôznych charakterov (napr. starý „gentleman“ a mladý (extravagantný) muzikant) nie je problém, pretože z nejakého dôvodu majú medzi sebou takú chémiu, ktorú film práve potrebuje. Mimochodom herecká chémia najlepšie funguje medzi James Faulkner a Kerry Knuppe.  Po prvom videní 3+1 malá hviezda. P.S.: A vy sa ešte pozeráte hore na hviezdy? Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

radektejkal

Jen krátce: Nápad není špatný, všechny ty malé věci, o to skutečně jde. Ovšem to nelibé americké pojetí života, ze kterého se neustále sype, že právě jedině to velké stojí za to. Už ten úvodní dopis je špatně zformulovaný a reakce na něj neadekvátní. Jsem druhý recenzent, a na rozdíl od prvního se domnívám, že to bylo špatně natočeno, i když dávám o hvězdičku víc. To proto, že vím, jak by to mělo být natočeno. A myslím, že režisér také; jen se mu to nějak vymklo z rukou při psaní scénáře. - Tady 45%, v USA 70%. - Navíc, jak se mi často stává mně tento signifikant odkazuje ještě na něco jiného: jednu z nejslabších písniček skupiny The Beatles Every little thing (tedy v podstatě stejný název), v níž John Lennon superponuje milostné floskuje nejlacinějšího kalibru (snad podobně je tomu i zde). Druhá sloka, ryzí "odpad": When I'm with her I'm happy / Just to know that she loves me / Yes, I know that she loves me now / There is one thing I'm sure of / I will love her forever / For I know love will never die... ()