Čarodějův učeň

• Západné Nemecko Krabat (viac)
TV spot 2

Kouzelný příběh o Krabatovi, pocházející původně z Indie a objevující se později v různých obměnách souboje čarodějova učně a mistra v mnoha zemích světa, je příběhem chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit. Převyprávění lužickosrbské legendy o Krabatovi (Krawatovi, Chorvatovi) z přelomu 17. a 18. století ze slezské Horní Lužice, již nám svým nenapodobitelným způsobem předkládá mistr českého filmu Karel Zeman na motivy knihy liberečáka Otfrieda Preusslera. Čarodějův učeň je o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby, závisti či radosti. Je možné je využívat k dobrému či zlému (neboli k bílé i černé magii, jak se kdysi říkávalo). V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku. (oficiálny text distribútora)

Arequipa

Není to můj nejoblíbenější film od Karla Zemana. Přesto tak citlivě namíchaný koktejl romantiky a hororu v kresleném hávu se jen tak nevidí. Nedoporučuji pouštět dětem, je to fakt hodně temný, černý, krvavý, záhrobní....:-) ()

haWranka

Dětem pouštět za trest, dospělým za odměnu:) Ale teď vážně. Panu Zemanovi se podařilo vytvořit nádherný příběh plný lásky, přátelství a naděje. To vše by měla pohádka obsahovat. V tomhle případě jde spíš o hororové pojetí, ale o to je film lepší, neotřelejší, prostě klasika. O nádherné hudbě se snad ani nemusím zmiňovat. ()

Joski

Výtvarne i dejovo prepracovaný snímok. Zeman povýšil rozprávkový lepšie povedané baladický motív na hororovú drámu. Pre deti do 12 rokov je tento snímok príliš náročný až traumatický! Rozhodne ide o jedinečný skvost v českej animovanej tvorbe. 100% ()

alonsanfan

Hrůzostrašná hororová pohádka s velmi tajuplnou atmosférou, kterou kromě vynikajícího temného příběhu umocňuje hudba Františka Belfína, romantická animace a podmanivý dabing mistrů Munzara a Moučky. Už jako na dítě na mne tato pohádka, úžasný skvost z dílny Karla Zemana, mocně zapůsobila zejména následnými nočními můrami s potoky krve a umírajícími kamarády, scénami s lopatou a rakvemi. Poetika temná a tajemná, kouzla a magie ostře kontrastující s až téměř naivní animací dovádějící tento film k dokonalosti. Atmosférou mi velmi připomínala moji oblíbenou Erbenovu Kytici (zejména báseň Svatební košile), kterou mi jako malému škvrněti předčítala pratetička. Škoda jen, že ji pan Zeman také nepřevedl na stříbrné plátno. S Arnoštem Goldflamem mohu říci pouze jediné, hlubokosklon. ()

Kroup4

Tohle pustím dítěti maximálně když bude zlobit.Drsná pohádka se skvělou animací.Škoda že hranej film Němci tak zprznili. ()

Valkyria

Literární předloha této srbské pohádky je skvělá a filmové zpracování v režii pana Zemana? Dokonalost sama!!! :) Nejúžasnější "hororová" pohádka! :) ()

Colour

Dá sa objektívne hodnotiť kreslený horor z roku 1977, naviac československý? Tento kreslený počin má mnoho pozitív, či je to ťaživá atmosféra, pútavé rozprávanie, myšlienka. Čo však musím vytknúť je fakt, že by neuškodilo pridať v druhej polovici aspoň desať minút. Všetko to preletelo príliš rýchlo. Po videní hraného Krabata musím pridať 1*. 88% ()

swiss

Nemohl jsem dlouho spát. když jsem film poprvé viděl. Já se bál. Výtvarná stránka je tu dokonale spojena s hudbou a vyprávěním... ()

danny_21

Fantaskní svět Karla Zemana tentorkát přináší poetickou horrorovou pohádku o kouzelnickém učni Krabatovi. Nejenom atmosférou a trikovou scénou, ale také s velkým posláním o lásce, statečnosti a obětech - nezapomenutelná vzpomínka na dětství - 80 %. ()

Inozuka

"Mlýn zase mele!" Jak Moučka tak i Munzar opravdu vládnou. Tahle lužická pohádka je drsná sama o sobě, ale dabing společně s brutální grafikou dělají z Čarodějova učně animovaný horror. To podtrhuje i hra s barvami ... učni i mistr jsou černobílí, zbytek barevný, prostředí mlýna se barevně proměňuje podle nálady. A ty vrány, ty jsou temné až hrůza... Výborný je i hudební motiv Krabatovy milé. Jeden z nejlepších českých animovaných filmů. ()

Trammbo

Majstrštyk Karla Zemana, který je depresivní, ale zároveň krásně pohádkově poetický a nádherně animovaný. Pocit beznaděje ve mně tento film vzbudil lépe než jakýkoliv horor se spoustou krve a uřvaných blonďatých teenagerek. 10/10 ()

neo93

Pěkně strašidelná pohádka. Hlavně zpočátku mě přišla hodně temná, nepříjemná, později zase chvilkami až drsná. Jednoznačně k tomu přispívá samotná animace, tak i dost výrazná a ponurá hudba na animovaný snímek. Na druhou stranu díky velmi poutavému příběhu jsem se do filmu naprosto ponořil. Karel Zeman a jeho perfektně děsivé dílo, které musíte zhlédnout a uvidíte sami. ()

junxi91

Láska že prý překoná všechna kouzla? Ano, ale pouze ta opětovaná, jinak vás to akorát oslabí a přemůže vás i slabá depka. A toho otravného jednovokého kocoura alias Mistra bych také přetáhnul kusem dřeva! ()

Lokran

po stránce výtvarné moc hezké spojení několika animátorských postupů, po stránce příběhové to zase až taková bomba nebyla... i když pravda, vidět to jako malé dítě, asi bych to hodnotil trochu jinak:) 75% ()

Petus

Další důkaz mistrovství našeho "národního pokladu" Karla Zemana. Tenhle příběh mě už jako dítě naprosto fascinoval, byť jsem z něj měla noční můry. Moučkovo tajemné a hrůzné volání "Krabate, Krabate" mi v paměti zůstalo vypálené až do dospělosti. S postupujícím věkem však stále víc a víc oceňuju jeho nádheru, jeho na jedné straně až snovou krásu a na straně druhé temnotu, která na vskrytu číhá všude kolem nás. Poetické, poučné, geniální. ()

sulek

Pohádka, kterou jsem bohužel viděla v dětství. Celou, a párkrát také nechtěné úryvky, které jsem zaznamenala, než jsem stihla přepnout televizi. Následovaly hrůzné sny a noční pomočování. Za víc než 20 let, které od té doby uběhly, jsem děj filmu zapomněla, ale pár nejsilnějších obrazů ve mně zůstalo - pod údery ostruh krvácející slabiny koně, připravená rakev a učedník kopající si hrob /o vánocích!!!/... Hrůzné "Krabate" se zcela přirozeně začlenilo do slovníku naší rodiny. Dnes jsem viděla film po těch letech znova. V současnosti na mě působí spíš svou poetikou, zemanovskými triky /voda, oheň/ a zvláštní barevností, ale knedlík v krku z tíživé atmosféry mám zas. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar

26.01.2019

Ve věku 85 let zemřel legendární český herec Luděk Munzar. Toho dlouhodobě trápily zdravotní problémy, v minulosti například prodělal rakovinu ledvin a prostaty. Diváci si herce mohou pamatovat… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011