Dawn of the Beast

Skupina postgraduálních studentů dostane při hledání legendárního Yettiho víc, než s čím počítali. Nejenže je skutečný, ale ve stínech číhá něco mnohem zlejšího – Wendigo. (JasonCZ)

Omnibus

"Z křoví čouhaj parohy, dvě baterky svítí... turista je nebohý a divák je v řiti." Zlatej Bigfoot - rockový fanoušek, ten byl sice trestuhodně trikově odfláknutý, ale aspoň klasik, rozhodně lepší než tenhle od Bruce Wempla, hrozného lempla. Jeho Bigfoot z neznámých důvodů vypadal jako zombík, konkrétně jako exhumovaný hajný. Navíc selhal i Lemplův amatérský pokus o zkřížení legendárního chlupáče s jelenem oregonským. Fešák Bigfoot, se zahnívajícím obličejem, o zoofilní grupáč se stádem mladých Wendigů zájem nejevil a místo očekávaného něžného páření všechny ty wendisrnce jednoduše VYDUPAL. Následně vůdce stáda, nepravidelný šestnácterák Wendigo zchlípnul, zhasnul svoje světla a se staženým ocasem opustil paseku i film. Byl jsem rád. Hvězdu za několik scén, kdy jsem se fakt debilnímu ději musel až smát (i když to zřejmě nebylo Lemplovým záměrem). ()

Flopik

Nie je to dobrý film, má strašne veľa chýb od amatérskych hercov, tupé postavy až po zlý scenár. Klamal by som ale keby poviem, že som sa nudil. Keď to nebudete brať vážne tak je to celkom zábavná jednohubka. Masky nato, že rozpočet nebol vysoký sú veľmi v pohode. Stále sa tam niečo deje a režisér sa snaží strašiť( síce mu to nejde ale cením si to). No a na konci Bigfoot vs Wendigo, zasmial som sa a pochopil, že sa to ani nechcelo brať vážne. Postavy hlúpe, aspoň že najdlhšie prežili jediné znesiteľné. Koniec zbytočne naťahovaný. Ja dám v pohode 3* a dúfam, že raz sa tejto témy chopí skúsený režisér. ()

Astaroth12

Najprv som si myslel, že tento film bude jeden z mnohých, ktoré sú natočene o známej a aj krvavej legende Bigfootovi. Lenže na moje prekvapenie, v tých lesoch sa skrýva aj iná legenda a to Wendigo. S ním aspoň v podobnej podobe som sa prvýkrát stretol v seriáli hrozba z temnôt a tá časť je jedna s tých lepších. Je cítiť, že film nedisponoval vysokým rozpočtom, vidieť to na maskách a i prevedeniach monštier. Vraždy tiež nestali za veľa a herci moc umenia nepobrali. Ale zas hrať tak blbé postavy, môže byť fuška. Je tu i veľa klišéovitosti a predvídateľnosti. Jediným pozitívum je les a z toho plynúca atmosféra. A z toho v tme pozerajúceho jeleňa som mal nepríjemný pocit. Slabučký film o dvoch legendách. Keď už nenadchol príbeh, tak mohla aspoň krvavosť, ale aj s tou sa šetrilo, ako na všetkom, čo je pre kvalitný horor dôležité. Tak slabé 2*. ()

SOLOM.

Tak a už je to tu zase. Bruce Wemple opět přichází s novým filmem a jak už je u něj zvykem, nepůjde v něm o nic jiného než o Bigfoota nebo Wendiga – tyhle dvě témata tenhle chlapík prostě zbožňuje a začal nás každoročně zásobovat svou podprůměrnou tvorbou. Ten kdo dosud žádný jeho film neviděl, možná bude překvapený (jen nevím, jestli zrovna mile), no a ti co už jej nějakou tu dobu sledují již dopředu tuší, že o nic světoborného nepůjde. Tentokrát ovšem asi vyhrál v nějaké té loterii, nebo udělal sbírku – protože kromě okoukaných tváří (jenž hrají snad skoro ve všem, co dosud stvořil), se tu objeví i několik nových aktérů.    Věřte, že musíte přežít prvních cca 40 minut, no a poté se dočkáte celkem snesitelné podívané. Tentokrát se totiž moc nehrálo na rating pro nezletilé, ale Wemple se konečně dokázal i lehce odvázat a nabídnout nám docela krvavou podívanou a dokonce i nějaké to gore. Zvláště pak poslední půlhodinka stojí za to. Bigfoot si to rozdá s posluhovači Wendiga, dojde k trhání končetin, setnutí hlav, nechybí ani posednutá Ariella Mastroianni a díky tomu všemu se výrazně zlepšila celková atmosféra tohoto filmu.    Do té doby jsme totiž nuceni sledovat celkem nezáživnou podívanou s hromadou tupých postav, ještě tupějších dialogů a tempo příběhu bylo doslova uspávající. Možná za to mohlo i to, že se konečně přestal plést do scénáře filmu a nechal to na někom jiném. Anna Shields tak mohla ukázat, že není jen průměrná herečka, ale že dokáže sesmolit i vcelku zajímavý scénář. No zajímavý – logiku aby v něm jeden pohledal, ale alespoň v závěru se bylo na co dívat. 40% ()

darkrobyk

„Koukni se na mě! Je to dobrý, je to dobrý. Je to dobrý...máš jenom utrženou ruku..." Skupina studentů, profesor a přítel jedné studentky vyrazí v době tzv. Mrtvého měsíce na chatu do lesů, aby zde načapali Bigfoota při činu. Varování místních berou s nadhledem, jelikož v chlupáče stejně nevěří. Jak se ale záhy ukáže, o Bigfoota jde až na posledním místě, anžto na prvním je lesní démon Wendigo se svojí armádou kreatur. Všechny postavy postrádají byť jen špetku sympatie, a tudíž jsou divákovi lhostejné. Navíc jejich debilní chování vzbuzuje úsměv měnící se ve smích. Na druhou stranu je tu les, příšery ujdou, inspirace filmem Evil Dead je více než zřejmá. Kromě utržené ruky a useknuté hlavy dojde i na střeva ven. Divák si může také metat losem, zda přežije posera nebo bloncka..... ()

• Wendigo pochází z algonkinské folklórní tradice a označuje kanibalistického netvora či zlého ducha, požírajícího lidské maso. (JasonCZ)