Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

StrixCZ

I přes hořký nádech a několik hlušších míst jsou Knoflíkáři vydařenou komedií. Výsledný dojem pak ještě umocňuje propletenost jednotlivých povídek. A jak už tady bylo řečeno ostatními, některé hlášky, které v tomhle filmu zazněly, jsou nezapomenutelné... :o) 75% ()

10marty10

Zaujala mě jediná povídka a to "PITOMCI" s Rudolfem Hrušínským ml. a Evou Holubovou. Jak už ale tady jednou zaznělo, jedna povídka nedělá film. Za povšimnutí stál i herecký výkon Vladimíra Dlouhého. Bohužel pořád je to málo. Také bych rád dodal, že snímek mladého českého režiséra a scénáristy Tomáše Řehořka "Proměny" mi připadal dosti podobný tomuto filmu. Možná film "Knoflíkáři" sloužil jako inspirace. CELKOVÉ HODNOCENÍ 70%. ()

The_God

Některé hlášky a scénky si budu pamatovat asi do smrti (Nic neřeš, nic nepřepínej, ty buď rád, že seš. Jeden blbec na světě je až až.), ale celkově mě ten film nějak nezaujal. Ale to můžu říct prakticky o 99% českých satirických "komedií". ()

Kada80

Vždycky budu mít rád filmy poskládaný z více povídek,který jsou takhle skvěle provázány a propojeny tragicky i komicky. A tohle opravdu nemá chybu.No není to krásná úchylka být tverp (knoflíkář) ? Ale je fakt,že Kodetova úchylka je ještě lepší. 100% ()

SabrielxD

Velmi originální a rafinovaně provázané povídky. Jen mi přišlo, že nejsou moc navzájem vyvážené, nejvíc podle mě pobaví povídka o Japoncích a poté povídka s Evou Holubovou a Rudolfem Hrušínským ml. Ostatní povídky nejsou vysloveně špatné, ale postrádají "něco". Díky tomu je film rozvleklý a poslední povídka ho naprosto zabije. Čtyři hvězdičky za "Fuc*ing weather"" a "To neřeš, po tom nepátrej". ()

Kozlowski8

Já snad žiju v nějakém jiném světě. Je zcela mimo mé chápání, z jakého důvodu se tento snímek stal filmem roku, získal 4 české lvy a další 3 nominace neproměnil. Scénář naprosto průměrný, propojení jednotlivých příběhů nebylo zase tak úžasné a propracované, jak bylo všude psáno. Naopak - mnohé okamžiky mi přišly nezáživné, předem čitelné a neoriginální. A co se herců týče, mnoho z nich svým hraním na mne působilo velmi amatérsky /role taxikáře či podváděného manžela/. Jistě - pan Kodet či Hrušínský ml. zahráli své role výborně, ale tyto role nebyly tak úžasně napsané a nedaly hercům tolik prostoru, aby za ně měli být pánové nominováni na lvy a dokonce jeden z nich lva získat. V poslední (krátké) době druhý film, který jsem viděl a který byl oceněný cenou film roku a mne zklamal. (tím prvním byl Králova řeč). U obou jsem dlouho (a marně) přemýšlel a hledal to kouzlo, proč jsou tak vysoko hodnoceny. ()

aannemer

No, mám-li být upřímný, jednou mi to mohlo stačit. Podruhý jsem se brutálně nudil - jako u většiny českých filmů po r. 1990. ()

BoKo_CzT

Musím konštatovať, že s každým ďalším videním u mňa tento film stúpa. Musím sa teda pridať k "stádu" a oceniť najmä legendárne hlášky. No najsilnejšou pre mňa v tomto filme napriek všetkému humoru a absurdite ostáva komorná atmosféra, podtrhnutá nočnou rozhlasovou reláciou. Skvelá práca! (zlaté české deväťdesiate roky, ach...) ()

Tomas_PO

Tak toto ma akosi doteraz celých 20 rokov míňalo, no naštastie to už je minulosť. Skvelý film, či skôr sled poviedok, kde človek opäť obdivuje českú filmovú produkciu. Či už námet, alebo spracovanie. Témy vážne, absurdné, reálne, ale aj humorné, všetko v jednom. ()

LencaN

Několik epizodek, které jsou vzájemně lehce propojeny. Každý příběh byl úplně jiný, jako by to točil jiný režisér nebo jiný scénárista. V podstatě nechápu, proč má tento film tak vysoké hodnocení. Mě bavilo jen pár scének, zbytek byl ujetý. Nevíc bavila Eva Holubová s Rudolfem Hrušínským - "To neřeš, po tom nepátrej!" a "Neživíš, nepřepínej" Hezká dialogová battle, ale i tak to vlastně nemělo moc hlavu ani patu. Nemám si co z toho filmu vzít k srdci. ()

Curfew

Musím se přiznat, že nesdílím nadšení většiny recenzentů. Ne že by byl film úplně o ničem, ale mě osobně tedy nijak nestrhl. Jediné, co utkví v paměti asi všem, je opravdu mimořádně zábavná povídka s názvem Pitomci, tady musím potvrdit bouřlivou chválu. Hrušínský a Holubová jsou fakt neuvěřitelní a hlášky v jejich podání naprosto nesmrtelné. Především tahle povídka dělá tři hvězdičky pro celý film, sama o sobě by musela dostat jednoznačně plný počet!!! ()

jiziczek

Krásně lidské povídky, jako vystřižené z "běžného" života. Spousta hlášek, které vstoupily to veřejného života (ačkoli se už dnes nepoužívají). Holubová v roli jako ušité pro ni, stejně tak i Jiří Kodet. "Ty už prosimtě nic neřeš, nepřepínej, ale hlavně...po ničem nepátrej!" ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)