Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

topi80

Filmu sice nelze upřít dávku originality i jistou špetku řemeslné zručnosti a poutavosti, ovšem trpí typickým neduhem děl točených na přelomu devadesátých a nultých let. Sledujeme počínání nějakých divných lidí, kteří se chovají totálně abnormálně a my můžeme marně pátrat - proč. Tato nesympatičnost a vlastně celkové naše odcizení od postav má pak logicky za následek, že nám do nich nic není, takže nemáme šanci přilnout k nim ani k filmu, takže ten pak bez zájmu prolétne jen tak kolem. ()

ANTYCHRYST

Ty si v životě nikdy nic nedokázal, nic pořádnýho si neudělal a nikam si mě nevzal! Ty seš obyčejnej chudák, kterýho vyhodili i od dráhy, prosim tě. Tak už nic neřeš, nepřepínej a hlavně - po ničem nepátrej. Ty buď rád, že seš! :) :) :) :) .... To je taak geniální tato rozmluva..:) celý film složený z krátkých ale za to maximálně našlapanych příběhů do poslední sekundy vychytaných :) a královská část je Holubová Hrušínský :) není tam věta nazmar :) hláška střídá hlášku..:) 100% legendární film a mistrovské povídkové dílo :) Ani Franta Vrána nedal!! :) :) ()

imarvin

Jak se žije malým českým lidem a americkým pilotům? – o tom je tenhle film. Každý jsme něčím zvláštní, každý máme svou úchylku a život nás občas svede dohromady s někým, koho bychom možná sami ani nevyhladali. Petra Zelenku dostal tenhle film do širšího podvědomí a pro nás naštěstí znovu objevil herectví Jiřího Kodeta. ()

Jaromír

"Fucking weather, fucking weather, fucking weather!" "Já kdybych ti byla nevěrná, tak to je služba celýmu lidstvu!" :) Kromě pár dobrých hlášek a vtipných, až dětinských, scén, mi to ale připadalo příliš útržkovité a mnohdy nedávající smysl. Čekal jsem víc. Tohle pro mě není film, ale dětské vtipná nasilím složená skládanka typu Kameňák. ()

Pochtli

Totální ptákovina s totálně přestřeleným hodnocením. Asi jsem se zas jednou koukal na jiný film než ostatní, ale opravdu jsem na něm nenašel nic tak úžasnýho. Snad jediné, co zaujalo byla informace na konci první povídky. ()

Bendiys

Absurdni, komicke, realisticke. To vse a jeste vice je namichano v tomto stominutovem filmu, ktery je vystavem na spolecenskych a vlastnostnich kontrastech, vse podporeno idejemi na zamysleni. Tomu vevodi vyborna, vkusne vybrana hudba. Ale neco jakoby vazne (3,5*)... ()

Marrianna

To je tak rozpoluplný film, že ani nevím jestli byl tak dobrý nebo tak špatný. Rozhodně povídka s Holubovou a Hrušinským nejlepší............... ()

brzozin

Serie dosti nesourodych povidek, a to jak zabavnosti, tak kvalitou. Na uplnem konci jsou vsechny, v nichz se objevi tematika americkeho pilota. Co to tady proboha dela? Smysl tehle traparny je, aby mel na konci Vladimir Dlouhy komu odpoustet? Boze, Zelenko, to fakt neslo vymyslet neco lepsiho, nez deti ozivujici ducha nejakeho pilota? Na opacnem konci je dvojice Holubova-Hrusinsky. Mam takovy dojem, ze ona kultovitost a hlaskovitost tolik opevovana u tohoto filmu se vaze v zasade jen na tuto jednu povidku. Alespon jsem si nevsiml, ze by nekdo nekde citoval cokoliv jineho. A mam podezreni, ze si lide ani jine casti moc nepamatuji. Celkove jde o slepenec tu zabavnejcich, tu zcela nezazivnych minipribehu, ktere ale dohromady moc nestymuji. Porad mi vrta hlavou, kde se vzalo to vysoke hodnoceni tady na CSFD. Kdyz pominu ploskolebce, kterym staci jedna hlaska, aby filmu nasolili plnou palbu, vychazim z toho, ze po dobe ranych 90. let tohle byla pecka. Po dobe privatizacne podnikatelskych sracek musel tenhle lehce experimentalni film zpusobit doslova senzaci. Ale mili zlati, pustte si ho dnes a vynechte tu asi 15 min. scenku dvou vidlaku. A uvidime. ()

niska98

Příjemně prožitý večer u tohoto filmu jsem si moc užila. Hezké téma i provedení, humor, který mě mile překvapil a rozmanitost příběhů, které nakonec mají něco společného. Moc hezké. ()

kubilov

Tak o Zelenkových Knoflíkářích jsem se dozvěděl to, že jsou v některých kruzích považovány za definici společnosti devadesátých let v ČR, což je dle mého názoru trochu přehnaný výrok, i když teda tento pozoruhodný povídkový film jisté znaky obrazu doby nese, s tím se myslím dá souhlasit. Jak už to tak v drtivé většině případů bývá, když se vytváří povídkový film, jde o značně nevyrovnané dílo.. a to nemusí nutně platit pouze pro filmy s více než jedním režisérem a scénáristou. Knoflíkáři jsou nevyrovnaní, na jedné straně jsou nudnější části (Kokura, Civilizační návyky, Duch amerického pilota), ale na druhou stranu mají spoustu skvělých míst (Taxíkář, Poslední slušná generace a Pitomci). Prostě půl napůl s tím, že z toho vychází lehký nadprůměr. ()

Tominni

Šest povídek, které se vzájemně propojují a ukazují děj z různých úhlů s humorem vlastním Petrovi Zelenkovi. Snad jen částečná nevyváženost jednotlivých povídek mi neumožňuje dát maximální hodnocení, například povídka Pitomci nebo nadávání na počasí v Japonsku převyšuje ostatní. Hlášky typu "To neřeš, po tom nepátrej", "A hlavně nikdy jsi mě nikam nevzal, ty buď rád, že jsi." jsou už legendární. Ostatně ruku na srdce, kdo umí plivnout na osmičku na lokomotivě jako Rudolf Hrušínský ml. ()

Gamekeeper77

Svým způsobem zajímavá a originální smotanina s výborným soudtrackem, kde je sice pár úsměvných okamžiků, ale celkově mě to spíš nudilo než bavilo. 65%. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)