Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

nopud

"Neřeš, nepřepínej!" - tak už konečně vím, odkuď pochází ta hláška, která je v mojí rodině tolik populární. Tohle je stále český film, kde těm hercům věřím to, co hrají. Jiří Kodet a Vladimír Dlouhý odvedli skvělou práci - jejich grimasy a prupovídky snad už asi nikdo nepřekoná. Tento film mi však připadá výjimečný hlavně kvůli takovým vedlejším vtípkům, kterých si člověk nemusí hned všimnout. Třeba když taxíkář projíždí Prahou a vedle na chodníku je vidět úchyl, který na kolemjdoucího rozhrne svůj kabát a ukáže se mu v plné kráse. Tohle je prostě kultovní film. ()

rekkky

Zdánlivě nesouvisející příběhy dostávají v záběru společné rysy a film je tak zarámován. Jednotlivé zápletky jsou natolik břitké, že představitelé hlavních postav ani nemusejí vynakládat přehnané úsilí, aby celek zaujal svou nápaditostí a počáteční neprůhledností. Způsob zpracování je opravdu vyšperkované. ()

Lipi21

89% REŽIE / Petr Zelenka: **** KAMERA / Miro Gábor: **** SCÉNÁŘ / Petr Zelenka: ***** (velmi vtipné, originální, nápadité, především ale prvotřídní dialogy!) HERCI: ***** (úžasné herecké výkony. Vyzdvihnu především Holubovou, Hrušinského, Čechtického, F. Černého, Kodeta. Naopak podprůměrný výkon předvedl David Černý; velkým plusem je dobrý výběr neokoukaných tváří) HUDBA / Aleš Březina: ***** (výborně vybrané - především Už jsme doma: skladby Hollywood při bouračce, Jó nebo nebo z koncertu a Juleček při svržení atomové bomby) ________________________________________________________________________________________________ NEJLEPŠÍ HLÁŠKA FILMU: TO BYL VTIP VÍŠ! VTIP! NEŽEREŠ MASO, NEPOZNÁŠ VTIP! :) ()

truby

Velmi nenápadně tvořený a pospojovaný povídkový film, dotýkající se jak vážných témat, tak témat lehčích, banálních a to vše se jaksi intuitivně volně prolíná a doplňuje. Nejvíce mně asi dostala povídka Knoflíkáři a Jiří Kodet nalítávající v německém bombardéru na svou manželku krčící se v rohu za maketou jakési vojenské pevnosti. Veskrze byly všechny povídky velice nápadité a originální. ()

Pekisan

Ty uz nic neres, neprepinej a hlavne po nicem nepatrej:))) u nas v rodine velmi oblubena hlaska a velmi oblubeny film. Poviedky su jemne inteligentne popreplietane a vzhladom na cierny humor vas mozno ocari pomale tempo. Za poviedku Pitomci plus jedna hviezda. Fuck weather ()

horovska

Každý z nás je něčím jiný, každý si nese nějakou tu úchylku od normy. Zelenkovi knoflíkáři jsou laskaví jak k lidským slabostem, tak i k jejich selháním. Nikdo z nás nikdy neví, kdy bude mít máslo na hlavě, kdy to bude právě on, komu je nutno odpustit. A přesto, že jsou povídky přehnané a vše se pohybuje na hraně směšnosti a tragiky, nepostrádá film hloubku a vnitřní rozměr. Mám ráda Zelenku. Tady je mi líto jisté herecké a dramaturgické nedoteženosti závěru. Ale i tak jsou Knoflíkáři pro mne perlou české kinemagtografie. ()

kluzo

Dnes už klasika českého filmu. A co víc? Klasika české komedie. Co dodat víc? Válka, a kdo tomuhle dal méně než 4*, je VŮL. :-) "No tak to bysme si snad mohli tykat, ne?" Kvalitní komentář Darren... ()

PanMaur

Komedie nekomedie - skvělý film, který má neskutečný podtext černého humoru. Vždycky jsem v něm viděl hrozně moc jakési melancholie. A krom Hrušínského a Holubové mi vždycky skočí na mysl scény s Vladimírem Dlouhým, které jsou pro mě geniální. ()

Biopler

Zelenka je majster svojho remesla a natočil originálny film. Ja som milovník absurdných situácií, správnych podivínov a keď tí majú v rukách vyšperkovaný scenár, tak nam vychádza perfektný film. Vzájomná prepojenosť poviedok, ktoré sú skvele zahrané, je brilantne vymyslená a ani posledná uletená poviedka ma neodradí od plného hodnotenia. ()

PavelZava

Fucking wheather! společně provolávají, ale nakonec Mít štěstí z Kokury je v Japonsku pořekadlo, tomu rozumím, ale jak je to s klikou z prdele ? Taxikář slyšel o stavu cestujícího Jseš vyřízenej ! Civilizační návyky Zajímavá diskuze psychiatra (V.Dlouhý výborně zahrál) s pacientem: Víte, jak přežili Angličani v zajateckých táborech ? Denně si čistili zuby a boty. A dvakrát denně si žehlili košili. A není to moc často ? Samozřejmě, ale psychicky je to zocelilo natolik, že vydrželi do konce války … Ale já nejsem ve válce. Jak to že ne, vy jste válce, všichni jsme ve válce, tedy obrazně řečeno! Upnout se na neškodnou lež a tím se vyhnout kolapsu. Vzkřísit v sobě jiskru civilizačních návyků. Poslední slušná generace – Rodiče snoubenců se sešli, aby se poznali. Útržek jejich rozhovoru:Slyšela jsem, že japonština nemá nadávky. Ne tak docela. Ale je pravda, že některé výrazy nemají. Jaké třeba? Třeba kurva. a dozvíme se, kdo je Knoflíkář. Pitomci – E.Holubová a R.Hrušinský jsou dokonalí, navíc jsem viděl v době, kdy jsem neživil a nepřepínal. Jseš tak blbej, že by si nemohl přispět ani za milion. A krom toho Franta Brabec vůbec nemá malý péro. Neživíš, tak nepřepínej. … Po tom nepátrej, to neřeš. Duch amerického pilota – Robert Lewis 6.8. 1945 I can feel how you feel. Thank you ! Thank you ! Thank you ! Thank you ! Bye ! Bye ! , zajímavé porozumění. Zdánlivě nesourodé povídky, která nakonec spolu velmi úzce souvisí, zjistěte si jak ? ()

tranquill

"Historky ze světa" minulosti, venkovské malosti a hrdosti, vztahů, úchylek, ale především o vině a nevinnosti v různých podobách. Spousta neznámých tváří, které sekundují skvělým výkonům nejen pánů Kodeta, Dlouhého a Hrušínského. ()

Ozzy2

jedna hvězda za Honzu Hauberta a Evu Holubovou, druhá za obdiv, že taková sračka může získat 81%.Svět se zbláznil, ale já ne. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)