Faust - Zmluva s diablom

• Česko Faust: Smlouva s ďáblem (viac)

V ateliéru mladého malíře je zavražděna mladá modelka. John Jespers, nadaný malíř, je kromě šoku hlavně nepříčetný ze své bezmoci, že dívce nemohl pomoci. Dostává se mu nečekané nabídky - pomstít se. Stačí podepsat smlouvu. Ale vlastní krví. Protože úpis Satanovi se jinak podepsat nedá. John se stává Faustem 21. století. Ale nic není v životě zadarmo. A hlavně od ďábla, protože peklo už otevřelo svou náruč. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Fox Mulder

Briane, Briane, Briane co tohle jako měl být. Je pravda, že občas každý režisér ujede, ale tohle byla síla docela i na tebe. Takovou hrůzu bych od Briana nečekal, protože je pro mě Yuzna nekorunovaný béčkový režisér horrorů a hlavně dobrých humusáren. Hlavní postava Faust je takový celý podivně gumový jako kdyby utekl z nějaké maškary a hlavně mě připadal k smíchu. Yuzna asi hodně vycházel z kostýmu Spawna, protože je to hned na první pohled znát, hlavně když skáče z nějaký výšky a jeho plášť za nim vlaje. A ty jeho drápy? Ty mě přišly jako dosti špatná variace na Wolwerinovi drápy. Představitel Fausta Marc Frost, byl tak nepřesvědčivý, že chvílemi jsem si říkal, jak tady toho blba mohli obsadit do tohoto filmu. Film bohužel nezachránily ani krvavé scény, ve kterých se Yuzna patřičně vyživá. Ale asi největším fiaskem snímku je 15 minut u konce. To se fakt nedalo. Takže pouze 1* za mého oblíbence Briana Yuznu. ()

Danny F.

Je to takový kříženec Spawna s Wolverinem. Horor to přímo není, ale s klidem pobaví. Sice je to slabší Béčkový film, plný kupodivu solidní akce. 45% ()

jefff

Faust mě odrazoval zdejším hodnocením, ale příběh a jméno, v rámci žánru kvalitního režiséra, mě velmi zaujal. Proto jsem si Fausta pořídil a neprohloupil jsem. Jediným velkým mínusem, který mi ve filmu docela dost vadil, je herecký výkon všech zůčastněných, který je opravdu strašlivý a to hlavně v případě hlavního "hrdiny". V dnešním světě pc triků mě stará škola tvoření hororvých triků, které zde byly použity opravdu potěšila a nadchla. Super nádapa i ztvárnění - to se v dnešních filmech příliš často nevidí. Co se týče příběhu, tak je dost béčkový a není třeba hledat nějakou "vyšší" pointu. Narozdíl od některých áčkových hororů, které jsem v poslední době viděl (např. Clona, Maturitní ples...), jsem se u Fausta po celou dobu královsky bavil. K Faustovi je třeba přistupovat jako k čistě zábavovému kousku, pak se vám tato blbinka bude jistě líbit a nezklame. Dávám za čtyři * neboť na poli "bé" hororů patří tento španělský kousek k TOP. ()

Corpsegrinder

Nálepka hororu trochu klame jelikož se jedná o adaptaci stejnojmennýho komiksu, v podstatě taková céčková verze Spawna. Jenže tam kde film o Spawnovi nabízel hloupej ale svižnej děj a nahláškovaný postavy v čele s Violatorem a jeho čokoládovejma spoďárama, tam Faust naprosto selhává. Mark Frost je v hlavní roli naprosto příšernej, Jeffrey Combs ve filmu skoro neni a ke konci jeho postavu kompletně zničí scénář, k tomu nezajímavý záporáci a brutálně šnečí tempo. Samozřejmě je to Yuznova produkce takže se sem tam objeví nechutný efekty, bohužel ta nejzajímavější věc kterou zde najdete. No a neurazí ani soundtrack zjevně sponzorovanej od Roadrunner Records, máme tu vše od Sepultury a Soulfly až po Fear Factory a Machine Head. ()

arcticsky

Nedá se říci, že by se mi to průběžně nelíbilo. Hraje tu drsná hudba - Sepultura atd. Nicméně - má to nesmyslně zmrskaný závěr! Za to by autoři zasloužili na zadek... ()

pend

Obitus všechno podstatné řekl, první třetina je výborná, potom se film změní na komiks s nehezky vypadajícím hrdinou a závěr filmu je rituální guláš. ()

Kolssteyn

Kdo by za tímto filmem čekal horrorovou podívanou, bude nejspíše zklamán. Tento žánr je totiž obcházen značně obloukem. Za to comicsový koncept původní předlohy se filmem prolíná ještě dřív než dojde k plnému vyzrazení méně pozornému dívákovi. I přes tradičně slabé pojetí konce podobných filmů, se toto řadí mezi lepší průměr snímků s comicovou předlohou. Nechybí tématická demonstrace hudby, byť by se dala vložit i lepší, typický comicsový humor i celkové zasazení vývoje děje do comicsového rámce... jen ty wolferinovy nože trochu působí jako z jiného světa... lehce otřelého. ()

MickeyStuma

Nízkorozpočtový snímek je natočen na základě stejnojmenného komiksu vycházející v letech 1991 až 2012. https://benjaminherman.files.wordpress.com/2013/01/faust-love-of-the-damned-act-15-cover-signed.jpg V Česku bohužel nevyšel, takže porovnat mohou jen ti, co měli v ruce originál. O nic převratného však nejde. Byť pochází z roku 2001, po vizuální stránce a koncepcí scénáře vypadá, jako kdyby pocházel někdy z období osmdesátých let. Příběh je ve svém smyslu skutečně ďábelský ve svých krutostech, hrubostech a přímočarých brutalit. Ďábelský námět si tedy vyžádal ďábelský film a tak započalo od tvůrců ďábelské nasazení k vytvoření ďábelského filmového počinu, který se v rámci nízkorozpočtových snímků dá říci i ďábelsky povedl. Chce to však pustit roušku fantazie a pro lepší uchopení snad i znát onen původní komiks. V opačném případě skutečně není o co stát a tak není divu, že takovýto ďábelský snímek upadl do ďábelského zapomnění. ()

helraiser

To se zas jednou Yuznovy něco povedlo. Nenacházím slov, musím zatleskat tady prostě všechno šlape jak správně namazanej stroj nechápu tak nízké hodnocení u mě to je za plnej. ()

havran

Ty ** dávám jenom proto, že naši vyhráli - jinak je to úsměvný gulášek ze všech možných žánrů a filmů... Takový "ScaryFaust"... ()

Knor

Je to kravina, ale díky krvavýmu řádění za doprovodu Sepultury a kozatým scénám se to dá vydržet. Yuzna má lepší kousky. ()

Jessica_Biel odpad!

Batman co má Wolverinovské drápky zachraňuje dámu ze spárů satanistického kultu... To byla píčovina bigbít ze které by se i Belzebub obracel ve svém pekelném hrobě... ()

uprchlice

Vynikající akční podívaná režiséra Briana Yuzny, který má na svém účtě například horor Dentista a Re-animátor. Faust mi ani jako horor nepřišel. Sice tam občas lítaly useknuté hlavy vzduchem a krev stříkala na všechny strany, ale taky se tam objevily prvky fantasy (50%). A musím říct, že lepší efekty jsem ještě neviděla. Opravdu velice povedené. Jak M, ten ďábel, zvětšil prsa a zadek té své pomocnici, co každýho sváděla. To bylo opravdu zábavné a zajímavě udělané. Už díky těm efektům a trikům se mi film velice líbil. Opravdu zábavný snímek. I když jsem asi na pět minut usnula, nemůžu vůbec říct, že by mě film nudil. Naopak. Velice se mi líbil a můžu ho jen doporučit. I když mi ten Faust připomínal Batmana (kvůli masce) a Spidermana (jak zachránil tu holku z auta a ona měla fakt pohled jako ta Jane ze Spidermana 1). I přes to je film dobrý. Prostě smíchaný žánry fantasy, akční a horor. ()

Ruda

Trochu slátanina, trochu fantazy, trochu komiks, trocha satanismu. Od všeho něco. Za příšerku ve finále to ale není ani za jednu hvězdu..., to se asi musí Ray Harryhausen nebo náš Karel Zeman obracet v hrobě! Ovšem pro ctitele sečných zbraní nutnost ! ()

JARDAHONDA

Filmový přepis slavné komiksové variace literární klasiky mě moc nenadchnul.. Tento rádoby horůrek si pod sebou podřezal větev už jen nedokonalým maskérským průserem. Gumové masky byly naprosto neprofesionální, triky na bodu nula a zpomalovačky nebyly v některých scénách vůbec zapotřebí. Jinak krve kolik chcete.. Snímek mě svým zpracováním zkrátka neoslovil. * ()