Železný opičák

• Hongkong Shao nian Huang Fei Hong zhi: Tie Ma Liu (viac)
všetky plagáty

Železný Opičák je ve svém městě něco jako Robin Hood - bohatým bere a chudým dává. Wong Kei-Ying se dostane do rvačky se zloději, kteří se ho snažili okrást. Vojáci si toho všimnou a je zatčen spolu s mnoha občany, kteří jsou podezřelí z toho, že se vydávají za Opičáka. Wong Kei-Ying slíbí pomoc při dopadení lupiče. Jeho podmínkou je, že propustí ostatní lidi. Bohužel jeho syna si tam nechají jako záruku, aby jim spolu neutekli. (sheen)

teutates

UÚuu... klenot Hong Kong-skej tvorby. Iron Monkey ( niečo na štýl Slovenského Jánošíka :) výrazne prispel do mojej vydenej zbierky... tzv. "stará škola" plná mravných ponaučení a múdrych viet plných kung fu. Mnohokrát vydení boj dobra a zla dostáva úplne novú tvár a nechýba ani častokrát zabudnutý nadhľad... 8/10 ()

predators

Luxusní kung-fu záležitost pod taktovkou Q. Tarantina, který do vínku přidal několik svých oblíbených destrukčních prvků. :-) Ono je opravdu na co se dívat, spousta soubojů, jednoduchá zápletka a občas nějaký ten vtípek. A ještě bych zmínil malého klučinu, který se fakt umí ohánět... 80% ()

Chrustyn

Přestože spojení legendárního choreografa Yuen Woo-pinga s neméně legendárním Donniem Yenem slibovalo hodně, na snímku je i přes bezchybnou choreografii vidět znatelné stáří a herecká prkennost. Ale za těch několik výborných bitek to rozhodně stojí. ()

SeBig

Fajný kungfu biják, který splnuje všechny prvky, co má fajn kungu biják mít, ale z řad moc nevyčuhuje a bude lehce zapomenut a ztracen v davu. ()

Xeelee

Doteď mě žádný wuxia moc neoslovilo a humoru v hongkongských komediích sem nemoh přijít na chuť, ale tahle opička si mě získala. Asi si toho od Woo-pinga seženu víc. ()

Lacike

Pribeh o Cinskom Robinovi Hoodovi - Zeleznom opiciakovi. Rongguang Yu konecne v poriadnej ulohe kde sa predvedie jak po hereckej tak bojovej stranke. Pribeh je obohraty, ale aj po miliontykrat funkcny a vsetky postavy su skvele natolko, ze ma bavilo sledovat ich osudy. Prave vdaka nim som vynimocne pretrpel aj lietacie kung-fu, ktore je neraz zrychlovane. Vsetci sa tam riadia heslom: kto stoji pocas bitky na zemi je luzer. A to si piste, ze tam nikto nechce byt za luzra. Nastastie su bitky kontaktne, takze som si ich predsalen trochu uzil. Naviac sa tam neraz predvadzaju tak sialene veci, ze aj ked su uplne nerealne, tak su ohromujuce a aj ked su nonstop vsetci zaveseny na lanach, tak z toho citit obrovske usilie vsetkych zucastnenych. Z postav ma najviac bavil Donnie Yen ako otec legendarneho Wong Fei-Hunga a jeho vztah s malym Wong Fei-Hungom v podani kurevsky nadanej dievciny. Donnie zatieni aj hlavneho hrdinu Opiciaka. Na strane zaporakov je demonicky Yen Shi Kwan so svojimi nadanymi dvoma poskokmi. Bavil ma aj komicky zly guverner, ktory si toho vela vytrpi a velkym prekvapenim je tradicny predstavitel totalnych magorov Yuen Shun Yee tentokrat v kladnej ulohe generala v ktorej pôsobi uveritelne. Na state kolena sa skoro uplne zbavil toho sialeneho pohladu. He, he. Takze vo svojom zanri zbesileho lietacieho kung-fu sa rozhodne jedna o spicku. Vyssie hodnotenie by som dal ak by boli bitky pojate normalne a film sa este o takych 10-15 minut viac venoval tym skvelym postavam. Az mi je luto, ze nevznikla skutocna dvojka v ktorej by sme sledovali dalsie osudy tychto postav. Ten film pod nazvom Iron Monkey 2 sa tvárme pre zachovanie dusevneho zdravia, ze neexistuje. 7/10. ()

seeker23

Kombinace Woo-ping Yuenova wire-fu s nezanedbatelným vlivem producentské ruky Tsuie Harka je naprosto nekompromisní. Závěrečný souboj na kůlech je dechberoucí, je to jako v matrixu, akorát je to "doopravdy". A Wong Fei Hung jako malý kluk, to je úžasná třešnička navíc... ()

Tony.cs

Mladý Fei-Hung poctivě kopíruje pohyby Jeta Li a opravdu bojuje v duchu předchozích filmů (ne těch s Jackie Chanem, ten preferoval tvrdý styl a opilý box). Donnie Yen, který si zde střihl roli Fei-Hungova otce, již v tomto snímku ukazuje trošku z Wing-Chun (základní postoj má stejný jako v Ip Manovi). Pecka pro labužníky. ()

blackrain

Já jsem si myslela, že je tenhle film mnohem staršího data natočení. Docela mě datum vzniku překvapilo. Ale to bylo tak jediné. Tohle je naivní pohádka vyšperkovaná bojovým uměním. Čekala jsem od filmu mnohem víc. Pořád jsem si říkala, že se chytnu. Nechytila jsem se. Tohle je jenom Zorro mstitel na čínský způsob. Některé scény byly značně přehnané. ()

Tygrys

To je ale zábavná kravina :D Musím taky uznat, že bojové scény jsou perfektní. Nejvíc jsem fandil tomu klučinovi s holí. ()

Martin741

A tak uz Viem preco Zelezny Opicak bohatym bral a chudobnym daval. Takisto sa spraval aj isty Robin Hood a aj SK Janosik. To viete preco bohatym brali ? Sak ved chudobe nebolo co ....... 80 % ()

cubajz

čínská parafráze na Robina Hooda, která je nabušená, až se z toho tají dech. Naprosto dokonalé a neuvěřitelně rychlé souboje, navíc film disponuje i obstojným příběhem (ve kterém představují shaolini temnou stranu síly - to se jen tak nevidí!:). Právě tento snímek vydobil Donnie Yenovi v Číně slávu a není se co divit - jeho mistr Wong Kei-Ying je, spolu s doktorem Wangem, neuvěřitelný mazák! ()

TomikZlesa

Komediální stranka filmu mi ani tak moc nevadila, byla tam vsunutá celkem vkusně a pír momentů byla opravdu vtipných. Velkým plusem bylo používání různých předmětů při boji, odkopávání předmětů, překopávání dřeva a ničení nábytku. Co mi ale vadilo a trošku nechápu sou lana, dráty, trampolýny, zrychlené záběry a kdo ví co ještě. Přitom borců, který by předvedli pořádnou akci i bez těch zlepšováků tu bylo požehnaně, obzvlášt to co předváděl ten malý klučina byla perfektní. ()

Martrix

Železný opičák, maskovaný hrdina, který (má blíž k Zorro mstitelovi, než Robinovi Hoodovi) ztrpčuje život místnímu zkorumpovanému úředníkovi a pomáhá chudému lidu. Námět nic moc, ale o ten nejde, protože v těchto filmech je vcelku jedno, jakou záminku si scénáristi najdou. Především tady jde o souboje a trochu humoru. Oba dva bijci jsou ve skvělé formě a je radost na to koukat, ale přiznám se, že bych mnohem raději viděl Donnie Yena bez drátů a zrychlených záběrů. Když jde o fantasy, nemám proti nectění fyzikálních zákonů nic, ale tady to nebylo třeba. Choreografie byla velmi dobrá a tvůrci by si vystačili i bez té přepálenosti. ()

mortak

Zábavná ptákovinka. Na rozdíl od propracovaného Tenkrát v Číně je toto jen sled soubojů pospojovaných komickými vložkami. Pro mě tři hvězdy, protože přece jen upřednostňuji klasické souboje. Ale někdo to rád wire... ()

KatanaCZ

Je vidět, že byl Iron Monkey natočen již před nějakým pátkem, to však není na škodu, jelikož z něho přímo čiší ta nádherná tehdejší atmosféra kultovních akčně laděných filmů, která se nám vrývala do paměti daleko více než ty dnešní. Akce je opravdu dobrá, je vidět, že se Woo-ping Yuen celkem vyřádil. Příběhově trochu slabší, ale co hledat na filmu o kung-fu jiného než kung-fu??? ()