Drž se

• Poľsko Zachowaj spokój
Poľsko, 2022, 4 h 40 min (Minutáž: 41–52 min)

Predloha:

Harlan Coben (kniha)

Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Oleksyn, Grzegorz Damięcki, Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska (viac)

V téhle bohaté varšavské čtvrti se lidi dobře znají. Když ale brzy po smrti kamaráda zmizí další mladík, obrátí to místní život naruby a na světlo vyjdou tajemství a lži. (Netflix)

Recenzie používateľa bubun k tomuto seriálu (4)

Drž se (2022)

V posledních dvou epizodách lehounce předvídatelné (některé dějové linky), ale i tak poměrně napínavé. Za mě spokojenost, Poláci si s tím Harlanem poradili dobře. ()

Epizoda 4 (2022) (E04)

Na to, že s  ním jeho dcera (ten spratek) téměř nekomunikuje, ani po tom, co ji nemohl celý den najít nebo se jí aspoň dovolat, a nikomu nic neřekla, ani to pak nevysvětlila, když se s ním potkala doma, je ten Kájin otec docela vysmátej. Celkově mi přijde fakt divnej, pořád s tím lehkým úsměvem. Ale vzhledem k tomu, že je to Cobenovka, tak jsou tam podezřelí fakt úplně všichni. Jo, honička mezi odstavenejma vlakama vždycky potěší. Akorát se bojím, že to ta "hodná" blondýna s lízátkem asi trochu odsere od plešouna. Ještě mám taky pocit, že v tom celém budou hrát roli zas ty požáry (ve Štětíně a možná i jinde?). Jinak, Poláci umí, úplně se nespokojeně ošívám nepohodlím, když si představím tenhle seriál v české produkci. Jasně, něco udělají také ty pro české diváky neokoukané tváře Poláků (oproti u nás všudypřítomné Geislerové, Dykové, Čermákovi apod., otázka je, zda herci v tomto seriálu taky už nějaké procento polských diváků neotravují), ale atmosféru to má, dialogy nejsou tak dementní, scénář zatím šlape... ()

Epizoda 5 (2022) (E05)

Napínavý jak prase, nabízí se však otázka: proč nevolal rovnou policii? Tam by to zvedli hned, a navíc by ho mohli lokalizovat. ()

Epizoda 6 (2022) (E06)

Ten "český automat", nebo tedy v překladu Netflixu česká hlasovka teda fakt nezní příliš česky :-D ()