Drž se

• Poľsko Zachowaj spokój
Poľsko, 2022, 4 h 40 min (Minutáž: 41–52 min)

Predloha:

Harlan Coben (kniha)

Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Oleksyn, Grzegorz Damięcki, Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska (viac)

V téhle bohaté varšavské čtvrti se lidi dobře znají. Když ale brzy po smrti kamaráda zmizí další mladík, obrátí to místní život naruby a na světlo vyjdou tajemství a lži. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (7)

Drž se (2022)

Po Temných lesich jsem se dalšího Cobena od Poláků trochu bála, ale musím říct,  že  Drž se není špatný thriller. Chápu, že v dnešní době, kdy každý čeká magora s pohnutou minulostí, špinavé intriky nejmocnějších a já nevím co ještě, hlavně aby to bylo řádně šokující, bude u spousty diváků rozuzlení kapku nuda. Ale mě se naopak ta "domáckost" :D líbila. Navíc tu Poláci ukazují, že prostě umí. Herci, prostředí, kamera, režie ok. 3,5* Btw: Já věděla, že jsem toho Pawla už někde viděla! ()

Epizoda 1 (2022) (E01)

Celkem zajímavý začátek, který mě rozhodně navnadil na další pokračování, i když je díl podle mě zbytečně dlouhý. Trochu větší svižnosti by neuškodilo. Vícero postav řeší vícero více či méně zajímavých věcí, a většina z nich se určitě propojí, abychom zjistili, co se Igorovi vlastně doopravdy stalo a proč stálo za to, jedné z postav dát solidní nářez, kvůli pár otázkám. Poláci hrají slušně, i když občas nějakou scénu zbytečně trochu přepísknou. Prostředí, vizuál, kamera fajn. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Že by se nám tu rýsoval další úchylnej páreček jako u Stay Close? (Akorát ne tak bizarní). Kdykoli se na scéně objeví strážci zákona, je to kapku směšný - ten mastňák mi připomíná nějakou kreslenou postavičku, jen si nemůžu vzpomenout jakou. Rodina Barczykova v této epizodě zažívá krušné časy (a nejen ona). 3,5* ()

Epizoda 3 (2022) (E03)

Lidi mizí jako pára nad hrncem.  Policajti si jedou to svý,  zoufalí rodiče si jedou to svý, i girlfriendka vyvěšuje letáky.  Posun (kromě těch mizejících lidí) nula nula prd. Btw: Věříte, že je to Adam? ()

Epizoda 4 (2022) (E04)

Atmoška nám houstne. Máme tu dobrý i špatný konce. Občas se zhoupne žaludek. Matka je mi nesympatická, ale chápu ji. Od Kaji bych čekala vůči otci jiný chování. U něj mi přijde mnohem víc respektu než u ní. ()

Epizoda 5 (2022) (E05)

Ve čtvrtém dílu to vzalo spád a ten se i v tomto pátém nevytratil. Děj udržují naživu hlavně menší dramata omotaná okolo toho hlavního a já se bavím. ()

Epizoda 6 (2022) (E06)

Za mě dobrý. O co šlo jsme věděli už dávno, v posledním díle se jen musely jednotlivé linky dovyřešit, dovysvětlit,  ukončit (ne všemu se dá s klidným srdcem uvěřit). Ačkoli se o to scénář snaží, dovolím si tvrdit, že pro většinu diváků už děj nic šokujícího nenabídne. I tak jsem se závěrem spokojená. ()