Sexify

Poľsko, (2021–2023), 11 h 3 min (Minutáž: 32–51 min)

Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska, Sandra Drzymalska, Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Gelner, Piotr Pacek (viac)

Studentka s mizivými milostnými zkušenostmi vymýšlí s partou kámošek inovativní sex appku. Aby uspěly mezi tvrdou konkurencí, musí ale zkoumat znepokojivý svět intimity. (Netflix)

Glenn_Coco

Sexify se logicky nevyhnulo přirovnání k Sex Education, stylem mi ale seriál připomněl spíše SKAM, což je něco, co Polsko potřebovalo jako sůl. Místy se epizody táhly a postavy pořád chodily tam a zpět ("budu dělat na aplikaci"/"končím s aplikací"), ale jako celek rozhodně příjemná podívaná (a z reakcí některých definitivně potřebná). Snad v případě druhé série nezapadne do kletby Netflixu a nekoukatelných dalších sériích po otevřeném konci. ()

Egress

Za tohle tvůrci seriálu shoří v pekle.. ne proto, že si dovolili zpracovat sexuální tématiku vzhledem k pověsti údajně nejprudérnějšího a nejreligióznějšího národa v Evropě až překvapivě odvážným způsobem, ale proto, že je to povrchní imbecilní slátanina. ()

Rocknar

Začnem krátkym hejtom: Ktokoľvek tomuto seriálu dá menej ako 2 hviezdy, by mal prísť o možnosť hodnotiť. Chápem, že sa možno niekomu nepáči žáner, ale za to seriál nemôže. (Ak napr nemám rád horory, nebudem tvrdiť, že každý muzikál stojí za nič.) a teraz samotná recenzia: Sexify je všetkým, čím by mohol byť Sex Education, keby sa miesto podprahovej LGBT agendy snažili spraviť kvalitný seriál. Tým totižto Sexify skutočne je. Kombinácia konzervatívneho Poľska a Mladých pokrokových ľudí, ktorí myslia len na sex má neuveriteľne silnú chémiu (a všetko je o chémií ;) ). Seriálu sa nedá snáď nič okrem miestami pomalšieho tempa vytknúť. Strih - výborný, kulisy - výborné, scenár, réžia a dramaturgia - veľmi dobré. Herecké výkony - skvelé. Prístup k nahote? - Sexy! A všetko podčiarknuté DOKONALÝM soundtrackom, ktorý sa vyvíja a situačne mení podľa deja.  Postavy sa správajú logicky (v seriálových medziach) sú sympatické a humor je tam nenútený, až sa človek prekvapene zarehoce, keď to najmenej čaká.  Za mňa krásnych 85%! (priestor pre zlepšenie tam stále samozrejme je :) ) Americké teenage seriály sa majú čo učiť! BTW: odporúčam pozerať v originále ()

MathLover

Tak jsem za jediný večer zkoukla první řadu polského seriálu Sexify. Všude to srovnávají se Sexuální výchovou. Sexuální výchova je sice můj oblíbený seriál, ale já jsem tam až tak silné kopírování nezaznamenala, a pokud ano, tak mi to nevadilo. V recenzích jsem se mimo jiné dočetla, že seriál není dostatečně skandální, že se na rozdíl od té Sexuální výchovy drží při zemi. No upřímě řečeno měřítko "skandálnosti" je v Polsku úplně jinde než třeba v té Angli. A pro diváka z "našich" končin se mi reálie a kulisy tohoto seriálu zdají právě přístupnější (uvěřitelnější, autentičtější). Jinak protagonisté jsou starší, než ve zmiňované Sexuální výchově, což je možná také příznačné vzniku v Polsku. Podobně jako vliv katolické církve a zcela odlišné primární vnímání role ženy a muže, které se samozřejmě během seriálu nějakým způsobem vyvíjí, ale řekla bych, že vychází maličko z jiných premis než v západní produkci... Autenticitě možná napomáhaly nejen kulisy, ale také snímání postav - ženské představitelky byly krásné štíhlé dívky, ale zdálo se mi, že se je nesnažili nějak vylepšovat (viděli jsme i nějakou tu "celulitidku")... Jsem zvědavá na 2. serii. Tak druhá řada celkem zklamání... ()

zamukooo

Slušný seriál, který se samozřejmě nevyhnul srovnání se známějším Sex Education. V obou případech se tu sexuálními tématy má zabývat někdo, kdo to zná jen teoreticky. Obávala jsem se ponaučení ve stylu "většině žen stačí vnější dráždění klitorisu, velikost penisu není důležitá" a podobné nesmysly, naštěstí to tento směr nechytlo. Hodně lidí tu hodnotí SE jako o dost lepší seriál než Sexify. Tak k tomu tohle: pokud stojíte o trapnosti jako zvracení po zkoušení orálního sexu s banánem, koláčky ve tvaru vulvy nebo házení ho*na z autobusu, pak pro vás Sexify asi opravdu bude slabé. Pro nás méně úchylné je tu Sexify. Na rozdíl od SE tu taky není tematika LGBT cpaná úplně do každého dílu, je tam spíš jen okrajově, že to člověka nebije do očí. Nápad na apku o orgasmu je dobrý, zvlášť když se jedná o akademickou práci a ne o nějakou blbost, kterou vymysleli 2 teenagerky. A oproti SE tu ani nebyl tolik propagován nezávazný sex, většina postav měla dlouhodobé partnery. Taky se mi líbí, že 23letá panna tu není zesměšňována jako nějaká zaostalá exotka, je to bráno s naprostou samozřejmostí. Jen bych ocenila větší popis toho, jak by daná aplikace měla fungovat. Třeba se toho dočkáme v další řadě. Hlavním minusem filmu jsou 3 hlavní postavy. Z nich jediná Natalia se chová normálně. Monika se chová jak rozmazlený spratek a pořádně ani neví, co chce, Paulina je zase katolička, která si na katoličku spíš jen hraje. ()

Marrakech86

Tři polské studentky chtějí vyvinout novou aplikaci a během toho prožívají různé životní zkoušky. Na první pohled je to zajímavá podívaná , ale pár věcí tomu chybí. ()

MatyRock

S01: Sexify je klasické (občasně i průhledné) žánrové schéma, které se první půli série rozjíždí, někdy se táhne až nudí, naopak v druhé polovině poměrně slušně funguje a baví. Na polskou produkci dosti odvážné dílko, které je i řemeslně ve velmi zručných rukách. Soundtrack, obecně spíše kritizovaný, mi k seriálu naprosto seděl a dokonce se mi i líbil. 7/10 ()