Chudiatko film od oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone prináša neuveriteľný príbeh o fantastickom vývoji Belly Baxter, mladej ženy, ktorú k životu vrátil geniálny a nekonvenčný vedec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella túži po poznaní sveta a ľudí. Hladná po skúsenostiach ktoré jej chýbajú, utečie s Duncanem Wedderburnem, prefíkaným a zhýralým právnikom, do víru dobrodružstiev naprieč kontinentmi. Bella nepodlieha predsudkom doby a zasadzuje sa za rovnoprávnosť a slobodu. (Cinemart SK)

SirAduard

Film jak rozpohybovaný obrázek, který na Vás dýchá všemi barvami a roztodivnými tvary. Přitom však ve svém uměleckém rámečku skrývá silná témata lidství, poznání světa kolem nás, ale hlavně naleznutí sebe sama a skutečného štěstí. No a Emma Stone. Asi nemusím dlouho popisovat, že je zde dokonalá. Přímo Oscarová ; ) ()

Slida79

Ok 2,5* za opravdu dobré herecké výkony, ale kdo nemiluje bizár a ujetosti není to nic pro něj. Zbytečně vyšroubované a přeceňované. Co musí herečka udělat pro dobré ocenění? No běžte se podívát sami, jen nahota už evidentně nestačí... škoda šlo to pojmout lehčeji třeba i s nějakým humorem ... zasmála jsem se jednou. ()

sammikk_

No vida, tohle bylo něco netypické. Projekt je extraordinární a barevný, má to obrovskou paletu barev a zajímavých triků s kamerou, celkově je to natočeno krásně. Výkony herců jsou též dost nadstandartní, ale musím vyzdvihnout dva výkony a to Emmu Stone a Willema Dafoea. Ti předvedli dost netypické výkony a posouvá to projekt mnohem výš. Celková myšlenka a rádoby zápletka je zvláštní? řekl bych, ale.. ono to funguje a ve výsledku dost dobře. Nečekal bych že u něčeho takového bych dokázal vydržet dvě hodiny a půl se stoprocentním focusem. Je to fakt skvělý, a myslím si že si to zaslouží větší spotlight. Je to originální, a umí to vyprávět svůj silný příběh přeměny člověka, v obale humoru, bizarnosti, a dávkou sexu. 9/10 ()

darkchipmunk

Vizuální masterpiece, ani ne tak kvůli použití rybího oka, jakkoli chápu jeho význam pro vytvoření Belliny perspektivy. Ale především kvůli úchvatným kostýmům a fikčnímu světu, který možná spolu s hlavní hrdinkou vstoupí do dějin filmu. Emma Stone s přirozeností a zároveň precizností ztvárňuje Bellin osobnostní i intelektuální přerod. Viktoriánské motivy, říznuté fantaskními detaily vytváří snový svět. Jde ale spíše o mužský sen či noční můru, v níž Bella představuje mužskou unikavou fantazii o mladé, krásné a nespoutané ženě s potenciálem, jíž muži budou moci tvarovat. Ostatně i to, že Bella čerpá ve filmu plném vášnivého sexu zkušenost především s výrazně staršími a často vizuálně velmi odpudivými muži, je tak trochu naplnění fantazií všech neatraktivních chlapů a zároveň tím tvůrci jen podporují stereotyp o mužském výběru při milostných dobrodružstvích. Nechutnost spojenou se sexem mají přitom Chudáčci společnou s Favoritkou. Tam ale postava (též ztvárněná Emmou Stone) pragmaticky, nikoli s potěšením, reflektuje sex jako nutný prostředek, aby se dostala z nuzného prostředí. Bella má možnost přestat, když se jí chce, má se kam vrátit, ale přesto je to vždy ona, kdo je někým sveden. Když na téma výběru milence přijde řeč v pařížském nevěstinci, Bella je majitelkou poučena o tom, jak to chodí. Hlavní hrdinka není ženou (ostatně původní majitelka jejího těla se na svět kolem adaptovat nechtěla), ale umělou bytostí takřka bez traumat, stvořenou mužem. Bytostí, která může tak trochu symbolizovat, jak možná jednou budeme vnímat pokročilou umělou inteligenci. Bytostí, která ve vrcholné fázi svého vývoje prostě dospěje k tomu, že plně nahradí svého bývalého učitele. Navíc ve filmu natočeném mužem a napsaném mužem. Asi tam vnímám víc pygmalionský než frankensteinovský motiv. Ano, Bella si zaslouží plný respekt, jsou to naopak mužské postavy, kdo je tu směšný. Ale co to znamená? Tvůrci jako by tím ženám říkali, že pokud chtějí v životě vyhrát, ať se adaptují na mužský svět, ne ať ho mění. Skvělej film, jsem ráda, že vzniknul. Jen je to podle mě jedinej typ feminismu, kterej většina mužských diváků zkousne. Přinejlepším. A to je vlastně dost hořkosladká radost. Kdyby tomu všichni nepřipisovali toho emancipačního ducha, asi bych to neřešila.____ Je sociologicky zajímavý, že když před lety vznikla Trierova Nymfomanka, nebo nedávno český film Její tělo, řada lidí se k hrdinčiným svévolným nakládáním s vlastními těly stavěla dost moralisticky. Okay, u Nymfomanky s tím měli problém spíše diváci, v případě Jejího těla šlo o formální nedostatek, ale stejně. Ve fantastickém příběhu to nespoutaný šukání najednou nikomu nevadí. Přitom Bella byla nymfomankou, byla jí i s původním mozkem (málem přišla o klitoris), a podle všeho i v knižní předloze. Ty reakce jsou ironickej experiment. ()

13Maty13

"My father once told me, “Always carve with compassion.” He was a fucking idiot, but it’s not bad advice."     /// Překrásný film. Velká paleta barev, úžasná hudba, kostýmy, masky, prostředí a bravurní herecké výkony. Emma Stone je famózní, úchvatná a úžasná! Velice zábavný film, s poutavými záběry, hrátky s kamerou a skvělou myšlenkou. Na tenhle filmový zážitek jentak nezapomenete.   / Hodnocení: 9/10. ()

petra8619

Čekala jsem bizár, dostala jsem bizár. Plný sál a všichni se smáli, někteří i nahlas. Včetně mě. Všichni tady chválí Emmu, oprávněně, ale výkon Marka byl taky exelentní. ()

HFJNTT

Před zhlédnutí filmu jsem měl velká očekávání, která tento film rozhodně nenaplnil. Vcelku se mi líbil nápad dětského mozku v dospělém těle a následný vývoj. Dále bych vyzdvihl neuvěřitelný herecký výkon Emy Stone, která se popasovala s rolí hlavní hrdinky nejlépe jak mohla. Klobouk dolů. Ale to je vše. Tato sci-fi komedie byla zbytečně dlouhá. Nerovnoměrně rozložený děj, který se navíc s ubíhajícími minutami zhoršoval. Poslední část na zámku bych úplně zrušil. William Dafoe a Mark Ruffalo mi trochu vadili. Nelíbila se mi ani vizuální a hudební stránka filmu. Zaskočil mě také občasný smích lidí v kině u věcí, kterým bych se nikdy nesmál. I tak bych ale doporučil zhlédnout tento film, věřím, že se spoustě lidí bude líbit. Pro mě to zůstane film s nevyužitým potenciálem. ()

Metuje

Do kina jsem šel naprosto naslepo, ale tak nějak jsem očekával, že to bude dost zajímavý. Film začíná dost pomalu a podivně, ale ve chvíli, kdy se na plátně objevila slepice s hlavou francouzského buldočka, bylo jasno. Ve filmu je extrémně hodně sexu, který je však otrokem děje a nepůsobí nikterak vulgárně. Stejně jako s mnoha současnými filmy jsem měl problém s jeho stopáží, nicméně zde bych zkrácení doporučil jen mírné. Celá Bellina výprava “do světa” by mohla být podstatně kratší a méně repetetivní. Váhal jsem i nad čtyřmi hvězdami, na to ale budu zřejmě potřebovat opakované zhlédnutí. Ač to často odmítám, tenhle film je asi fakt potřeba vidět v kině, návštěva kina v pondělní večer a téměř prázdný sál, kde člověk nemusí krotit svoje emoce byla fajn. ()

Simonro

Zdaleka ne tak sofistikované, jak místní tvrdí. V některých momentech první půle sice geniální, ale druhý poločas mi zkazil celkový dojem. Od Paříže dál se rejža snaží být strašně šokující, ale téma emancipace jaksi ztrácí na vážnosti. Je vidět, že to je film o feminismu natočený mužem, a právě to podle mě filmu trochu škodí. Emma Stone herecky fajn, ale ke konci už mě její postava lehce otravovala. Mělo to velký potenciál a ty 3* jsou možná kruté, ale bohužel to nezasáhlo ty správná místa. ()

Beyoung

Nuda to teda nebyla. Jinak ale velké zklamání z tohoto filmu, který mně osobně neměl co říct.  Ale vůbec! Dobré herecké výkony ani zajímavý vizuál nestačily k tomu, abych z kina neodešla znechucená a prázdná, jako kdyby se přese mě přehnala nicota. Tohle surrealistické dílo je pro mě moc 'nadčasové', protože jeho existenci nechápu, ačkoliv finanční důvody jsou mi zřejmé. Leitmotivem příběhu je toporně křečovitá snaha o originalitu, která je tak očividná, až to není hezké. Tohle nemělo nic společného ani s komedií (dobře, 2x jsem se zasmála - jednou když jsem viděla loď a podruhé nějaké hlášce na lodi, kterou jsem už zapomněla.) Nemělo to pranic společného ani s romantikou, ani s erotikou. Byl to spíš porno-thriller. Dekadentní, ale ošklivě. Nebudu tvůrce velebit za to, že upekli dort, schovali do něj švába a donutili mě ho sníst. ()

vaclav.g.kar

První setkání s tvorbou Lanthimose dopadlo na výbornou. Dost možná jsem i dostal nejlepší film roku na jeho začátku. Stejně jako minulý rok s Babylonem. Vizuálně nádherný snímek se skvělou Emmou Stone v hlavní roli. Oscars approves a těším se na další počiny tohoto filmového gurmána. 10/10 ()

mrtvej_pes

Nemůžu si na nic stěžovat. Jsem rád, že Yorgos Lathimos má možnost realizovat takovéto projekty. On totiž v rámci "intelektuálních filmařů" nezapomíná na to, že výsledná filmařina může být i vyloženě zábava - ať už technicky či myšlenkově sebe komplexnější. ()

Jaroslaw

Chudáčci jsou nápaditým snímkem se skvělým trojlístkem herců v čele s úžasnou Emmou Stone,která předvádí svůj nejlepší herecký výkon. ()

badclown

Pedo-fetiš porno, nad ktorým tu všeci jasajú. Lebo však taká sme už dnes spoločnosť. Zneužívanie retardovaných a detí, mi zábavné nepríde. Neoslovuje ma ani celý ten message, že lásku a slobodu sa dá nájsť iba v lesbickom vzťahu. Takisto aj to, že každá mužská postava je deformovaná a jediní ľudia, ktorí nájdu štastie sú Bella a jej lesbická partnerka. Mark Ruffalo to zahral super, aj keď pozerať na neho ako neustále ošukáva mentálne hendikepovanú ženu je trochu nechutné. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky