Následky

• USA The Fallout (viac)

Středoškolačka Vada se musí vypořádat s citovým zmatkem, který prožívá po školní tragédii. Vztahy s rodinou a přáteli se navždy změní, stejně jako její pohled na svět. (HBO Max)

anatheman

Film je docela slabota. Trpí především nudná prostřední část, závěr naštěstí situaci zachraňuje, jelikož se v něm můžeme setkat s několika silnými i ironickými momenty. Oceňuji aktuálnost snímku. ()

Maximilianus

Bohužiaľ spracovanie pokuľháva a nudí. Navyše, keď človek sleduje Jennu Ortegu, ako sa vyrovnáva so svojimi traumami, tak sa môže iba pousmiať, pretože to až napadne pripomína Zendayu v Euphorii, ktorá je ale aspoň o jednu ligu vyššie. Jedna Ortega je ale dobrá a ako som už napísal, brzdí ju najmä scenár a všetko okolo. Ide o nevýrazný film, ktorý ale rieši zaujímavé a dôležité záležitosti. 6,2/10. ()

ing.man

Nevím jak moc by mě to bavilo, kdyby tam nebyla Maddy a Jenna. Byl jsem na to strašně zvědavý. hlavně kvůli těm dvou. Překvapivě dobrá byla i ve výrazné vedlejší roli Lumi Pollack, ale bylo to málo prokreslené. Nedostačně propracovaný slice of life na pozadí traumatu. Ale stejně se na to dalo dívat. ()

wesi96

8/10. Kupodivu hodně dobré drama, kde se pracuje se School Shootingem. Co jsem tak koukal, tak některým vadí, že to tam nebylo přímo ukázané. To střílení a podobně, ale bylo to nutné? Já si myslím, že ne. Ten film s tím pracuje jinak, pracuje s mindsetem našich postav po této události a nesnaží se udělat ze sebe “akčňák” kdy tam někdo vystřílí půlku školy. Ústřední dvojce postav mi sedla a líbila se mi. Hlavně se mi líbila Maddie Ziegler. Dále se mi na tom filmu líbí jak ukázal následky, co s vámi tohle udělá. Snaží se tam pracovat i s láskou mezi dvěma hlavníma postavama, kde to ale nebylo tak dobře udělané. Přišlo mi, že to začali nějak rozpracovávat, ale pak ke konci prostě to utli. A nějakého pokračování se myslím nedočkáme. Ještě mi za zmínku stojí úvod, kdy tam hráli písnička od Juice WRLDa, což mi udělalo velkou radost. ()

wege

Jako mělo to velmi silné momenty, nicméně pořád zůstává ve mně pocit, že to šlo vytěžit více. Ano, zaměřilo se to na následky, ale chyběla jakákoliv reflexe toho, co k těm následkům vedlo. ()

Tlakomor

Woke je v širším významu takový člověk, který je probuzený ve smyslu otevřeně přemýšlející, nakloněn přijmutí nových myšlenek. Dnes se používá především pro ty, kteří jsou bdělí proti rasismu a diskriminaci. Woke člověk je ten, kdo nemá problém s žádnou rasou ani genderem. Za woke jsou často označováni i propagátoři myšlenek LGBTQ+, i když sami do této komunity nepatří. Dvě hvězdy dávám jenom díky úžasné Jenně Ortega, která tento film udělala „watchable“ . 999 forever. 30% ()

Arigato

„I feel nothing. Fuck.“ Očekával jsem hutné a emocemi napjaté drama, neboť i jen motivem k tomu měl film poměrně slušně nakročeno. Ten se ale ubírá trochu jiným směrem, než na který jsme zvyklí, což mi ale víceméně vůbec nevadilo. Technická stránka je odvedena skvostně, bohužel jsem se ale přes místy skoro až neuměle napasované promluvy nedokázal plně ztotožnit s velkou částí postav. Tudíž abych řekl pravdu, zpočátku jsem váhal, jak tento snímek hodnotit. Na druhou stranu jsem fandou filmů podobného typu, kde se zkrátka žije okamžikem a Jenna Ortega zde ukázala velice sympatický výkon. Úvodní desetiminutovka mě velmi zaujala a pozdější „úniky z reality“ jsem si nejspíš nedokázal představit lépe. ()

Drozdo57

Nenechajte sa zmiasť priemerným hodnotením. Toto je dosť festivalový film, podľa mňa nie určený pre mainstreamového diváka. Malý film prevedením. Stojí na pár postavách. Dobre zahraných postavách. Rozoberajúci ale ťažkú tému. A myslím, že to robí dobre. Nenudil som sa. Nemal som pocit, že to bolo prázdne. ()

Marcas

Mně se film líbil. Zejména proto, že jak Jenna tak Maddie jsou naprosto neskutečné a jejich výkon je nekompromisní. Téma je to samozřejmě těžké a tady bych řekl docela věrně zpracované. Narozdíl od některých mě film bavil celou dobu a 92 minut je za mě tak akorát. ()

Dawe2

Jednu hvězdy pro Jennu Ortegu, je perfektní. A jednu za zbytek. Bohužel to není natočeno moc poutavě, je to utahaná nuda. ()

PandaPatka

Znepokojúce, smutné, eyes opening. "Streľba na školách v Amerika je bežná."  Táto veta ,by nemala nikdy byť bežná. Zákon o držaní zbraní v Amerike je pre niekorých nepochopiteľný. Pre niektorých je to zákon ktorý ich udrží v bezpečí. Sú to otázky ktoré polarizujú spoločnosť. Ako môže dieťa, na strednej škole, tak ľahko dostať prístup k zbrani? Za zmenu bojujú hnutia ktoré zakladajú deti skrz štáty, v ktorých tento zákon, stále nezmenili.  Film sa snaží skrz Vadu priblížiť, čo všetko sa môže diať v hlavách detí, ktoré túto hrôzostrašnú skúsenosť prežili a aký efekt to má na ich budúcnosť. ()

breebee

Na jednu stranu chápu to nízké hodnocení, na druhou existuje mnoho důvodů, proč jsem se rozhodla dát 4 hvězdy i přesto, že mě to zejména zpočátku trochu nudilo. Tenhle film dokonale vyobrazuje jak těžké je v dnešním světě dospívat. O tu střelbu na škole vlastně vůbec nejde, jde o vyrovnání se s emocema, pocitama a tlakama. Jde o to uvědomění si, že už nejste dítě a život není hra. Okamžik, který musí zákonitě přijít v životě každého mladého člověka. Tento film taky krásně ukazuje, že nejlepší, co pro své náctileté děti můžete udělat, je jim dát prostor a podporu a vyslechnout je, když to potřebují. Bití, křik, zákazy a rady, co byly k ničemu už před sto lety když jste dospívali vy, prostě ničeho nedosáhnou. Takže doporučuju ten film zkusit, ale sledovat ho skrze emoce hlavní hrdinky, protože toho děje tam je míň, ale tak akorát, aby to celé dávalo smysl. ()

NikiVai

The Fallout zpracovává velmi silné téma, posttraumatického stresového syndromu u náctiletých. Ten film měl velký potenciál, škoda, že ho tvůrci uchopili jen tak nějak povrchně. Přesto a právě proto, že se mne toto téma osobně dotýká, jsem osud Vady a jejích spolužáků sledovala téměř bez dechu. ()

nikan

Za mě moc dobře udělané, Ortega to zahrála výborně, mám pocit že díky tomuhle filmu chápu přemýšlení generace teenagerů. Přijde mi to jako dokument. Znovu bych se na to nedívala, ale zpracované je to moc dobře. ()

AMINIA

"V závěrečné scéně filmu se Vada dívá k nebi a zdánlivě nachází chvíli klidu, zatímco čeká, až Mia dokončí taneční praxi. Ale jakýkoli pocit klidu je pryč, když dostane na svůj telefon upozornění na další střelbu ve škole." Film o tom, jak se středoškolačka vyrovnává s tragickou zkušeností po střelbě v její škole.    Myslím si, že z toho mohlo jít vytáhnout mnohem více, nijak mne to nezaujalo. ()

happydragon

Na začátku jsem myslel, že to bude zajímavý, střelba na škole prostě, tak jsem čekal něco víc, ale většina scén je táhlá a nudná, je to prostě film o nudný holce, co se sjede drogama a pak je zase nudná, není to nejhorší co jsem viděl, ale spíš taková nudná oddechovka. ()

agamazx

Co som to zase pozeral za sracku. Zmateny pokus o umenie s krasnou kamerou, modernym slangom, vybornymi hereckymi vykonmi, a Jenna je mega cute, fakt na spapanie. V tazkych situaciach treba aby clovek dospel, dalsi skryty meaning som videl, ako tazke situacie mozu ludi zblizit. Je to fakt film o dnesnej modernej dobe, skombinovanu s americkou stupidnou a zaostalou mentalitou. Komunikacia je zaklad, v com mala V tazke medzery, co jej velmi komplikovalo zivot. Takisto hudobny podklad bol niekedy velmi krasny, no vacsinou velmi moderny, s copy paste beatmi. Cely cas som to videl na priemer, no koniec mi tento film pokazil a fakt si neviem predstavit, ze by som to pozeral znovu. Najviac hlboky vyznam je asi dolezitost komunikacie. ()