Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Akčný
  • Dráma
  • Horor
  • Krimi

Recenzie (2 910)

plagát

Háveď (2023) 

Za ten záver by som z fleku ubral kľudne aj tie 2*. Ale k tomu sa ešte dostanem. Čo som čakal? Že Arachnofobie (1990) a REC (2007) budú mať spolu kokon plný strachu. Čo som dostal? Pavúčiu verziu Resident Evil. Vizuálna stránka je zvládnutá veľmi dobre. Atmosféra je však skôr akčná než strašidelná. Zatiaľ všetko v poriadku. K postavám som si nevybudoval žiadne sympatie, ale to musel byť zámer tvorcov. Určite mi nevadilo, že pavúci boli mix živých a digitálnych. Vadila mi však ich meniaca sa citlivosť na podnety. A som na konci dojmov, tak je čas zhodnotiť finále filmu. Akože k*rva čo to malo byť? To si scenárista povedal, že keď mňa nenapadá vyriešenie toho kolosálneho prúseru, tak to proste utnem a budem sa tváriť, že vyriešené? Tunajší komentárový hype fakt nechápem.

plagát

Temný prípad - Nočná krajina (2024) (séria) 

Prvá séria za mňa tvorí samostatnú kategóriu a jej nasledovníčky sú o dva levely nižšie. V rámci súboja sérií č. 2 a č. 4 vyhráva zimná verzia. Dal by som kľudne 3*, ale všetky tie pokusy o mysteriózno a duchovno vo výsledku len vytvárali odbočky bez nejakého zásadného dejového zmyslu. Ak by išli čisto detektívnou líniou, tak sme mohli dostať trojdielnu minisériu, ktorá by bola síce stále len priemerná, ale dostatočne záhadná, rýchlo stráviteľná a s atmosférou pripomínajúcou film Wind River.

plagát

Opičí človek (2024) 

Opičí muž chce byť všetkým a nie je ničím. Je teda hlavne zbytočne dlhým filmom. John Wick s veľkým dôrazom na minulosť postáv. Rocky čo mal za trénera bubeníka. Vyproštění kde sa nestrieľa. Dannyho parťáci v zložení Ind a pes. Akčné scény sú vydarené, ale hlavný zloduch je bezďák čo cvičí jógu. Aby tento indický guláš nemal primálo tónov chutí, tak prisypali aj ninja trans komando. Ako to tak po sebe čítam, tak tie 2* sú vlastne dosť odvážne. Berte to ako môj dar pre Ganéšu a Šivu.

plagát

Rýchlejší ako smrť (1995) 

Sam Raimi a jeho prvý pokus o áčkovú prácičku. Gene Hackman nebol áčková star, ale pre tento typ role hodne silné meno. Sharon Stone bolo v tom čase jedno z najviac žhavých mien v biznise. Leonardo DiCaprio a jeho rozkukávanie dva roky do Titanicu. A aby toho nebolo málo, tak Russell Crowe a jeho prvá väčšia USA šanca. Uňho zasa chýbali dva roky do L. A. - Přísně tajné. Najviac ma bavil určite prvý menovaný. Western, ktorý sa venuje tomu najviac typickému pre tento žáner, teda tasenie koltov jeden proti jednému. Znova a znova, a znova. Nuda nehrozí, pretože všetky tie rôznorodé ušpinené, dentálne zaostalé postavičky dostali dostatočnú starostlivosť. Na western vlastne inak netypické. Žiadne hodinové jazdenie na koňoch, žiadne pohľady zaviate rozfúkaným pieskom. Dostanete dobre obsadenú, nenáročnú, mierne štýlovo prestrelenú strielačku do živých terčov.

plagát

You'll Never Find Me (2023) 

Dobre vyvážená obojaká atmosféra. Je to čo sa stalo, čo povedal, povedala normálne, alebo klame, má postranný úmysel? Do toho skvelo odprezentovaná búrka sprevádzaná vŕzaním karavanu. Bavilo ma to striedanie názorov na postavy, ktoré prichádzalo vo vlnách. Brendan Rock a Jordan Cowan boli skvelou voľbou. Záver tomu dodal  uspokojujúce a vlastne ideálne sediace rozuzlenie. Dobre utajená dvojkovka, ktorá prináša zážitok stojaci za Vašu pozornosť. Austrália začína byť v posledných rokov atraktívnou destináciou (Upgrade, Mluv se mnou).

plagát

Vincent musí zomrieť (2023) 

Popis filmu zaujme na prvú dobrú. Ako sa hovorí, to chceš. Prvá polovica je určite lepšia než druhá. Je to nasledovník odkazu filmu Neutečeš (2014) a zároveň sa snaží zápletku rozšíriť do rozmerov niečoho v štýle 28 dní poté (2002). Je škoda, že scenáristov nenapadlo nič odvážne a všetko rozvíjali tak nejako očakávaným smerom. Už len dodám, že septik bol naozaj pošmak.

plagát

Narušený (2020) 

Russell Crowe už má svoj vek a s rastúcim kilovým kontom klesá úroveň jeho filmografie. Posledný film, ktorý fakt stál za pozretie je z roku 2016 (Správní chlapi). Vyšinutý je z môjho pohľadu na rozmedzí modrého a červeného % hodnotenia. Rola mu sadla dosť dobre a dodáva potrebnú nepríčetnú hrubú silu. Dej odsejpá, auto akcie viac než dosť. Dve veci však dojmy predsa len zrážajú. Keby polícia pracovala realisticky, tak do 30 minút od úvodných tituliek máme aj tie záverečné. A finálny súboj bol až priveľmi rockyovský. Ak hľadáte film, ktorý si dáte po 22:00 keď sa Vám ešte nechce spať, ale už nemáte kapacitu na niečo seriózne, tak nech sa páči.

plagát

Miss Hanoi (2018) 

MovieZone cejchuje niektoré filmy hanlivým označením Film Netflixu. Miss Hanoi je Film TV Nova. Lacne pôsobiace. Zle zahrané (neherci odpustia). Majúce zápletku, ktorá by neuživila ani epizódu seriálu. Oceňujem zvolené prostredie, ktoré je určite v českých filmoch silno nevyužité. Tak isto som rád, že som zistil dôvod voľby názvu SAPY. Novotný bol zbytočne buranský. Ha Thanh Špetlíková zbytočne moc urevaná a policajná práca trestuhodne amatérska. Nhảm nhí.

plagát

Mzda strachu (1977) 

Tarantino radí Mzdu strachu medzi svoje najobľúbenejšie filmy. Roy Scheider bol na vrchole kariéry, mal na konte Čelisti, a týmto si chcel upevniť svoju pozíciu. William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) sa zaradil medzi najzvučnejšie režisérske mená svojej doby a tu aj hneď dozvučil, pretože film bol prepadák. Ja oceňujem skvelo pôsobiacu vizuálnu stránku, krásu a náročnosť krajiny, tú hmatateľnosť, špinavosť, a uveriteľnosť všetkého. Scény s výbuchmi by boli ozdobou každého vojnového filmu. No a prejazdy cez labilný most boli povestnou čerešničkou. Natočenie tohto filmu by totálne nedávalo zmysel v dnešnej CGI dobe...Netflix má však iný názor, pretože aktuálne servíruje modernú verziu. Ja si niekedy určite dám francúzsky originál z roku 1953. Uvažoval som nad 4*, ale predsa len chýbalo väčšia dráma + vypätejšie konfrontácie medzi postavami.

plagát

Duna: Časť druhá (2024) 

Duna z roku 2021 bola nutnou predohrou, zoznámením sa so svetom bohatým na postavy a zákulisné informácie. Nenadchla, ale ukázala potenciál k rozohraniu niečoho naozaj veľkého. Duna: Část druhá je určite zaujímavejší a akčnejší film. Vizuálne zasa o niečo viac epické. Ja sa však nejako neviem namotať, pretože vždy keď sa niečo zaujímavé deje, tak sa vždy následne výrazne spomalí. Najviac ma baví harkonnenský svet. A tu prišiel asi najväčší zárez. Beast Rabban zaznamenal prerod z postrachu na ňoumu. Baron Harkonnen bol nepochopiteľne zlý stratég. Feyd-Rautha neprehliadnuteľný, ale vlastne len efekt pre efekt. Naopak potešil vývoj, ktorý prekonala Jessica. Stále mi nesedí a nikto nevysvetlil, prečo všetci používajú meče a díky. A ako celá "família" nasadne na červa a vydá sa na výlet? Prečo sú vôbec Fremeni zalezlí jak krysi, keď jedným útokom dokázali... Duna vytvára veľké množstvo otázok a dáva málo odpovedí. Príbehovo som v podstate dostal Ježíša, ktorý vedie muslimských teroristov v ich svätej vojne.