You'll Never Find Me

všetky plagáty

Patrick (Brendan Rock), podivínský a osamělý obyvatel, žije v mobilním domě v zadní části izolovaného karavanového parku. Poté, co vypukne silná bouřka, se u jeho dveří objeví záhadná mladá žena, která hledá úkryt před nepřízní počasí. Čím déle noc trvá a čím více se mladá žena o Patrickovi dozvídá, tím obtížnější je pro ni odejít. Brzy začne pochybovat o Patrickových záměrech, zatímco Patrick začne pochybovat o svém vlastním uchopení reality. (JasonCZ)

Arsenal83

Po preklenutí dialógovej nudy, ktorá ale odsýpa skrze atmosféru a zvukové efekty, príde smerom k záveru stále viac skutočne hororových prvkov, ktoré rušia tak dlho udržiavané tajomno. Kto má rád dvojkombináciu filozofie s trhaným mäsom bez žemle, môže si prísť na svoje. Len si treba zaobstarať sviečky, pretože tu sa prudko šetrilo na svetle. ()

Filmmaniak

Až do poslední čtvrtiny jde o docela poutavou a chytře režírovanou minimalistickou psychologickou studii dvou postav, které osud svedl do jedné izolované lokace, a mezi nimiž je po dlouhou dobu umně budováno nervózní napětí. Pomáhá i solidní práce s tmou a střihem a zvuky okolní bouřky. Zkazí to až vypravěčsky zmatené rozuzlení, které se snaží na poslední chvíli splést dohromady všechny načaté motivy, překvapovat novými zvraty a případně i trochu šokovat, leč činí tak příliš zbrkle a chaoticky. ()

EvilPhoEniX

Povedenéj australskéj psychologickéj Slow Burner s dvěma postavami s jednou chatou a ukrutnou bouřkou a to vše s výbornou kamerou, skvělými hereckými výkony, dobře napsanými dialogy, skvělou hudbou a paranoidní mystery atmoškou. Jsem ten poslední,co by tenhle druh filmu bez jumpscarů a gore vychvaloval, ale musím říct, že ten třetí akt si mne získal natolik, že se 4 hvězdou neotálím. Mám hodně rád náměty, kde " Stranger knocks at your door" a divák celou dobu neví, kdo je good guy a kdo bad guy a opravdu to zde průhledné není a ikdyž se zde první hodinu vede pouze dialog v chatě, který si vypomáhá klepáním na dveře a nepříjemnou bouřkou, tak to funguje a drželo si to mnou pozornost. V závěru se hezky přiostří a rozjede se slušně intenzivní atmosférické paranoidně-halucinogenní Inferno, kde zvukař opět odvádí precizní práci. Australian Gem, that made impression. 7/10. ()

darkrobyk

Zpočátku je nejasné, kdo je větší magor - zda mladá žena, toulající se v noci v bouři a bušící ve dvě ráno na dveře osamělého muže, nebo zda onen muž. Docela slušné psycho, kdy vše směřuje k určitému cíli. Pak ovšem žena udělá osudovou chybu, tedy zachová se jako kráva, a tak nezbývá muži držet palce, aby ji alespoň naporcoval. Jenže...no, a když se z toho stalo koncentrované ultrapsycho, tak jsem se rozhodl původní hodnocení zvýšit o jednu hvězdu. Teď bych tu mohl napsat několik možných vysvětlení, čeho že se to divákovi v závěru dostalo, ale to je právě ono, kvůli čemu je dobré vydržet až do konce. Jinak místy byl film tak pomalý, že se mi zdálo, jak se mění jen ve sled fotografií. Skvělá hudba + ruchy se postaraly o to, aby i tak film nenudil. Asi spíše pro okrajové publikum. ()

POMO

Dobře vystižená psychologie nejistoty, kdy holka, která vstoupí ve špatném počasí do cizího karavanu, neví, jestli jeho majitel je nebo není nebezpečný. Hodinu trvající dialog, kdy se dvojice zkoumá a čeká na reakce toho druhého, prokrývaný vrzáním karavanu ve zvukově silném hřměním, větru a dešti. Chlap je divný, neprůhledný a především paranoik. Což po jistých událostech vede k halucinogenní divočině s pro diváka zmatečným smícháním faktických karet na stole. Škoda. [Sitges FF] ()

• Film sa natáčal v Adelaide (Austrália). (Arsenal83)