Do mestečka Redemption prichádza tajomná Ellen, aby sa pomstila mužovi, ktorý kedysi zničil jej život. Je ním pištoľník Herod, ktorý mestu vládne a každý rok organizuje súťaž v streľbe. Vždy vyhrá a zároveň zlikviduje svojich potenciálnych protivníkov. Tentokrát sa ale do súťaže prihlásila Ellen... (STV)

castor

Gene Hackman je fajn, Russell Crowe je fajn, Leonardo DiCaprio je fajn, ale hlavní hvězda tohohle kousku je krokem vedle. Sharon Stone dokazuje, že Casino nebo Základní instinkt byly výjimkou, protože hrát tahle dáma prostě neumí. Místy stylový western moc nepřekvapí, prostě se točí výhradně kolem výročního pistolnického souboje. Jde tu samozřejmě o pomstu, ale vítěz zároveň bere slušné prachy. A ostatní skončí v dřevěných truhlách. V kožených legínách přijíždí i žena štvaná temným andělem pomsty, jenže je tak nezajímavá, že divák se bude raději zaměřovat na předčasně pokřiveného, ctižádostivého mladíka nebo zloducha s lidským rozměrem. Dramatický účinek chybí, diváci výsledek na pokladnách kin tak trochu ignorovali. Jelikož se tu neustále především vyklízí hlavní ulice, aby pistolníci mohli tasit své kolty, a snaží se tu navodit řádné napětí (nedaří se), jsme nakonec rádi, že Sharon sedne na svého oře a vyběhnou závěrečné titulky. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem tak rychlej, že když se ráno vzbudím, tak udělám dvě banky, vlak, dostavník, na 300 stop ustřelím kachně ocas i hlavu. A ležím vedle tebe dřív, než se probudíš." No jo, Divokej Západ, tady člověk na vejtahu nenarazí. Ledaže by se vydal do Redemptionu na střeleckou soutěž. Já se tam občas stavím, takže už trošku tuším, jak to dopadne, ale přesto si užívám namyšlenejch keců Kida, Esa Hanlona nebo seržanta Cantrella a samozřejmě krásu Ellen. Ta je jedním z nejvíc sexy kovbojů, na který jsem na Západě narazil. Obvykle u kovbojů hledám jiný přednosti, ale u Ellen mi to moc nejde. Ona je prostě krásná, souboje jsou zajímavý a pomsta mě vždycky potěší. I když moc originální v tomto případě není. ()

Ruut

UPDATE 2020: EVIDENTNĚ JSEM MUSLE MÍT V LETECH 2006-2007 NĚJAKÉ OBDOBÍ, KDY JSME MĚL ČAS POŘÁD KOUKAT NA FILMY PODLE PŘEDCHOZÍCH HODNOCENÍ :-) Rychlejší než smrt je stále pěkná stylovka, kdy za nuzný peníz šlo udělat docela dost muziky. Docela se divím že Russell Crowe nikdy zcela nenaplnil archetyp hezounského dobrodruha. Tady k tomu měl sakra našlápnuto. -----Rychlejší než smrt je přehlídkou efektních soubojů a rázovitých pistolníků. Ale to je vše. Zápletka filmu je prachbídná a i ty hvězdy v rolích prapodivných soutěžících se časem omrzí. Na Raimiho zatraceně slabé. ()

Faidra

Tenhle western je inovativní jen v tom, že místo hrdiny, přijíždějícího se pomstít zákeřnému padouchovi, tu máme hrdinku. Což je navíc nevyužito, na místě Sharon by klidně mohl být chlap a nebylo by třeba měnit vůbec nic kromě milostné zápletky s Cortem (ano, i Russell Crowe má ve své filmografii snímky, kde spíš překáží než co jiného), která navíc do filmu vůbec nezapadá a působí dojmem, že ji tam scénáristé přihodili na nátlak šéfů, kteří tam nějakou milostnou scénu prostě mít museli, "když už tam je Sharon." Film si to bezpečně sviští ve vyjetých kolejích westernových klišé a bez odboček dojede do očekávané stanice. Jediné překvapení pro mě skýtá tím, že po náležitě padoušském Hackmanovi mi tu připadá nejlepší DiCaprio, který se neobvyklé role zhostil se ctí a znovu mi připomněl, že bych nad ním jako nad hercem rozdodně neměla ohrnovat nos. ()

BadoXXII

Kuriózny western. Má slušnú výpravu, nápadité duelové prestrelky a plejádu zaujímavých hercov, no celý film je brzdený nudnou báchorkou o pomste (je skopírovaná z Vtedy na západe, no úroveň westernovej klasiky nedosahuje), slabým scenárom a topornou hlavnou predstaviteľkou. Natočené je to však pekne. ()

• Herod (Gene Hackman) má při večeři s Ellen (Sharon Stone) mísu plnou čerstvých červených jablek, což je pro jihozápad té doby velmi nepravděpodobné. (Hopkins)
  • Prosazení Russella Crowea osobně zajistila Sharon Stone. Producenti z toho ale nijak nadšení nebyli, protože si do této role nepředstavovali téměř neznámého herce. (Karlos80)
  • Ve scéně, kdy spolu před střelbou hovoří Herod (Gene Hackman) a Ace Hanlon (Lance Henriksen), je na začátku rozhovoru vidět, že jsou od sebe do 3 metrů. O několik záběrů později jsou však od sebe mnohem dál, aniž by se kdokoliv z nich pohnul. (Armin82)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (viac)