Božie mlyny

• Česko Boží mlýny
Česko, 2021, 5 h 33 min (Minutáž: 54–58 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Kamera:

Martin Šácha

Hudba:

Matěj Kroupa

Martin Myšička, Vincent Navrátil, Eliška Křenková, Robert Nebřenský, Jiří Lábus, Josef Prouza, Petr Prokop, Matěj Ruppert, Jiří Maryško, Jiří Bábek (viac)

Netradičný, komediálno-kriminálny seriál, v ktorom príbeh začína práve v momente, kedy páchateľov zločin ostáva nepotrestaný. Partia hlavných hrdinov zložená z vysokoškolského profesora, mladého študenta kriminalistiky, novinárky a policajného kapitána, sa snaží nevracať sa späť v čase k obnoveniu prípadu, ktorý je nesmierne náročné vyriešiť. Naopak, snažia sa vyvinúť takú situáciu, či nástrahu, ktorá napokon zločinca dolapí a spravodlivo ho vytrestá. (RTVS)

Recenzie používateľa topi k tomuto seriálu (7)

Božie mlyny (2021)

Jaká škoda tak slibně rozjetého potenciálu, kterým první dva díly překypovaly a nadhledem nešetřily. Pak jakoby Hřebejkovi došel dech. Ale nejen jemu. Ze sarkastika Myšičky se stal téměř nadpozemský tvor, který měl pod palcem snad všechny lidi a řešení jakékoliv situace pro něj nebyl žádný problém. To už zavánělo opakující se nudou. O Navrátilovi a pořád stejně se tvářící Křenkové nemá cenu ani mluvit, to nejsou žádní herci. Neskutečně mě otravovalo to jejich ichtylský znamení, když se vždycky poškrábali na nose. Čekal jsem, že aspoň něco předvede Jiří Lábus, ale ten moc prostoru k hraní ani nedostal a v závěrečném díle mě ho bylo líto, že tam vůbec hrál. V dalších dílech už logika dostávala stále větší trhliny a celkové rozuzlení zápletek šlo rapidně ke dnu. Opravdu škoda. První dva díly bezva, poslední dva díly ubohost, hraničící dokonce s telenovelou. Převládá u mě velká rozpačitost, dal bych celkově 2,5, ale zaokrouhlím na tři, ale s kurevsky odřenýma ušima. ()

Povraz (2021) (E01)

Ale tohle je pro mne velké překvapení! Krimi v kombinaci s humorem, který funguje na jedničku! Finále bylo sice trochu zbrklé a uspěchané, ale pro mě téměř Tarantinovské. Dynamické tempo, rytmická hudba a moderní look. Obsazení výborné, Myšička je sarkastik jak má být. Po delší době mě Jan Hřebejk přesvědčil, že stále patří mezi naše top filmaře, alespoň v to tedy doufám, na další díly jsem velmi zvědav. ()

Spiace lode (2021) (E02)

Při druhém díle jsem pochopil, oč vlastně seriál usiluje. Je to nadsázka a nadhled. Jinak na to nelze pohlížet, tahle epizoda jako by vypadla z Podrazu G.R.Hilla a její uvěřitelnost je ve skutečnosti víceméně pohádková. Mě to však nevadí, já jsem na tuhle vlnu naladěn a těším se na další díl. ()

Splatený dlh (2021) (E03)

Ono je to v každé epizodě v podstatě pořád stejné, nastražit past na nějakého gaunera a "božími mlýny" ho semlet. Tenhle díl je trochu slabší, ale stále si drží svůj standart. ()

Sekta (2021) (E04)

V tomhle díle mě velice překvapil Bořek Slezáček, kterého jsem téměř nemohl poznat. Škoda, že nedostává více prostoru v českém filmu, charismatu má na rozdávání. ()

Ázijská ruža (2021) (E05)

Do tohoto příběhu se zamotávají rodinné vztahy Faitovýho spolupracovníka Alexe a jeho otce, kdy Alex tají Faitovi některé zásadní indicie a případ, na němž zrovna dělají se značně komplikuje....rozuzlení se dozvíme v poslední části Božích mlýnů. ()

Ázijská ruža - zlomená kvetina (2021) (E06)

Bohužel z poslední epizody se nadobro vytratil nadhled a nesmyslná stupidita převládla. Vztahy mezi mladým a starým Braunem ten seriál pohřbily. ()