Neformálna skupina pomstiteľov nachytá podnikateľa so záľubou v umení, ktorý zavinil smrteľnú dopravnú nehodu a sfalšoval dôkazy. (RTVS)

mira007

Hřebejkova verze "Podrazu" se skvělým Pavlem Řezníčkem jako sběratelem obrazů, který způsobí dopravní nehodu, z které se dostane pomocí podplaceného soudního znalce. Lepší než první díl, ale furt je to moc tlačený silou a jede to jen tím, že tomu člověk fandí a občas se pousměje u povedených slovních ping pongů. ()

quido_zidle

Tak to se nepovedlo. Zatímco první díl byl ještě dejme tomu oddechovka, která se s vypnutou hlavou dala skouknout, tak díl druhý byl neskutečná slátanina. Pořád si to drží poměr jeden vtip/díl(+ daších 20 typu "tvl tady jsme se měli asi smát..."), ale u dvojky si scénáristi s Hřebejkem vzali navíc obří šroubovák a tak dlouho děj šroubovali, až strhli závit. Navíc některé scény (např.úplatný znalec srazí chodkyni...) působí jak z amatérského nízkorozpočťáku... Casting (až na Myšičku a Navrátila) se taky "povedl" - Lábus jako miliardář - to už je jako špatný vtip samo o sobě a v prvním díle mafián Rupert, u kterého už jen chybělo aby začal mluvit svou italskočeštinou - no a možná že to by pak bylo opravdu vtipný... ()

Bozvav

O něco lepší než první díl. Pokud divák přistoupí na tu neuvěřitelně naivní hru o tom, jak poměrně snadno lze udělat z dravce blbce, pak se opravdu dobře pobaví. Za mne bych přidala více humoru, méně vysvětlování a trochu více ake. Nicméně i přes výše uvedené zápory, díky hlavním hrdinům a takovému komornímu, příjemnému herectví jsem se docela dobře bavila, takže za mne tentokrát lepší průměr, tedy 55%. ()

Franta852

- havárie auta - mírně vyboulený blatník na straně spolujezdce a jedná se o smrtelnou nehodu řidiče. Podle mě nedošlo ani k fyzickému kontaktu dvou aut. Tak proč mu řidič uhýbal kamsi do trávy? Už první zápletka trochu pokulhává. - Trapné tajné znamení "prstem o nos" - stále opakující se. A nenápadné jak prase - vždycky se to u toho Myšička usmívá. Snadná předvídatelnost. Nápad to jakejsi je, to jako jo, ale zpracování pokulhává. Kamera - záběry jak ze selfietyče - kamera půl metru od hlavy herce - to je co za nový styl? Už se prostě nemůžu dočkat dalšího dílu. ()

honajz

O hodně lepší než první díl, kluci scenárističtí si evidentně nakoukali nějaké heist movies, přidali něco pubertálních snů a vtipů, nahodili černobílé postavy - bohatí jsou zlí blbci, kterým projde každá špinavost; obyčejní lidé jsou všichni milí a hodní a utlačovaní - prostě pohádka pro ty lůzry u obrazovek - a už to jede. Jen škoda, že tentokrát ne dost dostatečně vysvětlili pozadí léček (např. ta scéna s golfovým vozíkem měla znamenat, že mu s tím vozíkem někdo něco schválně provedl, nebo že fakt neumí řídit ani vozík, ale jen land rover?) a chtěl bych vidět, jak by tohle právně u soudu uspělo. Ale jinak jsem se u toho bavil a kecal bych, že ne. Teda až na neuvěřitelně topornou Křenkovou, to byl velký castingový úlet. Kdyby tam postavili sochu, vypadalo by to stejně. ()

• V čase 00:08:09 můžeme v levém okraji obrazovky zahlédnout kus natáčecí techniky, pravděpodobně mikrofon. (dejv997)
  • Obraz „Spící lodě“ od Jana Zrzavého, kolem něhož se točí příběh, malíř skutečně namaloval, vypadá však jinak než ten, co použili filmaři. (sator)
  • Premiéru druhé epizody sledovalo 1,57 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera a rovněž celého dne. (rublik05)