Kapitán Fait vláká do pečlivě připravené léčky vraždícího lichváře a majitele herny, který si je jistý svou beztrestností... Na některé zločince je spravedlnost krátká – stačí mít dostatek peněz a podplatit šéfa policie závislého na výherních automatech. Úkol, který stojí před kapitánem Faitem (M. Myšička), přesahuje rámec schválených policejních postupů. Fait i jeho kolega Dobeš (R. Nebřenský) vědí, kdo je vrah, a tuší, jaká je struktura celého mafiánského gangu, který vede majitel casina Válek (M. Ruppert). Jenže úplatný Faitův nadřízený neustále maří vyšetřování. Fait se rozhodne jednat na vlastní pěst, zapojí do pátrání svého nejtalentovanějšího studenta Alexe (V. Navrátil) a začne svoji soukromou válku s policejní byrokracií i sebevědomou televizní reportérkou Markétou (E. Křenková). Když i Markéta pochopí, že pravda je na Faitově straně, vznikne neformální skupina Božích mlýnů: mstitelů, kteří trestají zločince navzdory systému. (Česká televize)

gachik

To jsem rád, že v tom nejsem sám. Já furt točil volume doprava a furt jsem prdlajs rozumněl. Mistr zvuku buď není mistr, nebo byl zrovna vožralej. Už jsem si říkal, že si budu muset jít nechat prošťouchnout odposlechy, když v tom najednou díl skončil a reklama mi vysklila okna. Jinak jsem byl ale celkem spokojen, příští díl určitě zkusím. ()

halogenka

V detektivním příběhu by podle mého mělo být tak nějak jasné, co se vyšetřuje, kdo to vyšetřuje a proč, tady jsem měla pocit, že každá postava dělá a řeší něco úplně jiného. Scény se střídají bez ladu a skladu a vůbec to nešlape. Herecké výkony jsou toporné, že by se za ně styděl i uvedomělejší chovanec vesnického dramaťáku, hudbu podle mě vytvářel šílenec a nejsmutnější na tom celém je, že to asi měla být komedie, ale WHERE ARE THE JOKES? ()

GeusX

Dle upoutávky to vypadalo na neotřele zajímavou, humorem našlápnutou, komedii. Zklamání se dostavilo, když se ukázalo, že většinu těch nejvtipnějších scén vystříleli již v upoutávce a tolik slibované zábavy tu nebylo. Po dvaceti minutách dokonce mí spoludiváci opustili obývák, že je to nebaví. Řešení případu trochu překombinované a závěrečné "boží mlýny" příliš snadno a naivně rychle vyřešené. Herci jsou charizmatičtí, tak jsem zvědav na další díly. Nyní slabý průměr, 2,5* 50% ()

Peddro odpad!

Ani napínavé, ani vtipné, odpad dává kvůli tomu, že to bylo na ČT prezentováno jako hit sezóny, ale neudržel jsem pozornost a po 15 minutách mi ti je hrálo do pozadí. Nemám důvod sledovat další díl. Hřebejk a Myšička jsou v současnosti spíše politickými komentátory, takže ČT je bude oslavovat, i když dílo kvalitní nebude.... ()

Karp

Těžko jasně hodnotit po prvním díle, ale nadšení se u mě zatím nedostavilo. Humor spíše absentoval a některé scénáristické nápady byly nechtěně k pousmání. V popisku se píše o pečlivě připravené léčce, kterou jsem ale v první epizodě marně hledal. Jediným kladem je M. Myšička, kterého mám jako herce rád. Robertovi Nebřenskému jdou skvěle záporáci nebo podivíni, tak snad ještě dostane šanci. A Mirek Dušín úvodního dílu Vincent Navrátil, byl tak spravedlivý a správňácky uhlazený, že nejspíš bude aspirovat na komsomolce roku. Do dalšího dílu půjdu bez očekávání a pak se rozhodnu zda pokračovat. Zaujalo mě už promo pořadu samotného, kde herci naznačovali, že budou pracovat s nadsázkou a odlehčenou atmosférou. Uvidíme, zda to bylo alibi, očekávání průšvihu, anebo se nějaká smysluplná a sympatická nadsázka teprve objeví. 50% Klíčová slova: průměrné, žánrově nevyhraněné. ()

• Natáčelo se v Praze a okolí, např. v Černošicích, Jesenici u Prahy či v parku zámku Štiřín. (rakovnik)
  • Zinscenované fotografie, kde je policista Fait (Martin Myšička) v důvěrném styku s jedním z gaunerů, a mají to být důkazy proti nim, se stejně tak mohli obrátit proti policistovi. (sator)
  • Strangulační rýha oběšeného vypadá jinak, když je za krk vytažen anebo když skočí. I způsob smrti je jiný, při pomalém vytažení dojde k udušení, zatímco při skoku dochází ke zlomení vazu, i začínající patolog by to musel objevit. (sator)