Charizmatický Eduard Fišer, zvaný Ezechiel, zhromaždil okolo seba sektu prisluhovačov a za nemalé finančné obnosy ponúka prechod do inej dimenzie ľuďom, ktorí trpia závažnými chorobami. (RTVS)

sorrow

Ten guru Slezáček byl hned na začátku epizody soudem osvobozen, tedy předpokládám, že kriminalisté i státní zástupce dělali svoji práci, aby před soudem dokázali, že to není léčitel, ale jen tahá z lidí peníze. Potom se na něho přilepí tahle partička s Faitem a napadne je, že si nechají na tajňačku od kámoše z kriminálky prolustrovat jeho účet a katastr a zjistí, že má neskutečně moc peněz. Navíc se stačilo podívat na silnici v čem jezdí a bylo by to všem jasné. Takže když byl proti guru Slezáčkovi veden soud, orgány činné v trestním řízení tohle nenapadlo a čekalo se až to napadne Faita??? Chápu, že zde se jedná o určitou nadsázku, ale ono to není vtipné, ono to není záživné, člověk se u toho nudí a doufá v konec. ()

honajz

Zatím podle mne jednoznačně nejhorší díl - Bořek Slezáček sice působí hodně charismaticky (mám pocit, že některá gesta převzal od katolického kněze Mariána Pospěcha, toho, který byl kamarád s Evou Pilarovou), ale samotný díl hodně utahaně a ještě víc nepravděpodobně než předchozí díly. Taky nevím, proč taťka Lábus pořád bez zisku dotuje svého syna, aby ten mohl dotovat pochybné ne-policejní akce. Jo, a taky mi bylo smutno, že z bývalé farnosti biskupa Václava Malého, kostela sv. Gabriela, výjimečného svým beuronským stylem, je teď skutečně jen pronajímací prostor pro večírky, nákladné akce a sem tam natáčení. ()

tehol odpad!

jsem zhnusen. cekal jsem od toho ceske bored to death, coz je muj skoro nejoblibenejsi serial, ale dostal jsem totalni sracku s nejlepsimi ceskymi herci, tak asi fuck you very much hrebejku a kroupo (y) →→→→→→→→ k tomuto dilu: ja ani nevim, kde maji byt ty jakoze prvky humoru, fakt ani nepodarene vtipy, proste nic, nic, nic. jen chudak eliska krenkova tu byla zesmesnena tragickym scenarem, to je vse. →→→→→→→→ ale neni to jen tento dil, videl jsem i cast predchoziho a z toho totalne trapneho francouzskeho zvatlani mi bylo do breku. proste nepochopim, jak jde dokazal mit v serialu mysicku a nemit jedinou vtipnou scenu, to i kdyby tam jen cumel do blba a neco zaimprovizoval, tak by to bylo lepsi. jsem otresen, tohle je snad jeste horsi nez vodnici, nebo jak se ta prisernost jmenovala. cesky humor rip in peace 03.05.2021.. ()

sator

Mesiášský komplex, jak lákavé a jedno jestli v sektě náboženské nebo politické... Kpt. Fait (M. Myšička) má právnické vzdělání, ale nějak se mu setřel rozdíl mezi vraždou a zabitím. V případě sekty se nejedná o vraždu, o které Fait opakovaně mluví, protože nic takového nepřipravovali a také chyběl úmysl zabít. ()

quokam

Ten jed na krysy je tam trochu navic. Pokud bylo podezrelych umrti kolem te sekty vice, jak naznacuji, pak v nejake pitve uz by se prece nekdy objevil, ne? Jinak dobry, ale vahaní role Krenkovy mezi sektou a rekneme rozumem vyznelo neverohodne, pokud to nehrala na toho sveho bojfrenda, aby zacal zarlit. Jo, Borek ma podobnych roli uz povicero, v devadesatkach nebo v mistech cinu Ostrava, takze mne uz neprekvapil, ale jiste byl v dile mezi temi, kdo jej kvalitativne tahli nahoru. 6/10. ()

• Prostor, který sloužil sektě jako útočiště, byla odsvěcená novogotická kaple Sacre Coeur na Smíchově. (zkoumi)
  • Lékař mluví o otravě Fraňka thallidem sodným, který má být účinnou látkou jedu na krysy. Žádná taková chemická látka ale neexistuje – thallium nemá ze své polohy v periodické tabulce možnost jednoduše vytvářet záporně nabité ionty. V jedu na krysy se tak používají jiné sloučeniny thallia – chloridy a sírany thallné. (azcr)
  • Vila Mistra Ezechiela (Bořek Slezáček) se nachází na Černé hoře 2826/17 v Dejvicích. Navrhnul ji architekt Stanislav Fiala. (sator)