Božie mlyny

• Česko Boží mlýny
Česko, 2021, 5 h 33 min (Minutáž: 54–58 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Kamera:

Martin Šácha

Hudba:

Matěj Kroupa

Martin Myšička, Vincent Navrátil, Eliška Křenková, Robert Nebřenský, Jiří Lábus, Josef Prouza, Petr Prokop, Matěj Ruppert, Jiří Maryško, Jiří Bábek (viac)

Netradičný, komediálno-kriminálny seriál, v ktorom príbeh začína práve v momente, kedy páchateľov zločin ostáva nepotrestaný. Partia hlavných hrdinov zložená z vysokoškolského profesora, mladého študenta kriminalistiky, novinárky a policajného kapitána, sa snaží nevracať sa späť v čase k obnoveniu prípadu, ktorý je nesmierne náročné vyriešiť. Naopak, snažia sa vyvinúť takú situáciu, či nástrahu, ktorá napokon zločinca dolapí a spravodlivo ho vytrestá. (RTVS)

Recenzie používateľa UncleG k tomuto seriálu (2)

Božie mlyny (2021)

"Půjdeme tam a tam a uděláme to a to." A pak tam jdou a udělají to... Sorry, ale učí se ještě vůbec něco na filmové scénáristice? ...  Viděl jsem jeden a půl dílu, protože nemusím sníst celé vejce, abych poznal, že je zkažené. ... Bylo to utrpení. Scénáristicky, dramaturgicky, filmařsky... Nuda, šeď, pusto. Obávám se, že Hřebejk neumí natočit dramatickou scénu. Všechno to tak prázdně bublá do ztracena jako horký bahno, bez nějakého napětí, vzrušení nebo nedej bože jiskry. Větší dobrodužství je sledovat jak praskají bubliny na vařícím pudinku... ()

Splatený dlh (2021) (E03)

Prázdno a pusto. Naproto bez spádu, děje nebo nedej bože napětí. Hodně velký špatný. ()