Božie mlyny

• Česko Boží mlýny
Česko, 2021, 5 h 33 min (Minutáž: 54–58 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Kamera:

Martin Šácha

Hudba:

Matěj Kroupa

Martin Myšička, Vincent Navrátil, Eliška Křenková, Robert Nebřenský, Jiří Lábus, Josef Prouza, Petr Prokop, Matěj Ruppert, Jiří Maryško, Jiří Bábek (viac)

Netradičný, komediálno-kriminálny seriál, v ktorom príbeh začína práve v momente, kedy páchateľov zločin ostáva nepotrestaný. Partia hlavných hrdinov zložená z vysokoškolského profesora, mladého študenta kriminalistiky, novinárky a policajného kapitána, sa snaží nevracať sa späť v čase k obnoveniu prípadu, ktorý je nesmierne náročné vyriešiť. Naopak, snažia sa vyvinúť takú situáciu, či nástrahu, ktorá napokon zločinca dolapí a spravodlivo ho vytrestá. (RTVS)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (7)

Božie mlyny (2021)

Od nejznámějšího, pravděpodobně nejodvážnějšího a jednoho z nejzkušenějších investigativních novinářů v ČR bych čekal daleko sofistikovanější námět. A bacha na kompromisy v zájmu “dobré věci”. Pro mě byly za hranou. Seriál jako celek pro změnu pod čarou toho, co považuju za kvalitu v oblasti televizní seriálové tvorby. Nevěřil jsem tomu ani Ň. ()

Povraz (2021) (E01)

Propojit krimi s komedií, to zavání průšvihem. Není to pak pořádně ani jedno. A v součtu to může být klidně i nula. Tak špatný to nebylo, ale může to mít skutečný kvalitativní ambice? ()

Spiace lode (2021) (E02)

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. A kdo nevěří, ať tam běží. ()

Splatený dlh (2021) (E03)

Míra uvěřitelnosti je zdánlivě mizivá. Na scénáři se ale podílel chlápek, kterej podobným způsobem skutečně získává usvědčující a kompromitující informace na reálný darebáky a tento fakt na tu zdánlivou ptákovinu vrhá trochu jiný světlo. Tento díl byl pro mě navíc i skutečně zábavnej. ()

Sekta (2021) (E04)

Je to dětinsky blbý. Hamáčka a Vrbětice má snad Janek Kroupa vyfutrovanější, jinak si bude muset obstarat deset míčů. ()

Ázijská ruža (2021) (E05)

Je to tak divně překombinovaný, že u toho pravidelně ztrácím pozornost a zájem. ()

Ázijská ruža - zlomená kvetina (2021) (E06)

Zase to bylo zdánlivě složitý jak mlátička. Přitom to, čemu jsem snad spolehlivě správně porozuměl, totiž že sotva plnoletá holka narozená v Rumburku nemusí usilovat o získání občanství formou sňatku s dědkem nad hrobem, je do očí bijící hovadina. Tak jak mám potom seriózně přistupovat k tomu zbytku? A dál: Můžou být dva lidi odsouzeni za vraždu mrtvoly? Opravdu policie v zájmu “spravedlnosti” takto manipuluje s důkazy? To abychom se všichni začali bát... A Alexovi Braunovi jeho selhání taky odpustíme? A ten vietnamský podvodník- uklízeč mrtvol, kuplíř, pasák, výrobce falešných dokladů- to nám nevadí..? A bachař, který pracuje na základě instrukcí lidí zvenčí a vyhrožuje lidem ve vyšetřovací vazbě..? Tohle všechno je lidem ochoten odpustit Janek Kroupa, pokud někoho potřebuje potopit..!? No ty vole... Tak to já si teda představuju boží mlýny úplně, ale úplně jinak. ()