Božie mlyny

• Česko Boží mlýny
Česko, 2021, 5 h 33 min (Minutáž: 54–58 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Kamera:

Martin Šácha

Hudba:

Matěj Kroupa

Martin Myšička, Vincent Navrátil, Eliška Křenková, Robert Nebřenský, Jiří Lábus, Josef Prouza, Petr Prokop, Matěj Ruppert, Jiří Maryško, Jiří Bábek (viac)

Netradičný, komediálno-kriminálny seriál, v ktorom príbeh začína práve v momente, kedy páchateľov zločin ostáva nepotrestaný. Partia hlavných hrdinov zložená z vysokoškolského profesora, mladého študenta kriminalistiky, novinárky a policajného kapitána, sa snaží nevracať sa späť v čase k obnoveniu prípadu, ktorý je nesmierne náročné vyriešiť. Naopak, snažia sa vyvinúť takú situáciu, či nástrahu, ktorá napokon zločinca dolapí a spravodlivo ho vytrestá. (RTVS)

Recenzie používateľa quixote k tomuto seriálu (7)

Božie mlyny (2021)

Seriál, který nesplnil, co sliboval. Po povedeném rozjezdu mu spadl řetěz, nemluvě o všech nelogičnostech, které vadí i v tomto žánru. ()

Povraz (2021) (E01)

Bavilo mě to, bylo to o parník lepší než Medúza a Zločiny velké Prahy dohromady. ()

Spiace lode (2021) (E02)

Scénář byl asi dobře vymyšlený (možná až překombinovaný), občas se povedl i vtipný dialog, ale nemělo to už tu jiskru jako na začátku. ()

Splatený dlh (2021) (E03)

Herci nezklamali, zápletka tentokrát možná až moc jednoduchá. Muzika místy hodně otravná. Některé dialogy se povedly, zvláště ty "tlumočnické". Přesto si myslím, že pro tento koncept bude 6 dílů ažaž. ()

Sekta (2021) (E04)

Nebylo to špatné, humor ale tentokrát jako by vystřídala spíš osvěta (nic proti ní). ()

Ázijská ruža (2021) (E05)

Tento díl se mi zdál hodně slabý a podivně rozklížený. Aspoň že hlavního záporáka hrála u nás zatím poměrně neokoukaná tvář. ()

Ázijská ruža - zlomená kvetina (2021) (E06)

Tak bohužel. Seriál začal v poměrně slušném tempu i s humorem, ale ke konci to přešlo v pravý opak. Nechápu. ()