Kapitán Fait vláká do pečlivě připravené léčky vraždícího lichváře a majitele herny, který si je jistý svou beztrestností... Na některé zločince je spravedlnost krátká – stačí mít dostatek peněz a podplatit šéfa policie závislého na výherních automatech. Úkol, který stojí před kapitánem Faitem (M. Myšička), přesahuje rámec schválených policejních postupů. Fait i jeho kolega Dobeš (R. Nebřenský) vědí, kdo je vrah, a tuší, jaká je struktura celého mafiánského gangu, který vede majitel casina Válek (M. Ruppert). Jenže úplatný Faitův nadřízený neustále maří vyšetřování. Fait se rozhodne jednat na vlastní pěst, zapojí do pátrání svého nejtalentovanějšího studenta Alexe (V. Navrátil) a začne svoji soukromou válku s policejní byrokracií i sebevědomou televizní reportérkou Markétou (E. Křenková). Když i Markéta pochopí, že pravda je na Faitově straně, vznikne neformální skupina Božích mlýnů: mstitelů, kteří trestají zločince navzdory systému. (Česká televize)

fafejt001

ZASE nový počin na ČT 1 , který ve mne zanechal smíšené pocity . Jo Navrátil , snad i Křenková a Myšička dobrý .Jinak mám obavy , že Hřebejk své nejlepší filmy už natočil . Škoda , že Ruppert neumí hrát , mohlo to být o fous lepší . ()

Sfaxia odpad!

Všechno špatně. Otravná hudba, výkony některých herců na úrovni ochotníků. Příběh nula, detektivka ani v křeči, komedie už vůbec ne. Ani k žehlení to není dobrý, ani k tomu blbýmu žehlení. ()

BruceTichac

Současní tvůrci opět potvrdili, že když spojí krimi žánr s komedií, vznikne z toho trapnost a nezachrání to bohužel ani schopní herci. Škoda, další díly mě už opravdu nezajímají... ()

gachik

To jsem rád, že v tom nejsem sám. Já furt točil volume doprava a furt jsem prdlajs rozumněl. Mistr zvuku buď není mistr, nebo byl zrovna vožralej. Už jsem si říkal, že si budu muset jít nechat prošťouchnout odposlechy, když v tom najednou díl skončil a reklama mi vysklila okna. Jinak jsem byl ale celkem spokojen, příští díl určitě zkusím. ()

a-ja odpad!

Kdyby boží mlýny fakt fungovaly, tak už Hřebejk nenatočí ani videopozdrav před tím, než skočí na dno vlastního hrobu. Dna uměleckého už dosáhl. ()

futislav

Děj je hodně naivní a ještě k tomu obyčejný. Zvukaře bych k tomu podruhé nepouštěl a většina účinkujících by potřebovala několikasemestrální kurz rétoriky. Zejména ti mladší drmolí, že jim není rozumět. Už vidím šéfa policie, jak chodí do herny s ešusy na mince. To jsem dostal záchvat smíchu. Jestli tohle mělo být to komediálno, pak ano. Obávám se však, že to tvůrci mysleli vážně. Celému dílu ubírá to, že hodně diváků cítí, nebo ví, že takhle to v reálu prostě nechodí.Slabých 50% z milosti. ()

JB001

O existenci tohoto nového seriálu jsem se dozvěděl až z recenze Mirky Spáčilové v MFDnes. Vzhledem k tomu, že to dost strhala, byl jsem hodně zvědav, jak velká tragédie to bude, ale byl jsem mile překvapen. Vůbec tu hodinku nepovažuji za ztrátu času a jsem zvědav co se z toho vyklube. Šanci tomu dám ()

ABC1

Prý krimikomedie, chachacha!!! Kde je ta krimi a kde ta komedie??? Přijde mi, že scénář napsal žák na zakládce, který sotva odrostl pohádkám, kde na jedné straně jsou hodní a krásní a na druhé straně zlí a oškliví. Schématické, nudné, nezajímavé, nevtipné... Kde je nějaký nadhled, ironie a sarkasmus??? Tuhle veteš chce někdo přirovnávat ke skvělému Marlowovi, to snad proboha ne. Zjevná inspirace Podrazem a v hudbě W. Allenem. ()

Pacas odpad!

Hřebejk si musí nějak to dojení ČT(nás) obhájit a v křeči natočí sračku kam si pozve všechny své názorově podobné soudruhy. Jak hluboko musí toto sprosté prase klesnout? ()

Jardatekk

Ti herci pro mě namají v takovém seriálu co nabídnout a dle mého se tam prostě nehodí. Přitom by to třeba špatné nebylo. A to ani nemluvím o té hudbě... ()

draxxi

Docela vtipna pohadka... Skoda, ze ve skutecnosti to takhle nefunguje.... A mimochodem, zadnej klic k automatum, kterym bychom trochu "pomohli stesticku" neexistuje... A drobny z neho padaj leda tak v Las Vegas... ()

Beat83 odpad!

Nemastné, neslané. Asi byl záměr natočit nový styl rádoby vtipných a chytrých detektivek, ale nějak v tom ruplo, křachlo. Není to ani dobré krimi, ani chytré, ani vtipné. Vlezlá hudba řve jak na pouti a dialogy jsou špatně slyšet. Jinak mi lezl na nervy Vincent Navrátil, jehož "herectví" spočívá ve výrazu ublížené čivavy a artikulovat asi taky zapomněl. Nejlepší herecký výkon dal Myšička, ale s tímto scénářem prd platný. Uvidíme, co přinesou další díly. ()

TWANG1977

Tak trochu nevím co tímto chtěl básník říct. Jako kriminálka nepoužitelné a jako komedie to nefunguje už vůbec nebo on se za ten díl někdo něčemu zasmál ??? ()

raininface

Povedený úvodní díl, párkrát jsem se i nahlas zasmál, což se mi nestává často. A taky mě při sledování přestal bolet zub. Čtyřka vlevo nahoře. ()