V diagnostickém ústavu na severu Čech zabije chovanec vychovatelku. Ministr slibuje rázné řešení a pověřuje školského ombudsmana, aby celou situaci prošetřil přímo na místě. Aleš Pelán (L. Vaculík) se hned první den ve funkci ocitá v prostředí, které je mu cizí. Kde děti nevěří dospělým a dospělí dětem… (Česká televize)

mira007 odpad!

Řemeslně, herecky i námětem by to bylo za čtyři hvězdy, ale prostě tohle  je inspirovaný případem sedmnáctiletého vraha Dominika Kalendy, který zavraždil vychovatelku a druhou přizabil v ústavu v Chrastavě a tady z něj udělali chudáčka div ne hrdinu, bojovníka proti sexuálnímu násilí.  Svět sice není černobílý a já v tom ústavu nebyl, ale moc bych nedal ruku do ohně za hovado, u kterého soudce zalitoval, že mu jako mladistvému nemohl dát víc než osm let. Taky na rozdíl od předchozího dílu autoři radši zbaběle v závěrečném dovětku neříkají nic o osudu aktérů, ale radši se sluníčkářsky zamýšlejí nad žalostným stavem ústavní péče a o tom kolik těch svěřenců je pod lékama. Co to má být? ()

LachtanShows

Je to prostě řacha ten seroš. Nebudu tady chodit kolem horké kaše, ze začátku jsem se mírně obával, že už se nedočkáme tak neotřelého případu. Hlavně poslední dialog epizody je ale dalším totálním důkazem, jak dobrý seriál před námi stojí. ()

Endavour

Ombudsman České republiky bude spát v pasťáku zcela bez peněž a ještě si od zřízence ústavu půjčí 300 korun, protože ono ombudsmani přeci v drtivé většině jezdí bez peněž či kreditní karty, že? Z nadějné epizody udělali takovou taškařici. Budu se ale dívat na další díly, něčím přeci jen tento seriál dokáže zaujmout. ()

Bozvav

Neveselá díl, který nemá řešení. Jistě, ty děcka jsou bohužel z 99% ztracené duše, co se asi nikdy nenajdou, na straně druhé vychovytelé se tam také povětšinou nepřetrhnou a s empatií v takovém prostředí nejspíše pojdeš. do toho málo peněz, prostě začarovaný kruh, jehož řešení je v nedohlednu. Skvěle zahrané.90% ()

chrispe

Další díl, který otevírá důležitá témata a palčivé otázky, o kterých nechceme přemýšlet a nechceme je řešit, protože to jsou temné stránky tohoto světa. Přiznávám, dodívala jsem se a je mi zle. Jak jako společnost necháváme lidi zahnít (na obou stranách barikády). ()

Sharleen76

Po zhlédnutí druhého dílu seriálu Ochránce jen pochvalně pomlaskávám. Vedle těch Růžových kódů, Posledních misí, Puklic a Zamračených je tento seriál jako živá voda. Vedle nadprůměrných hereckých výkonů a obsazení musím vyzdvihnout skvělý scénář, který drží pozornost diváka od prvních minut až po závěrečné titulky. Vysoké hodnocení na CSFD krátce po uvedení svědčí o tom, že se tvůrci trefili tématem do vkusu. ()

Amonasr

Tento díl si vzal hodně velké sousto a k mému překvapení se s ním vyrovnal nad očekávání dobře. Nic nezastíral, na malém prostoru dokázal věrohodně obnažit hodně bolavých míst a závěrečná pointa i dialog byly přímo mistrovsky vygradované. Tak to v politice chodí. Nemůžu jinak než za plný počet – ČT překročila svůj stín. Určitá zkratkovitost je na tak stísněném časovém prostoru odpustitelná. ()

Lastsurvivor

Inu tento seriál už mě překvapil podruhé a to už za pár vět stojí. Pilota jsem ocenil 4 hvězdami, protože navzdory řekněme, svéráznému střihu a lehké teatralitě některých postav jsem viděl těžké téma zpracované citlivým, leč propracovaným a do živého tnoucím způsobem. Bylo vidět, že na scénáři se podíleli lidé, kteří o školství jednu dvě věci vědí. Toto vše vidím i v druhé epizodě, která ale značně jasněji definuje povahy, motivace a myšlenkové procesy hlavních i vedlejších postav. Opravdu, vzhledem k jasně zřetelnému stylu, který ví co chce ukázat a zároveň netlačí na pomyslnou dramatickou pilu více než je nutné a který je zároveň doprovázen kvalitními hereckými výkony (vážně si myslím, že je to nejlepší role T. Vaculíka za mnoho let) nemohu jinak než zatleskat. ()

Prubner

Zatím to podle prvních dvou dílů vypadá, že se tento seriál bude zastávat mladistvých vrahů, násilníků a chuligánů a vinu bude házet na učitele, vychovatele a tak nějak na celou společnost. Doufám, že další díly můj dojem napraví. I když už teď se bojím dílu o hidžábu, dovedu si představit, na čí straně budou tvůrci stát. Dobrý komentář: mira007. ()

Muff

Připadne mi škoda, že si ve scénáři pomohli berličkou "hodného ubližovaného hocha". Daleko zajímavější a pravdě bližší by přeci bylo, že v pasťáku jsou i gauneři a pologauneři, kteří dělají problémy, minimálně ten z případu brutální vraždy, kterým je díl inspirovaný, nepochybně byl. Celá zápletka tak vypadá dost vykonstruovaně, aby dosáhla zamýšleného cíle. ()

kritkMd

Vcelku se poučili ze svých chyb. V tomto díle snad už není žádný odporný střih, avšak divný scénář zůstává. Ombudsman se zase chová velmi podivně, a všichni okolo něj jsou přímo záporné postavy. Zasazení je zase zajímavé, avšak se do něj znovu nijak hluboko neponoříme. Přijde mi jako by měl být seriál spíše o samotném ochránci, než o případech, ale někdo to špatně pochopil a tak to není ani o ochránci. Prostě jsou zde zajímavá témata ale nikdy se nejde do jejich hloubky. To je například uplná definice postavy jakéhosi řidiče z ministerstva. Vypadá to na docela zajímavého chlapa, který by mohl ochránci třeba nějak pomoci, on ale cosi blekotá, a přes to že na scéně nebyl nejkratší dobu o něm ani nic nevíme. Samozřejmostí je že postavy mění své chování, vždycky po chvíli ho otočí o 180°. Nakonec ani samotná zápletka není vůbec rozvinutá, až na konci se cosi dozvíme, co by nikdo nemohl ani předpokládat. Ochránce se prostě mrcasí mezi všemi věcmi, ale do těch důležitých nezabrousí vůbec. Doufám že další epizoda bude lepší. ()