Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (8)

Loď (2022) (E01)

Dark jsem neviděl, takže nejenže nemám srovnání, ale ani stylem jsem nevěděl, oč půjde. Prokazuji si totiž laskavost a snažím se vyhýbat trailerům. I v tomto případě, se to velmi vyplatilo, protože se do mě ta audiovizuální dokonalost zakousla od prvních minut. Uzavřený prostor, navíc v nepřátelském prostředí oceánu, do toho pasažéři i posádka poskládaná z psychopatů, bláznů, násilníků, podvodníků, či jinak porouchaných lidí....a hrozba v podobě... . Vše je sevřené, postavy jsou buď introvertní, nepřátelské nebo vytváří semknuté vztahy, protože sdílí nějakou nekalost, či tajemství. Záhad je hned v první epizodě víc, než v deseti jiných seriálech dohromady. Samozřejmě se z toho může vyklubat zklamáni ve stylu ... to vše byl sen, halucinace, řízený experiment. Doufám že ne, protože po této vynikající epizodě jsem ochoten, nechat se tou luxusní atmosférou pohltit a pozvání na palubu přijímám. ()

Kluk (2022) (E02)

Mind dribling stále pokračuje a je zjevné, že divák lačnící rozplétat záhady, tady nepochodí. Samozřejmě se nabízí nějaké teorie, ale ty se mi zatím moc nezamlouvají. Očekávání od dalších epizod mám opatrná, protože už jsem zpotvořených twistů a hloupých point zažil speciálně v tomto žánru dost. ()

Mlha (2022) (E03)

V každém společenství vytváří jedinci skupiny, vztahy, aliance. A když nastane mimořádná událost, dochází ke změnám, protože se ukáže, kdo je kdo a jaké má opravdu priority. To je běžný fenomén. V této epizodě právě tohle sledujeme. Přeskupování. Nijak extra zajímavé to není, ale proč ne. Atmosféra je pryč, záhadičky už netáhnou a tvůrci si vcelku stereotypně nechávají nějakou dějovou minibombičku až na závěrečnou minutu ... To je dost laciné. Snad se to v dalších epkách vzedme k něčemu WOW. ()

Boj (2022) (E04)

Nemám rád horory, kde to zlo představují lidé. Vrazi v maskách, kanibalové, sektáři... . Ovšem je jedna lidská postava, která mě děsí a často překoná i lecjaké monstrum. Náboženská fanatička. Nejhorší stvůra lidského rodu. Že v 1899 nebudou příšery bylo jasné, oceňuji tedy aspoň dodání ludry ve znamení kříže. Jinak děj....opět čítanková ukázka lidské psychologie, tentokrát na téma převrat, vzpoura, revoluce ...aneb dejte lůze zbraně a jste v pr... . Závěrečná scéna ve spojení s písní, opět až úsměvně bubblemind. ()

Volání (2022) (E05)

Podobně jako nevím co si myslet o Ozzym, který epizodu zakončí, nenapadá mě, jak popsat s čím tvůrci přišli. Každopádně minimálně jedna scéna byla velmi působivá. Trochu mi to připomíná první řadu Westworldu ...tam divák dlouho nevěděl která bije, aby pak vše zapadlo. Tak snad k tomu dojde i tady. ()

Pyramida (2022) (E06)

Jestli se z toho vyvrbí jen laciná snaha šokovat diváka, aniž by to mělo nějaké slušné vysvětlení, bez rozpaků tomu na konci fláknu odpad! ()

Bouře (2022) (E07)

Titanic zhybridovaný s Fontánou, Počátkem, Matrixem a bůhví čím dalším. Je jasné, že může být několik dalších restartů, budu ale doufat, že to tvůrci nepřeženou. Pro některé je totiž problém poznat, kdy mají příběh ukončit, takže pak třeba skončí nedopovězený. ()

Klíč (2022) (E08)

Tak tohle mě fakt pobavilo. Seriál začal jako výstavní mystery thriller a končí jako pure sci-fi. Po dlouhé době mě závěr seriálu, resp. řady nejen nezklamal, ale i překvapil. Přitom to není bůhvíjak chytrý twist, ale ....je překvapující, což je freshy. Takže spokojenost a rád mrknu na pokračování. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)