Prelomový seriál prerozprávaný cez prepojené telefonické hovory zachytáva tajomný príbeh niekoľkých neznámych ľudí, ktorých životy upadnú do chaosu tesne pred začatím apokalypsy. (Apple TV+)

rollman1

Nevěděl jsem absolutně do čeho jdu. Trailer jsem neviděl a tak jsem dal jen na doporučení a pocit, že by to mohlo být fajn. Ono to nakonec je dost fajn. Alvarez do žánru přinesl opět něco nového a vůbec to není na škodu. Každý tel. hovor má svůj příběh, který nepostrádá atmosféru a zajímavé věci. Postupem času zjišťujeme, že jsou segmenty vzájemně propojené a finální rozuzlení je vlastně dosti příjemné. Takže nemohu nic namítat. Jako experiment to určitě vyšlo, nenudil jsem se a doufám, že se dočkám klidně další série, jelikož tohle byla příjemná změna od těch všech sr*ček, co jsme dostaly poslední dobou. ()

EvilPhoEniX

Fede Alvarez po Evil Deadu a Don´t Breath tentokrát experimentuje a vytvořil si víceméně nový hororový subžánr a za mě se mu to povedlo. Mini série má 9 dílů většinou po 15 minutách, takže takové jednohubky a celé se to odehrává jen pomocí telefonů a hlasů a člověk by nevěřil jak nepříjemně dusnou atmosféru místy dokáže kouzlit. Ani jedna povídka není vyloženě špatná, všechny balancují mezi průměrem až nadprůmerem ( Nejlepší mi přišlo 2,3,5 a 8 je král!!), Líbí se mi, že všechny mají jedno společné a to časový paradox. Alvarez si bere na paškál blížící se postapokalyptický event, vesmírné dimenze, cestování v čase mezi minulostí, přítomností a budoucností, fyziku a vědu a jde na to rozhodně inteligentně a poutavě. V povídkách zazní spousta známých herců, mají zajímavý příběh, atmosféra je hezky mysteriózní a rozhodně je to místy pěkně creepy a mrazivé. Na konci se vše hezky vysvětlí a uzavře se příběhová kompozice apokalyptických rozměrů. Já si to užil, bavil jsem se, ale né každému tahle forma sedne, já jsem však otevřen novým možnostem a originality je si potřeba vážit. 8/10. ()

J*A*S*M

Pásmo krátkých rozhlasových her podané jako TV seriál. Ale koneckonců, jednou za čas - proč ne. Jedná se o drobné jednoduché příběhy vyvolané záhadným fenoménem, který umožní lidem telefonní komunikaci napříč časem. A navázány jsou pak na to další, ne úplně příjemné, apokalyptické konsekvence. Pár epizodám se daří solidně budovat napětí a vyhrocené situace (4*), v jiných je ta interakce mezi jednotlivými aktéry bohužel podána dost nepřesvědčivě (2*-3*). Celkově fajn jednohubka. ()

Anderton

Bezpochyby jeden z najexperimentálnejších seriálov súčasnosti. Forma poteší napríklad využitím obrazov mobiovej pásky, pavučiny či fraktálov (teda nie úplne stopercentne), ale v centre pozornosti je dej. Ten je premyslený tak, aby sme nemuseli čakať na druhú sériu a osobne si myslím, že by už nemala zmysel. Alvarezovi nepovedalo nie viacero filmových hviezd a vôbec sa im nečudujem, keď čítali tieto scenáre a poznali celkový koncept. Sú tu lepšie aj horšie epizódy, Calls ale budete vnímať predovšetkým ako jeden celok. Občas si spomeniete na diela, ako Final Destination, Frekcvencia či Dark, ale séria si ide svojou vlastnou cestou. ()

warrenur

Zaujimava forma tohoto kratkometrazneho kusku. Kvalita jednotlivych dielov obcas zakolise. Za mna su najkvalitnejsie jednoznacne druha, osma a zaverecna epizoda. Kraluje im vsak suverenne osma s vynikajucim coverom znamej pesnicky v zavere. Ako celok mierny nadpriemer. Pre divaka s predstavivostou by toto mystery sci-fi malo byt lahko stravitelne a obcas to ma i slubnu atmosferu, avsak nic prevratne. I tak odporucam. 60% ()