Depeche Mode: Everything Counts

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1983, 3:58 min

„Everything Counts“ je první singl vydaný ze třetí studiové desky „Construction Time Again“ britské novoromantické kapely Depeche Mode. Video natočil anglický režisér hudebních videoklipů Clive Richardson. V tomto klipu vidíme všechny členy kapely, kteří putují ulicemi tehdejšího Západního Berlína, až je nakonec cesta dovede na pláž místního jezera, kde si zaslouženě odpočinou. Jejich cesta městem je prostřihána záběry všech členů kapely, kteří zpívají a hrají na různé hudební nástroje. (Trajektt)

Kass

Slušný klip, postavený na prolínání obrazů a kameře v pohybu. Poznávacím znamením je kapela s obarvenými háry a samozřejmě Berlín. Nevím jestli bylo tvůrčím záměrem spojit kritický text písně o nenažraném kapitalismu právě se záběry na konzumem prolezlé multikulti město, kde si jeho obyvatelé užívají radosti všedního dne, ale je to možné. Každopádně Berlín se do historie kapely zapsal nesmazatelným písmem. A tenhle song ostatně taky. Song 5*/ Video 3*. ()

Trajektt

Sice tato skladba nebyla první, kterou jsem slyšel od této kapely, ale byla jedna z prvních, kterou jsem si překládal do našeho rodného jazyka, ale nemohl jsem pochopit ten podtext této písně, protože v té době to tady ještě neexistovalo. Ti chlapci zpívali o nespravedlivém systému v jejich domovině a to mysleli tak, že když podepíšete třeba kontrakt, takzvanou smlouvu, tak by jste si měli přečíst třeba i i ty málo viditelné dodatky skoro nečitelné dole malými písmenky napsané, protože na tom ty vydřiduši většinou vydělávají a nikdo nás na to nepřipravil, že tato kapitalistická pakáž vejde do našich životů tímto nenápadným podvodným jednáním pro svůj prospěch, který nebere ohledy na prospěch obyvatelstva, které žije v dané lokalitě, ale snaží se jen hrabat pro sebe, neberouc ohledy na následky, které to zanechává na odrazu společnosti, protože jim se nejedná o společnost , lásku a přátelství, ale jen a jen o svojí kapsu. No prostě „The grabbing hands grab all they can Everything counts in large amounts". ()

corpsy

Začiatok symbiózy dobrých songov skupiny, s dobrými videoklipmi. Alebo skôr napísané, lepšími. Pred tým to veľmi za oslavy nestačilo. ()

Honza__St.

Výborný klip k jednomu z největších hitů kultovních Depešáků. A jaký jsou to ještě chlapečci :D Jediný, co mi nesedí, je ten závěr. Po většině klipu, která na tu píseň dokonale sedí, si kluci prostě zajdou k rybníku a pozorujou koupající se lidi. Jakoby to už k tomu klipu nepatřilo, ale bylo to součástí nějakého televizního dokumentu či co. ()