V roku 2552 bojujú ľudia na planéte Madrigal za nezávislosť od Zeme. (SkyShowtime)

jjjerry

Za mě velmi příjemné překvapení. Čekal jsem větší propadák. Hrál jsem první Halo na PC, četl knihu, viděl 2 filmy Halo. Začátek super napětí, bez vysvětlování blbostí. Myslím, že i děj je zajímavý a není to jen zfilmovaný herní příběh. Minus, multikultur (problém všech seriálu) ale tady se to narozdíl od středověku dá tolerovat. Vizuálně je místy slabší rozpočet (něco působí moc herně a málo reálně třeba "skok Sparťana" a nějaké kulisy jsou slabší, "mohutné dvěře se cukaj a vlní protože jsou z papundeklu") PS: těším se na další díly závěr z komentů níže: jak někdo kdo nikdy nehrál Halo může "srovnávat"? Jak někdo může napsat, že to byl nejlepší audiovizuál? to kouká doma jen na "ordinaci"? ()

Martrix

Hry nehraju, takže nejsem zatížený srovnáváním. Zatím se to jeví jako vcelku přímočará záležitost, která funguje jen tehdy, pokud se tvůrci nestaží moc špekulovat a vymýšlet nějaká IQ esíčka. Intro s přepadením bylo působivé, vizuál je až nečekaně dobrý...i když to pořád stojí ranec, tak se dnes dá opravdu čarovat. Nevím vlastně o čem by to mělo být, ale v rámci první epizody je načrtnuto několik zápletek, které na mě zatím moc velký dojem nedělají. Ale určitě nebudu soudit tak brzy a dám tvůrcům příležitost se ukázat. Horší než Nadace, to snad nebude. Co se týče obsazení, tak pokud má být hlavní role Chief, tak zatím moc charismaticky nepůsobí, ostatně stejně jako většina ostatních herců, ale to se může časem změnit. ()

Solverino

Tak akce je celkem slušná, pěkná řežba hned od začátku. Velmi koukatelné. Hry jsem hrál kdysi v dávnověku, první díl je celkem realistický. Trochu zklamal hlavní hrdina, zatím nijak zvlášť svoje charisma neprodal. Asiati mi nevadí, ani ta holka, je celkem sympatická (hlavně pěknej hair cut). Spoiler: Master Chief si sundá helmu hned v první díle?! To jako fakt?! ()

Adramelech odpad!

Z toho, že za názvem filmu se nachází značení (E01) soudím, že půjde o první díl seriálu. Nicméně jsem měl pocit, že tomu snad musely předcházet nějaké jiné díly, protože jsem se v ději trochu obtížně orientoval. Z recenzí kolegů jsem vyrozuměl, že film navazuje na nějakou počítačovou hru, ach jo. Děj se odehrává v daleké budoucnosti a začíná na planetě Madrigal, kde roste sporá vegetace napohled pozemského typu, ale také se tam vyskytuje jedna poměrně vzácná rostlina, která má pod zemí narkotické hlízy. Když člověk takovou hlízu rozžvýká, tak se sjede. Právě tuto rostlinu se vydá hledat skupinka mladých lidí. Vysloveně mě zahřálo u srdce, že zájmy mládeže budoucích věků se od zájmů dnešní mládeže nijak zvlášť neliší. Haranti se těší, že se zfetují, ale mají smůlu, protože poblíž najednou přistane kosmická loď plná ozbrojených příšer, které planetu napadnou a hned úvodem pár spratků postřílí. Potom začnou likvidovat ostatní obyvatelstvo. Postupně se vyjasňují kosmicko-politické poměry. Pochopil jsem to takto: Galaxii vládne nějaké UNSC tvořené lidmi, jež vykořisťuje lidi na jiných planetách, např. na Madrigalu, kde se těží těžká voda. Mezi UNSC a kolonizovanými planetami panuje vleklá válka. Pak tu jsou ještě Sparťané, podle vizáže kyborgové, kteří kopou za UNSC. Čtvrtým esem ve hře jsou Kovenanti, vesmírné příšery, jež potírají lidstvo jako takové. Na tom se už dá stavět, ne? Já však případné další díly rád oželím. ()

kenkaku

Pocity rozporuplné. Jsme jakože v 26. století, ale na planetě Fň mají lidé auta z 21 století a AKčka (?!). Zamyslel se vůbec někdo nad tím jak moc debilní to je? (“V roce 2022 na nás naběhli s mušketami a kryli se za vozovou hradbu…”). Přemýšlí u toho scénáře vůbec někdo? Co také hned praští do očí je zcela debilní multikulturní casting (vážně na diverzita si dají pozor a na scénář ne?) a celé to podtrhuje otravná asiatka. Jak já se zaradoval nad Článkem 72… a ono zase prd. Dále každý ortodoxní “Hejlista” musel jít do mdlob, když při první příležitosti šla helma dolů. Co bez debaty potěší je vizuál. Ty peníze jsou sakra vidět. Vyvážení epizody také funguje (akce vs vata), takže jako obvykle dávám optimistický nadprůměr s tím, že pro další epizody zpřísňuji hodnotící optiku. ()

• Můžeme zde vidět head-up displej uvnitř Master Chiefovi helmy, který je prakticky identický jako ten ve hře. (spacemaster)
  • Energetické štíty Covenant mimozemšťanů v seriálu, stejně jako ve hře, jsou velmi odolné vůči projektilovým zbraním, ale zranitelné plazmovými výboji. Lze to vidět při jejich útoku, kdy bez potíží odolávají hromadné střelbě bránících kolonistů, ale zničí je i jeden výstřel z vlastní zbraně, když Master Chief (Pablo Schreiber) ukořistí jednu mimozemskou pušku. (spacemaster)
  • Energetický štít Master Chiefa (Pablo Schreiber) při přestřelce zkolabuje pod zátěží a Master Chief je donucen se dočasně ukrýt, aby se štít zregeneroval. Jde o odkaz na herní mechaniku dobíjení štítu a seriál dokonce používá stejné zvukové efekty pro dobíjení štítu jako hry. (spacemaster)