Naivní policejní zelenáč Will Yam (Mason Lee) pátrá po tajemném sériovém vrahovi s ostříleným detektivem (Gordon Lam) ve filmové učebnici stylizovaného neo-noiru. Černobílé Limbo krutě boří Yamovy iluze a okázale se vrací do časů, kdy hongkongským filmem cloumala nejvyšší ratingová Kategorie III. Režisér Cheang Pou-soi si nebere servítky a trápí diváky podobně, jako své postavy. (Filmasia)

Vavča

Hong Kong ve smrtícím čínském objetí dovede občas stále překvapit a vyprodukovat zajímavý film, který prošel cenzurou (bez úprav pokud vím). Neo-noirová detektivka v černobílém hávu, tak to jsme tady ještě neměli.Režisér Cheang Poi Sou proslul svými svébytnými akčními filmy, horory, je to výrazný tvůrce, který prostě má svůj rukopis a renomé. Za posledních 10 let (do snímku Motorway z 2012) je to jednoznačně jeho nejlepší film. Tvůrce se rozhodl obohatit svůj žánrový rejstřík a na místo spektakulární akce přináší námět z prostředí sociálně deprivovaných, ekonomicky vyvržených existencí (gangsteři, dealeři drog, jejich klienti, bývalý trestanci, prostitutky, bezdomovci). Zkušený detektiv Cham Lau (Gordon Lam) má ve své paměti stále traumata, se kterými se nevyrovnal jeho vnitřní démoni ho stále pronásledují i po letech. Jeho nový parťák Will Ren (Mason Lee) není úplná naivka a ví, že vše nelze dělat předpisově, ale jako nováček nemá příliš pochopení pro použití brutální síly, nebo ohrožování informátorů. Oba jsou nasazeni k vyšetřování vražd mladých žen, které jsou zabíjeny velmi surově. Celé vyšetřování komplikuje fakt, že v prostředí ztroskotanců se hledají svědci těžko. Film ukazuje Hong Kong jako špinavé, drsné, přelidněné a hlavně bezútěšné místo, kde ti nejslabší skončí v ruinách a na smetišti, prostě obrázek jak končí poražení v podmínkách neoliberalismu a globalizace. Pocit hnusu a smradu je někdy hodně intenzivní a slabším povahám bude špatně od žaludku. Stopou k vrahovi by snad mohla být bývalá trestankyně Wong To (Cya Liu). Celkově realistický snímek přináší sevřenou, hutnou atmosféru, byť se samozřejmě dočkáte i vyhrocených konfrontací, soubojů, avšak střízlivě provedených. Uvidíte prokreslené charaktery, trpící hrdiny, a vynikající herecké výkony, nejen Gordon Lam, ale i relativní nováček Mason Lee (jeho otec je slavný režisér Ang Lee), nebo Cya Liu (která musela v roli otrhané a zbité hrdinky fakt hodně zkusit). Prostě cítíte, že herci nejen hrají, oni doslova svoje charaktery obývají. Úžasný film, ale který je ovšem velmi náročný na pozornost diváka, má totiž pomalejší tempo. Prostě nesnadno stravitelný snímek, nemluvě o úrovni násilí, hrůzy, celkové temnoty příběhu. Jako třešnička na dortu je samozřejmě zvuková stopa, a hudební podkres. Kendži Kawai dodal minimalistický, nenápadný, ale přesto výrazný OST, který vše dokonale podbarvuje, zasahuje jen ve správných momentech, aby nerušil sevřenou atmosféru a realistické pojetí. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů loňského roku a doufejme, že příslib lepších zítřků v Hong Kongu, kdy kromě povinného vydělávání juanů na pevnině budou mít tvůrci možnost i peníze dělat svoje autorské záměry (tedy točit filmy v kantoštině převážně s domácími herci). ()

bourec

To, jak vypadal vizuál filmu,  to dobrej film neudělá. Před dvěma dny jsem při běsnění toho poldy film vypnul. Dnes jsem ho dokoukal. To kopání do tý třicetikilový buchty byla jediná situace, kdy se polda projevil, a měl navrch. Jinak film pomalej, bez akce. Bez napětí. Zlatej Woo, Hark, Lam, Fat a Yen. To byli ty správný Honkongský hvězdy. S tímhle filmem běžte někam. 30%. ()

Deyw

Ty vole..temna drsna kriminalka v zasrany spine..jeste jak je to cernobile tak ztoho ten hnus vynika..az sem skoro citil smrad z tv dopici..film se odehrava vicemene na stanici a v odpadkach.. hodne silna kamera a prostredi, vrah ujde a pointa a finale je hodne v topu, jen skoda, ze ten zacatek toho asi prozradil vic nez chtel..jako peti kvalt to neni, ale hodne dobry, pokud vyjde barevna verze tak to zkusim.. 👍 4/5 ()

Philcze

Předpeklí je monochromatický Hongkong plný odpadků, hnusu, deště a betonu, kde řádí blázen se slabostí pro odseknuté ženské končetiny. Slunce se usmívá asi tak často jako kolega ve zbrani, dokud ji ještě má a neodevzdá ji splavu. Poslední zbytky smyslu se nacházejí v záchraně feťaček, co si dobrovolně šlehají v objetí odpadkových pytlů s odhozenými Playstationy. Čínští cenzoři si taky práskli, když tuhle přehlídku humusu nechali projít bez jakýchkoliv zásahů. Malý hongkongský zázrak, skoro připomínající zlatá devadesátá a nultá, kdy se ještě autentická lokální roční produkce přehoupla i přes prsty dvou rukou. Teď jim sice jednu usekli, ale čas od času se ještě hvězdy na nebi sejdou. Tentokrát v neo-noir laskomině s božskou výpravou a zmučenými herci, jimž vévodí Cya Liu, která si zaslouží všechnu chválu a horkou koupel. Cheang natočil Sedm bez humoru, Sin City bez stylizovaného nadhledu, all work, all play. Říct, že by tomu slušelo plátno, už je při dnešní situaci skoro nadbytečné, tady buďme rádi za prostou existenci, koneckonců stejně jako postavy tohohle odpudivého exkurzu do útrob podsvětí, v nichž se jen obtížně křesá naděje. 95 % ()

warrenur

Ponura a spinava, ano napriek cierno-bielemu prevedeniu, kriminalka, kedy hlavny traumatizovany vysetrovatel na nase pomery znacne drsne a podla pachu odpadkov nahana vycinajuceho vraha. Kvitujem obcas vybornu atmosferu - dazdive, smetim zasypane ulicky, ked sa obchadzaju navzajom obete i nasilnici. Akurat krehka byvala vazenkyna ma vydrz dlhsiu ako Terminator. To rusilo, zaver bol pomerne silny a nadviazal na obraz z uvodu. Za to pol-hviezdie navrch. 65% Odporucam, nie vsak pre citlivejsie povahy. ()