geklon

Asi nejslabší "pětihvezda", kterou tu mám. Čekal jsem daleko větší mindfuck a přiznám se, že jsem většinu twistů odtušil. Chybí zásadní moment překvapení a nafukování atmosféry vede jen k vyšumění point.  Kompenzace v podobě hereckých výkonů a mysteriózna v kombinaci se střihem a práce s kamerou vše dozajista kompenzuje. Hudba je fantastická. Deklasivní monotónost vytrhli Motorhead. Jsem zvědavej jak dlouho jim bude trvat než pustí druhou řadu. Na pokráčo jsem vážně v hajpu. ()

BoredSeal

Atraktivní dystopický nápad (kdo by nechtěl mít zvlášť oddělené vzpomínky na práci), který bych moc rád viděl probádaný úplně jiným směrem, než to dělá seriál. Vážně jsem nečekal, že dočkám odhalování domnělého korporátního spiknutí a marnění stopáže na bloudění po stereotypních prostorech s analogovými spínači pro méně chápavé diváky. Bohužel. Do koktejlu zklamání přidejte otevřený nic neřešící konec a máme tu další nekonečný sci-fi/ezo seriál ala Lost. ()

Necrotongue

V poslední době mám štěstí na nové seriály; sotva jsem se dodíval na The Offer (seriál) (2022), narazil jsem na tuto pro mě velmi zajímavou záležitost. A i když mě její pilotní epizoda příliš neoslovila, už od druhého dílu jsem si první sezónu začal užívat, což mi vydrželo až do jejího konce. Tvůrci dokázali připravit luxusní balíček, který obsahoval dobře napsaný a natočený příběh, zajímavé a skvěle obsazené postavy, parádní, místy téměř hororovou atmosféru, a to všechno doplňoval neustálý pocit většího či až skoro nenápadného napětí. Pokud se dožiju druhé sezóny, určitě si ji nenechám ujít. / Poučení: A pak že otroctví odzvonilo. 4*+ ()

elanius

Originálny zjav na seriálovej mape. Napriek ponurosti, minimalizmu a extravagantnému dizajnu mi hlavne prvých pár častí prišlo neskutočne osviežujúcich v porovnaní s tou masou uniformných seriálov čo sa na nás valia. Ďalším plusom sú herci a teda tento zvláštny formát im dáva dosť vyniknúť. Čím sa ale viacej séria rozbiehala, trochu som strácal pozornosť. Oveľa vyššie hodnotenia majú posledné tri časti, neviem ale prečo, viac sa mi páčili tie úvodné. Druhá séria ako to tak býva bude zlomové. Tak nejako očakávam, že seriál sa postupne bude viac venovať vzťahom ako odhaľovaniu pozadia firmy. Nechám sa ale prekvapiť a rozhodne som 'in' aj na pokračovanie. (7/10) ()

grogodil

Pochybujem, že mi tento rok niečo ešte až takto vytrie zrak. To nadšenie v kontraste s očakávaniami snáď ani nemohlo byť ďalej od seba. Adam Scott, to je herec, pri ktorom mi čosi vnútri spúšťa taký ten reakčný prvotný impulz "ďakujem, neprosím". Do toho to má ten najfádnejší plagát, z ktorého kdesi mimo záber zíza práve Scott, ktorý mi vždy prišiel ako stelesnená nezaujímavá obyčajnosť. Rovnako som si vôbec nevedel predstaviť, že z tak zdanlivo jednoduchého nápadu o oddelení pracovného a súkromného života sa dá vystavať niečo až takto nápadité a do detailu fascinujúco premyslené. Podľa toho minimalistického vizuálu som čakal buď lacnejšiu verziu Counterpart, alebo sa v horšom prípade sa obával ďalšej pseudointelektuálnej blbiny typu Devs. Lenže Severance ide doslova z nuly na stovku v priebehu pár epizód a je to proste radosť sledovať, ako tu niekto rozmýšľal nad všemožnými detailami a dopadmi na život, vyplývajúcimi z fungovania takéhoto fikčného sveta. Pomaly plynúce a v neriednúcej paranoidnej atmosfére smerujúce tak nejak prirodzene vygradovaným apôsobom do vskutku epického finále s doslova krutým cliffhangerom na ďalšiu sezónu, ktorý vás nechá v nasrane-úžasnutom rozpoložení civieť na záverečné titulky. Takže pronto sem s ďalšou sezónou. ()

• Ve 31. minutě na videu zobrazeném na pohřbu hraje Petey (Yul Vazquez) společně se svou dcerou skladbu „Enter Sandman“ od americké metalové kapely Metallica, která vyšla v roce 1991 na jejich albu nazvaném „Metallica“. (Trajektt)
  • Ve 2. minutě, když Irving (John Turturro) začne malovat svůj obraz, slyšíme v pozadí skladbu „Ace of Spades“ od britské heavymetalové skupiny Motörhead, které vyšlo na stejnojmenném albu v roce 1980. (Trajektt)