Kapitán Charles Boone (Adrien Brody) sa po smrti svoje manželky presťahuje so svojimi troma deťmi do zapadnutého mestečka, v ktorom zdedil dom. Tu sa bude musieť postaviť temnote, ktorá sa točí okolo jeho rodiny už celé generácie. (Game90)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (11)

Chapelwaite (2021)

Skvělá atmosférická dobovka nádherně zahraná kvalitními herci, byť logicky nejvíc vyčnívá mistr Brody. Nebudu lhát, trochu jsem se bála výsledku. Kdo četl předlohu, možná měl stejnou obavu. Ale scenář to zvládl skvěle. Od tempa, které mi naprosto vyhovovalo, po temnou atmosféru, která od druhé poloviny byla vážně na přehazování vidlema. Byť první díly se svou atmosférou "něco je špatně s domem" byly skvělý, když se rozjede druhá polovina a karty jsou nejen rozdaný, ale hráči už ani nemají klapky na očích, bylo to nádherný. Jenom doufám, že nebude pokračování (jak je vedené info na wiki mě znepokojuje), protože konec byl dojemný, neskutečně emoční. Byla jsem naprosto spokojená a už se těším na plánovanou adaptaci Prokletí Salemu a návrat do tohohle děsivého světa  :) ()

Blood Calls Blood (2021) (E01)

Naprosto skvělá atmosféra, kterou pomalu proplouvá onen náznak něčeho zlého, s tempem, které nikam nepospíchá, tak snad to vydrží celou dobu. ()

Memento Mori (2021) (E02)

No, zajímavé, zajímavé. Město začíná ukazovat svou odvrácenou stranu, byť sami taky nejsou čistý jako padlej sníh. Zatím jsem naprosto spokojená. ()

Legacy of Madness (2021) (E03)

Konečně přišlo pořádný mrazení a dozvídáme se něco víc o rodině Boonů. Brr! Skvělé  :) ()

The Promised (2021) (E04)

Tak tohle bylo vážně děsivý. Všechna ta zjištění ohledně Boonů i ostatních. Totálně brr a zároveň super. Opět neskutečně pomalé tempo, kde si to skvěle vychutnávám. Jenom mám obavy, že příští díl bude nejenom maso, ale taky dost krve. Uvidíme  :) ()

The Prophet (2021) (E05)

No uf! Na povrch se dostanou věci, které nejsou dobrý. A to nejen ohledně Jacoba. Byť úplný závěr byl drsný... ()

The Offer (2021) (E06)

Vážně drsnej a řekla bych, že zatím nejlepší. Bylo to dojemné. A konečně už Boon i konstábl ví, že smrt je teprve začátek. Byť se v díle moc nestalo, byla to skvělá podívaná :) ()

De Vermis Mysteriis (2021) (E07)

Na začátku potřebné psycho hrabičky, jak jsme zvyklý a na kocni příprava na velký průšvih. Finále bude asi velký  :) ()

Hold the Night (2021) (E08)

První díl, který je vyloženě vata. Nebo jinak, tohle nemám vážně ráda. Zabarikádují se v domě, když víme, že nemají proti přesile šanci. Navíc, celý to vyřešení s knihou bylo přesně "podle příručky", čili si nemám na co stěžovat, prostě se to tak většinou dělá, no... ()

The Gathering Dark (2021) (E09)

Dokonalá příprava na konec v obou táborech. A bylo to místy i trochu drsný. Byť je mi jasný, že to hlavní teprve přijde... ()

The Keeper (2021) (E10)

Finále bylo skvělé, krvavé a dojemné. Dala jsem mu pět hvězd pod jednou podmínkou. Že nebude druhá série. Pokud to je skutečný konec, bylo to správné. Pokud to není skutečný konec, za mě by to konečné žďímání emocí nevyznělo opravdově. (Bohužel jak to je, jsem nedohledala.) ()