Wednesday neví, kam dřív skočit, a problémem s ředitelkou Weemsovou to celé teprve začíná. V boji proti dávným temným silám bude potřebovat pomoc všech svých kamarádů. (Netflix)

tomik99

Finále poměrně dobře zvládnuté až na hnusné CGI, které bylo místy opravdu nekoukatelné. Zápletka se slušně rozjela, případ se uzavřel a dává to nakonec smysl. Cítil jsem z toho velkou inspiraci světem Harryho Pottera a takový pocit málokdy nemám. ()

Vämpiriüs

Velké zklamání z posledního dílů. Jak moc snadno se nechá malá Wednesday sundat je až smutné. Samozřejmě nesmí chybět Happy End. Začátek slibný, bohužel pak se to začne lámat a padá to směr žumpa. ()

KuceraJohny

Finále takovýchto seriálů je vždycky s velkým očekáváním a já byl upřímně zklamán. Přemýšlel jsem, že bych i poprvé snížil hodnocení na tři hvězdičky, ale na druhou stranu vizuál, hudba a několik momentů bylo stále super. To co mi, však nejvíce vadí je závěrečný souboj, který byl tak rychlý a nezáživný, že jsem čekal ještě nějaký další zvrat. Nevěřil jsem, že je to všechno. Hlavní záporák byl celkem jasný už od prvního dílu, ale byli tu i věci, které jsem čekal a potěšili. No zkrátka závěr nepotěšil, ale asi ani vyloženě nezklamal. ()

Tom10000

8. a poslední díl 1.série. Děj vygradoval do nesmírného drama, když se konečně podařilo Wednesday rozluštit její případ. Není ale na toto zjištění příliš pozdě? Tyler, kluk, s nímž se předtím líbala a z nějž se stal hlavní podezřelý, není zatčen. Ředitelce s konečnou platností došly nervy a vyhazuje černovlásku ze školy. Navíc, Tyler se jí doznal a vysmívá se její prohře. Z celkem normální učitelky na škole se stane Paní Hydea, a postará se nejen o smrt ředitelky, ale i o probuzení Crackstonea, jemuž se zase podaří probodnout Vyvrhelku, potomka Goody, a tím uzavřít počátek budoucího vyvraždění dalších čarodějů a čarodějek. Naše hrdinka umírá, ale díky magii své dávné předchůdkyně se uzdraví. Později se vydává do školy, kde se naplní její proroctví. V něm se jí ale podaří Crackstonea zabít, ač schytá jednu ránu šípem. Enid během všeho konečně zvlčí. Xavier je na svobodě, Wednesday se vrací do školy. Tyler stále žije, ač se zdálo, že zemřel. Navíc, dostává se do Nevermoore. 100 procent, slušný závěr první řady. ()