Wednesday neví, kam dřív skočit, a problémem s ředitelkou Weemsovou to celé teprve začíná. V boji proti dávným temným silám bude potřebovat pomoc všech svých kamarádů. (Netflix)

Eliott

Tak se nakonec stalo přesně, čeho jsem se tolik obával a celé dílo bylo skutečně zakončeno jako nějaké Twilight teenage drama. Úvodních 20 minut sice stále působilo celkem slibně, ale ve finále jsem měl problém skousnout hned několik věcí. Jako první bych zde uvedl to menší zlo. Jako například, když nám tvůrci po celou dobu prezentují Wednesday jako v boji velice zdatnou a obratnou postavu, přesto se nejednou nechá přemoct a odzbrojit tím nejdebilnějším možným způsobem. S tím je úzce spjata moje hlavní výtka, jelikož díky tomuto přešlapu, se finální vyvrcholení vydá úplně špatným směrem a jak to tak bývá, jedna nelogičnost na sebe nabaluje další, až to vyústí v naprosto absurdní závěr pln klišé, zázraků na efekt a ještě včeličky jako poslední hřebíček do rakve. ()

castor

Evidentně nezvlčila jen Enid, ale i tým scénáristů. Sonnenfeldův fenomén z první poloviny 90. let s kouzelnými rodiči Raúlem Juliou a Anjelicou Huston i ďábelskou dcerkou Christinou Ricci mě pokaždé pobaví, seriálová Wednesday nakonec zdaleka není takový bizár, jak se po celou dobu tváří. Je to vyumělkované, průměrné, nenápadité a chce se to zalíbit všem. Spousta mdlých záhad + jalové teenagerovské trable = dějově mě to prakticky vůbec nechytnulo. Tim Burton je dávno vyčerpaný, kromě Jenny Ortegy mě bavila ještě Emma Myers, zbytek je docela velký omyl. ()

darkrobyk

Nejhororovější díl a tím pro mě tak nějak nejlepší. Je smutné, že někdo, místo aby si vychutnal souboj monster, gotický vizuál a akci řeší feminismus a podobné nesmysly. Kdo chce, vidí to ve všem, kdo se chce bavit, je nad věcí. Já jen vždy nechápu, že někdo, koho to nebaví, sleduje každý díl, a pak tady trousí bláboly...asi pro to. Čistý masochismus. Osobně jsem zvědav na další řadu, anžto nastíněné motivy mě zajímají. ()

Anderton

Potvrdila sa mi teória, kto stojí za prebudením Hydea a tento zvrat ma potešil. Stále ale nie som uzrozumený s identitou samotného monštra, myslím, že sa tvorcovia mohli viac s touto detektívnou líniou viac vyhrať a pripraviť údernejšie prekvapenie. Ale ide o čisto subjektívny dojem a verím, že pre mnohých divákov práve tento moment z predposlednej epizódy patrí k vrcholom série. No a záver finále je tak trochu už nasilu. Že sa bude pokračovať a všetko zlo nebolo porazené, je myslím jasné každému. ()

Necrotongue

No jo, no, jak jsem předpokládal, nepřineslo mi finále první sezóny žádné překvapení, mé podezření, které jsem pojal už ve druhé epizodě, se plně potvrdilo, takže by mě od celkového zklamání mohlo zachránit jen dokonale zvládnuté zúčtování se zlem. To se ale nestalo a důvodů bylo povícero. Místní Voldemort byl figurou až k uzoufání chabou a nezajímavou, CGI mě příliš neoslnilo, náhlá ztráta dříve vykreslených schopností hlavní hrdinky byla typickou tvůrčí berličkou pro neschopné scénáristy (ano, tohle jsem už viděl opravdu mnohokrát), bohové vyskakovali ze strojů jako čertíci z krabičky a celé to tak na mě působilo unyle a odfláknutě. Ale pro svou cílovku to stačilo. / Poučení: Jako debil, který ve svém dětství považoval vyprovokování obyvatelstva vosího hnízda za zajímavou zkušenost (až do samotného provedení), můžu zodpovědně tvrdit, že člověku proti rozzuřenému bodavému hmyzu nepomůže ani brokovnice, o pistoli se tedy není třeba bavit:-) ()

RelaxMan

Vcelku podařené finále. I když pro mne dost předvídatelné. Bylo mi od prvního dílu jasné, že Christina Ricci, tam nebude hrát kladnou roli. To byl, asi i hlavní důvod, proč se zase nechala ukecat do The Addams Family. Jinak doufám, že bude další řada, protože tenhle seriál mě fakt bavil. ()

Trevor

Aj tak to scénaristi posrali. Vyháňanie diabla vlastného rozumu mileniálov skrz feminizmus, patriarchát is dead a fčeličky nechcú pichať kvietočky nedosiahli k dokonalosti. Streda sa nemala identifikovať ako dievča ale ako tretie pohlavie a keď fajtila s Gatesom Blacho Trapesom (možno to bol aj Gates Jakub z Majkohárdu) ten mal povedať že mňa nemôže zabiť žiadny muž a ona by zadrbala ale ja som (mladá sebavedomá) žena a mali by sme aj mindfuck, coming out twist v jednom. Skoro ako kávičku, 3 v 1. Bonusom by bolo to, že by autori po Harym Poserovi, Pulp Fiction a Carrie vykradli a skopčili ešte aj Pána prsteňov. Epizóda vystihuje aj mladé mileniálky, samostatné, sebavedomé, odvážne, pokiaľ jej niekto starší neponúkne Iphone 13 zadarmo. Všetko by to bolo pekné ale tie príšery v závere to bola animácia tak pre Tetris... ()

vydumnica

Zaujímavé. Záverečná epizóda so sebou priniesla veľa rozporuplných názorov. Ja patrím do kategórie divákov, ktorá je s finále Wednesday nespokojná. Sklamanie. Z predchádzajúcej epizódy som bola priam nadšená (dala som dokonca 5*!!!), toto bolo nielenže veľmi slabé finále, ale celkovo to bolo zlé, nepríjemne sa to sledovalo, nemalo to nič z Wednesday Addams a ani z Burtona. A dokonca ešte aj predvídateľné. Celková zápletka hlúpa, neoriginálna, nezaujímavá. Posledná epizóda mi pokazila dojem z celého seriálu, ešte dobre, že som hodnotila každú epizódu zvlášť. Najslabšia epizóda a keďže finále má byť veľkolepé, také že človek nechce, aby to niekedy skončilo a nie och už nech je koniec, tak za toto dávam len 1*!!! ()

Martrix

Tak jo. Jak už jsem psal. Ortega skvělá, ve sportovní terminologii rozdílová hráčka-element, díky kterému má smysl se na Wednesday podívat. Obsahově slabota, je vidět, že se na scénářích podílely nějaké nerdky, které nemají nekorektní smysl pro humor a bály se být ostřejší. Chybí tomu poťouchlost, kterou mají diváci s Addams family spojenou. Závěrečná epizoda...po tom, co obvinila všechny kolem, přišlo "šokující" odhalení....které bylo perplexózní asi jen pro hrstku diváků, kteří si u seriálu často odskakovali na záchod...na velkou. Bohatě by stačil celovečerák s dvouhodinovou stopáží, kam by se nedostalo mnoho jalových scén a la teenage school trable, ale hlavně to protivné vysvětlování, kdo, jak, co a proč udělal. Vizuálně i hudebně bez připomínek, ale to už je dnes skoro standardem, resp. pokud režíruje mistr v oboru, nic jiného divák snad ani nečeká. Není to pro mě takové zklamání, jako The Midnight Club, ale ...čekal jsem víc. ()

Sany33

Príbeh: Wen konečne spoznáva svojho protivníka a že nejde o nikoho menšieho ako hlavného Inkvizítora celého mesta, ktorý chce stále zničiť školu neľudí. Prevedenie: Bože mňa to tak strašne baví. Toto som po prvých troch častiach nečakal, že napíšem. Ale je to tak seriál nabral neuveriteľné tempo na obraze sa deje neskutočne veľa hovadín, ktoré ma neskutočne bavia. Do toho ten zombík spôsobujúci genocídu neľudí a zvlčená Enid je len čerešnička na torte. Neskutočný bordel. 95% ()

LachtanShows

Klasické šablony rodinných seriálů se dostavily hlavně proto, aby se seriál nějak zacelil, nechci tu tedy všechno odpouštět, ale i tak jsem se serošem extrémně spoko a už teď většinu ansámblu postrádám. Dle statistik enormní sledovanosti není nouze, že by se druhá sérka co nevidět neodklepla. ()

molcan2

Práve som dopozeral seriál Wednesday a musím priznať, že sa mi veľmi páčil! Som rád, že posledná epizóda bola super intenzívna a všetko bolo dobre vysvetlené. Dejový zvrat bol rozhodne nečakaný a mne sa celkom páčil. Záverečná scéna bola tak trochu očakávaná a naozaj sa neviem dočkať druhej série. Celkovo bola "Streda" naozaj pekný seriál a určite ho odporúčam každému. Postavy boli veľmi zaujímavé a dobre prepracované. Herecké obsadenie aj herecké výkony boli úžasné. Soundtrack bol perfektný a veľmi sa mi páčili úvodné titulky. Nebolo to síce úplne strašidelné, ale bolo to trochu desivé. Pevne dúfam, že bude aj druhá sezóna, pretože stále ostalo niekoľko nezodpovedaných otázok a tento seriál má rozhodne potenciál! ()

tomik99

Finále poměrně dobře zvládnuté až na hnusné CGI, které bylo místy opravdu nekoukatelné. Zápletka se slušně rozjela, případ se uzavřel a dává to nakonec smysl. Cítil jsem z toho velkou inspiraci světem Harryho Pottera a takový pocit málokdy nemám. ()