Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

Ondra16

No jo něco do sebe to mělo, ale opět se mi potvrdilo, že Cage prostě neumí hrát kladný akční hrdiny (Skála, Con Air). A s Travoltovým oválným rodinným obličejem se taky padoch nehraje zrovna lehce. Proto se mi nejlepší, co se týče právě obsazení zdála první část se závěrem na letišti. Ale ani jinak to nebylo úplně špatný. ()

hefoo

Skvelý film, dosť dobrý scénar, skvelý námet, vidno, že to točil John Woo, už čo sa týka prepacovaných akčných vsuviek a tn krvavý ksicht bez kože :-) . Asi jeden z najlepších akčných filmov,čo som videl, Travolta + Cage, dobrá voľba. ()

Mistickzz

No dobre, ako akčný film veľmi dobré, s množstvom nápadov a geniálnymi Nicolasom Cageom a Johnom Travoltom na vrchole svojich hereckých kariér. Veľmi pekne si svoje role vymenili a obaja zahrali protikladné role dokonale. Len mi nejako nešmakovala réžia Johna Woo (myslím, že Bay dosť od neho odkukal) a niektoré scény boli až moc prehnané. Na dôvažok, skvelý debut Johna Powella, výborný soundtrack. 80% ()

HiddenDragon

Nabuseny akcnak v klasickem stylu 90. let, s dobrym tempem a nesetrici prestrelkami. Mel jsem obavu, ze pribeh zalozeny na vymene identit se vsim vsudy - hlavne tvare (podobne jako v bondovce "Dnes neumirej" [2002]) - ze bude zmateny. Ale opak je pravdou. Je to naprosto prehledne a vymena tvari dava prilezitost k zajimavym situacim. Dlouhodobi rivalove, terorista Castor Troy a agent FBI Sean Archer, se stretavaji v nelitostne bitve plne kulek, vybuchu, napeti a pretvarek (doslova :-D to se mi povedlo O:) Beznemu divakovi samotna premisa vadit nebude a akceptuje ji, i kdyz musim poznamenat, ze v podane podobe (operace tvari je tu az hororove cool) je to i dnes naproste sci-fi (cesky plast. chirurg Bohdan Pomahac z bostonske nemocnice transplantujici i obliceje by o jejich slozitosti mohl povidat). Presto to jako film funguje skvele a divak se rozhodne nebude nudit. ()

iXtr3m3

Niekde na polceste medzi Rock a Con Air. Herecký koncert Travoltu a Cage-a na pozadí režijného koncertu Wooa. Nestarnúca klasika akčného žánru. Totálne šialený nápad, ktorý sa pretavil do šialenej akcie samozrejme aj s trademarkom lietajúcich holubíc... :) Toto bola doba, kedy CGI ešte v podstate neexistovalo a jednoducho kaskadéri boli najväčší machri na svete, keď si človek pozrie niektoré tie akčné scény, tak padá do kolien, toto dnes už v podstate 20 rokov neexistuje. Poctivá praktická práca, na ktorú CGI jednoducho nemá, nech robí čokoľvek. ()

borec999

Najlepší film Johna Woo v USA. Tvárou v tvár je námetom trošku bizarný, ale zároveň i zaujímavý. No a musím uznať, že som na hru scenáristov pristúpil a bavilo ma to. V prvom rade, ťažko si predstaviť na hlavné postavy vhodnejší kasting ako Travolta a Cage. Obidvaja zvyknutí hrať ako klaďasov, tak i záporákov a v akčnom žánri mali už nejaké tie skúsenosti. Jeden sympatický klaďas takmer bez negatívnych vlastností, druhý totálny psychopat bez zábran ktorý sa ničoho neštíti. Skrátka krištálovo čisté, jednorozmerné postavy typické pre 90. roky. Akcie je dosť a je typicky Woovsky prestrelená, štýlová a parádne natočená, Travolta a Cage sa špičkujú a občas i mierne prehrávajú (hlavne Cage bol po Con Air pri chuti a vo fáze kariéry kedy začínal cielene prehrávať viac a viac) a občas film balansuje až na hrane paródie, ale vôbec mi to nevadilo. Je to proste 90ková blbinka a šialenosť, ku ktorej si viem predstaviť, že sa ešte niekedy vrátim a verím, že si užijem rovnako kvalitne ako na prvý krát. 80% ()

Hopper

Slušný počin J. Woo s pomerne presvedčivým Travoltom, ktorému takéto úlohy sedia ďaleko lepšie, než rozličné komédie. ()

Slimak

V žádném jiném filmu nebudete mít ze dvou různých obličejů tak rozpačité pocity.Ať už Travolta či Cage, my se máme možnost kouknout na oba a říct, kdo je lepší hrdina nebo záporák.Vskutku nápaditý film. ()

xmozek

John Woo a jeho režijní styl je prostě nezamněnitelný. Film překypuje akcí, je plný parádních výbuchů, brilantních kaskadadérských výkonů. V kombinaci s precizním hereckým talentem Johna a Nicolase vám pak musí vzejít taková podívaná, na kterou se nezapomíná. Ať kvůli režiji, nebo kvůli hereckým výkonům, kdy oba dva halvní představitelé dokážou ze sebe udělat v mžiku totálního vyšinutého magora v těle vládního agenta, nebo ve starostlivého otce v těle vyšinutého magora. ()

DocBrown

Velmi zajimavy namet, bohuzel postupne se z filmu stava dalsi tuctova akcni podivana. Vice der ma snad uz jen emental. Rozdil mezi Cagem a Travoltou zezadu pozna i male decko, a muzou mit tvar treba Mr. Beana. Doktori jsou natolik tupi, ze nepoznaji infakrt. Troy je natolik tupy, ze hned musi Archerovi vyzvonit, ze ma jeho ksicht. Archer je natolik tupy, ze musi Troyovi hned zavolat, ze to prezil. Manzelka a dcera jsou natolik tupe, ze nerozeznaji nekoho s kym zijou spoustu let. ()

wosho

Velmi kvalitní akční film, dokonce se mě líbil víc než Woovy původní filmy natočené v jeho domovině. Hlavní zásaluhu má na tom samozřejmě rozpočet, mohl si dovolit natočit věci, na které doma mohl zapomenout. Přesto jeho největěím trumfem je choreografie a střih přestřelek a ty jsou zde podařené na 100%, jako vždy (výjma Výplaty). A třešničkou na dotru plného krve, výbuchů a mrtvol jsou herci. Travolta a Cage by si zasloužili určitě nějakou cenu, či nominaci. Jsou dechberoucí. Travolta je lepším padouchem a Cage zas klaďasem, ale i těch pár minut v opačných polohách jsou dobří a už né tak úžasní. ()

Stružák

Herecké představení v podobě Cage. Neuměl jsem si představit Travoltu a Cage vedle sebe, ale jak vidno, jejich obsazení bylo správnou volbou. Skvělý námět, skvělé zpracování. Snad jen se posledních 40 minut táhne víc, než by bylo zdrávo a film tak trošku ztratí grády. Kratší stopáž a 5 hvězd by bylo na místě. ()

Tessie

Zbožnuji Travoltu a Cage a když jsem objevila tenhle kousek, kde hrají spolu, už 3 hvězdy byly pro mne jasné před shlédnutím :D Ale ne, je to opravdu moc dobrá akčňárna s podivným nápadem, neváhejte a koukejte ;) ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)