Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (7)

Jastrabia žena (2021) (E01)

Velmi slibný rozjezd, kdy jsem už po pár minutách poznal, že tohle bude můj šálek kakaa. Pro kriminálky z malých zapadákovů mám slabost. Atmosféra je zde vskutku ponurá, tajemný a zajímavá. Postavy jsou skvěle napsané, nesmírně zajímavé, bravurně zahrané i moc hezky obsazené. Jen je jich hrozně moc a zorientovat se v tolika jménech a pochopit vzájemné vazby bude chvíli trvat. Tím spíš, když je městečko prošukané skrz naskrz a snad každý je něčí vzdálený příbuzný. I když šlo spíše o seznamovací epizodu, tak se mi nesmírně líbila a těším se, co přinesou další díly. [83 %] ()

Otcovia (2021) (E02)

Spoilery! Po úvodním seznamovacím dílu tu konečně máme závěrečnou vraždičku a sexy MILFka se pouští do vyšetřování. Takže tady máme zase hromadu dalších postav. Vyhovuje mi velmi pomalé tempo vyšetřování. Seriál působí velmi civilně a je naprosto úžasný ve vykreslování tamní atmosféry. Baví mě jednotlivé postavy a nemohu si rozhodně stěžovat na nudné situace z rodinného života jednotlivých aktérů, kterým seriál věnuje většinu času. Už mámě hned několik hlavních podezřelých, pokus o vzetí spravedlnosti do vlastních rukou. Události se zde sice dějí pomalu, ale na nedostatek akce si nejde stěžovat. [84 %] ()

Druhý pokus (2021) (E03)

Líbí se mi, že kromě hlavního případu je tady rozehrána hromada dalších mini epizodek, u kterých tušíte, že se v budoucnu nějakým způsobem propojí, ale zatím nemáte konkrétní představu jak. Každopádně jsou velmi zajímavé. Postupně se vytahují nejrůznější kostlivci ze skříní. Mnoho postav se chová minimálně podivně. Tenhle zapadákov ukrývá více tajemství, než by se mohlo na první pohled zdát. Chemie mezi postavami je úžasná. Moc zatím nemám co bych seriálu vytknul. Funguje vážně skvěle na mnoha frontách - zpracování, příběh, postavy. Snad jen boj o vnoučka mě zatím nijak zvlášť nebaví a nezajímá. [84 %] ()

Úbohý Sizyfos (2021) (E04)

Spoilery! Nezbývá mi než souhlasit se zdejšími méně významnými kolegy. Celá ta lesbická linka je poměrně otravná a naprosto zbytečně rozmělnila atmosféru. Jinak vynikající epizoda, která krásně posunula věci kupředu. Vyplulo na povrch několik významných událostí ze života naší mrtvé maminky, kterou s největší pravděpodobností obtěžkal otec, jen ještě nevím, zda ten svatý a nebo biologický. Každopádně to bude v mých očích jeden z hlavních podezřelých, kterému rozhodně nechyběla motivace k vraždě. Kromě toho došlo k únosu další místní kurvičky a znovu nechyběl kule rvoucí cliffhanger v závěru a názorná ukázka, že nejenom v Rakousku je oblíbenou volnočasovou aktivitou záliba ve skladování žen ve sklepení. Dokonale mě to navnadilo na další epizody. Všechny postavy jsou zde parádně napsané, ale přesto bych si přál, aby se většina stopáže věnovala samotnému vyšetřování vraždy i únosů, protože to začalo být kurevsky napínavé. [82 %] ()

Ilúzie (2021) (E05)

Značná část stopáže má skoro až uspávací tempo. Řeší se všemožné vztahové píčoviny, které jsou většině diváků v ten moment úplně u prdele a docení je až ve spojení s naprosto nečekaným, šokujícím a kule rvoucím závěrem, které mě nechalo úplně bez dechu civět na závěrečné titulky. Toto se mi minimálně v rámci seriálu pěkně dlouho nestalo. Naopak, ta humorná část je tam z mého pohledu možná až trošku překážející. Budu se opakovat, ale musím znovu pochválit, jak úžasně jsou jednotlivé postavy napsány a každá z nich má pochybné tajemství, které vás nutí spekulovat nad spoustou možných scénářů a okruh podezřelých se v mých očích nezastavitelně rozrůstá. [84 %] ()

V nejtěžší chvíli (2021) (E06)

Spoilery! Tak vše nasvědčuje tomu, že vraha už bychom měli. Přeci je, když vidíte těžkého alkoholika, kterého zmínka o mrtvé rozhodí natolik, že nedopije ani svoje právě otevřené pivo, tak si můžete být takřka jistý, že nemá čisté svědomí. Avšak v rámci posledního dílu tak nějak očekávám, že se celá situace přeci jen nějak více zamotá. Jinak by ostatně ani příliš nedávalo smysl vytáhnout z rukávu vraha již v předposlední epizodě. Již od prvního dílu mi strašlivě smrdí Guy Pearce, který pokud není do zločinu nějak angažovaný, tak jeho účast v seriálu nedává snad ani moc smysl. Další vynikající epizoda, které se dá znovu vytknout jen a pouze příliš mnoho prostoru věnovaného rodinným záležitostem. Zejména to lesbické melodrama je opravdu těžce navíc a zcela nadbytečné. [82 %] ()

Svátost (2021) (E07)

Spoilery! Přesně dle očekávání nic nebylo tak, jak závěr předchozí epizody naznačoval, ba dokonce všechno bylo úplně jinak. Nezbývá mi, než se zastydět a přiznat, že jsem vraha vskutku neodhadl. Od prokecnutí nevěry se mi jako ideální podezřelý jevil právě onen vousáč, u kterého jsem si začal být jistý, že je skutečným otcem dítěte a právě proto se mi jevil jako hlavní podezřelý a člověk s opravdovou motivací k vraždě. Ono to však nakonec bylo ještě malinko zamotanější a moc hezky promyšlené. Musím si postesknout nad vyšetřovacími postupy, protože já bych měl případ do několika dní vyřešen v momentě, kdy bych znal typ vraždící zbraně, která byla natolik exotická, že nemohlo být nikterak složité prolustrovat si její potenciální držitele a odtud se dostat k možným pachatelům. Mare v rámci dramatizace na hromadu věci přišla tak nějak náhodou. Scénář byl moc hezky promyšlený, protože když si zpětně procházím v hlavě jednotlivé události, tak musím uznat, že tam bylo mnoho indicií, podle kterých se dal pachatel vyvodit. Každopádně vynikající krimi a velmi povedené finále.  [83 %] ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)