Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiálny text distribútora)

LabySo69

Sympatický nájemný vrah Chow Yun-Fat kosí, s neomezeným počtem nábojů ve svých zásobnících, jednoho hajzla po druhým takovým stylem, že by mu mohl závidět i Chuck Norris :-)). Tohle je přesně to, co jsem očekával od Lepšího zítřku - skvělý příběh a masakérní akce. A ten konec...výborná záležitost! Killer je snad i lepší, než už tak vynikající Hard Boiled, to jsem ani nečekal, ani jsem v to nedoufal. Takže asi nejlepší Woo, co jsem zatim viděl. Joo a ještě jedna věc - von mu tim kvérem normálně ustřelil pazouru!!! :-D ()

neo93

Film přesně odpovídá svému názvu. Killer. Již od začátku, se v tomto snímku jede na plné obrátky. Zde se střílí pouze ostrými náboji. Už úvodní pasáž v baru je toho důkazem. Velmi rychlé nastolené tempo si film drží po celou dobu sledování. Co je však zajímavější, je pozorovat, jakým způsobem postavy umírají. Bud zemřou ihned po dvou třech čtyřech někdy i pěti či šesti ranách, které jim zasadí vždy přesně mířící Yun-fat Chow a nebo jim to trvá v podstatě celý film. Ačkoli snímek sází především na akční scény, ve kterých se nešetří kulkami, mrtvými nebo krví, mě rozhodně potěšily také některé dialogy, kterých není vlastně mnoho, ale přesto pro mě byli vtipné až komické. Zvláště mezi hlavní postavou zabijáka v podání Yun-fat Chow a detektivem Li, kterého si zahrál Danny Lee. Nelze se např. nepousmát, když tyto dvě postavy mají proti sobě namířené hlavně svých zbraní a mezi nimi prochází Jeffreyho žena Jennie. Jinak se ale opravdu střídá jedna přestřelka za druhou, není nouze ani o automobilové honičky. Vše vrcholí závěrečnou řežbou v kostele, která mě přišla až skoro úsměvná, ale i přesto je skvělá a nic nezmění na celém podání tohoto výborného filmu. ()

junxi91

Ah Jong, jinak též Jeffrey, je zkušený nájemní zabiják. Jeho další akcí je zastřelit několik gangsterů v nočním klubu, což je díky jeho rychlosti a střeleckým schopnostem úspěšné, akorát se mu do cesty připlete mladá zpěvačka Jennie, která je oslepena zábleskem z jeho zbraně. A tak na ní začne dohlížet, zachrání jí před loupeží a znásilněním a dozví se, že bude potřebovat drahou transplantaci rohovky, jinak zemře. A tak kvůli penězům vezme poslední akci – zabití vysokého bosse triád. Ten zrovna slavnostně zahajuje závod dračích lodí, a přítomna je také policie s detektivem Lee Yingem. Akce je úspěšná, ale Jeffrey je Leem pronásledován na pláž, kde na něj kromě jeho auta čeká také zrada od Wong Hoie, jeho bývalého klienta. Ten na něj pošle zabijáky, kterým se Jeffrey ubrání, bohužel si to opět odnese nevinná osoba – tentokrát malá holka, která si zrovna hraje na pláži. Jeffrey má však svědomí a odveze ji i před nebezpečí dopadení od detektiva Lee Yinga do nemocnice. Po napínavé akci v nemocnici, kdy je holčičce zachráněn život, se povede Jeffreymu utéct. Leeovi mezitím hlodá v hlavě svědomitost nájemného zabijáka a jeho projevy dobré vůle. Jenny se mezitím od policistů Leeho a Tsanga dozvídá, že oslepla kvůli Jeffreymu. Jeffrey se setkává se svým starým učitelem a přítelem Fung Seiem, po kterém chce peníze za svou poslední akci. Bohužel Sei přivedl také zabijáky, kteří mají opět za úkol zlikvidovat Jeffreyho, ten však útok ustane, všechny je postřílí a jen svého starého přítele nechá z nostalgie žít. Jeffrey se pak pokusí zlikvidovat hlavního zrádce Hoie, je z toho pořádná přestřelka, ale nevyjde mu to. Proto Hoi najme dalšího zabijáka Chena na definitivní likvidaci Jeffreyho. Jenny má mezitím posloužit jako policejní návnada – má počkat na Jeffreye na letišti, ale to také nevyjde díky pomoci Seie. S Leeovou policejní prací není spokojený jeho šéf, kterému se nelíbí jeho metody, a také to, že stojí na straně podezřelého. Je tedy od případu odvolán a přidělen je Tsangovi. Sei je následně pronásledován Leem Tsangem k Jeffreymu domů, ale zde jej opět přepadne Chenův gang a Tsang přichází o život. Sei se poté s Jeffreym usmíří, zrada je odpouštěna a slyšíme dojemný rozhovor o nostaligii, starých časech a přátelství. A tak se Lee konečně vydá zatknout Jeffreyho k němu domů, ale objeví se zde opět zabijáci, dojde k přestřelce a ti dva, jeden policajt a druhý nájemný vrah, se postupně spřátelí, protože zjistí, že mají hodně společného. Sei se vydá za Hoiem pro peníze, které měl původně dostat Jeffrey, dostane strašný nášup, dojde ke dvěma přestřelkám, ale polomrtvý Sei přece jen Hoivi a jeho mužům ujede na smluvené místo do kostela, kde následuje závěrečná přestřelka. Sei to odnese jako první, čerství kamarádi Jeffrey a Lee díky svým schopnostem a spolupráci zlikvidují spoustu zabijáků, bohužel jsou však zraněni a nedopadne to dobře. Rychle nabité přátelství mezi dvěma muži, kteří každý stojí na opačné straně, a přitom toho mají tolik společného končí a mně zbyly jen slzy pro pláč. Tak se dozvíme o tom, že nájemný zabiják musí mít v zásobníku vždy poslední kulku pro sebe, a nebo pro nepřítele, že staré časy jsou pryč, že nostalgie nám umožňuje nezapomínat na přátele a že i nájemný zabiják může mít emoce. Dokonce jsem tomu filmu prominul i dost nevěrohodných stříleček, ve spoustě okamžiků měli naši hrdinové namále a dle fyzikálních zákonů a množství svištících kulek měli být minimálně desetkrát v průběhu filmu mrtvi. Také byla dost velká náhoda, že před kostelem se nacházely nádrže s propan butanem a stejně tak ten klasický nesmysl s vybuchující prostřelenou nádrží od auta. () (menej) (viac)

Vincak

Akční melodrama o dobrosrdečném zabijákovi a jeho vykoupení. Pro mě nejpůsobivější byly akční scény plné ve slow-motionu tryskající krve a létajících těl. Mezi těmito scénami pak najdeme také drama, které je občas trošku cheesy, ale nad kterým jsem se i tak spokojeně usmíval. Hlavním drsňákem je Tun-fat Chow, který má zvláštní šarm labradora kříženého s pitbulem. Je tak trošku roztomilý, ale jeho černé oči vrhají děsivé pohledy na všechny, kteří se mu opováží postavit do cesty. Jeho láskou se stane slepá pianistka, která se ale postupně stává pouhým můstkem sbližujícím ho s detektivem, který mu jde po krku. Zdá se mi, že jejich společná bromance nakonec přebije původní romantickou linku, ale co už, přeju jim to. Celkově film nachází slušnou rovnováhu mezi vztahy a vraždami, hezky spojuje všechny linky dohromady a vykresluje složité vztahy mezi jedním vrahem a světem, který je proti němu. Verdikt: 8/10 ()

wito

akcna vyvrazdovacka v style johna woo. myslim, ze tu mozeme johna woo vidiet v plnej parade, i s jeho obcasnym patosom, hoc krvou zaliatym. ()

xylofonka

Dokonalá akce s nádechem patosu, který je ale více než působivý. Mizera a Policista na stejné straně barikády nikdy nebyli přesnější a rozstřílené svíčky v kostele fantastičtější. ()

wOOzIe

Drsný Yun-Fat Chow, který má mimochodem ´´bezedný´´ zásobník do každého naláduje aespoň tři zásobníky ,ae zásadně nepřebíjí, ale sem se to prostě hodí, všechny ty řežby, kdy jich roztříli třeba i 40 fakt užasné. Nejlepší čínský/Hong Kongský film. ()

marlon

Hoci hongkongsky filmový priemysel dal svetu množstvo akčných gangsteriek, až medzinárodný úspech tohto snímku definitívne presadil hongkongsky akčný film za samostatnú filmovú kategóriu. Romantický gýč je zmesou prvotriednych akčných (Hollywoodom často krát len imitovaných) kaskadérskych výkonov, zbesilých genocídnych (ako z komiksu vystrihnutých) prestreliek a dojemných emócií, vyvierajúcich z milostnej línie príbehu a zvláštneho priateľského puta mužských predstaviteľov, silnejúceho s každým prežitým dobrodružstvom. Prostý príbeh úmyselne nedoladený a svojim spôsobom výstredný, je v mnohých ohľadoch lepší i horší zároveň, natočený je však famózne. Jedná brutálna akcia strieda inú, počet mŕtvol narastá exponenciálne, aby nás melodramatické vsuvky čas od času naladili na "duševnú" frekvenciu! Šoková terapia v tomto prípade funguje naozaj bezchybne! ()

ZdenC

Parádní akční film. Kulky nestíhají létat, mrtvoly provrtané těmito kulkami nestíhají padat a Yun-Fat Chow se tváří prostě tvrdě. Klaďas prahnoucí jen po klidu a své přítelkyni se prostě nedá rozstřílet... Jenom na konec taková drobnost: trošku mi vadily bezedné zásobníky, ale chápu, že to prostě k řádnému akčňáku patří. Svkělá podívaná ()

Izz

Nejlepší film Johna Woo.Oproti Hard Boiled má k dobru mnohem lepší příběh a zajímavější postavy,oproti Tváří v tvář zase Chow Yun-Fata a odvázanější akci.Killer je po všech stránkách dokonale dotažený film,ve kterém Woo spojil všechny ty gangstery,vizuáně vytříbené přestřelky,osudová přátelství a letící bílé holubice do dokonale fungujícího celku,který mám strašně ráda.A závěrečný masakr v kostele už Woo asi nikdynpřekoná. ()

departed

Wooův styl mi nesedí. Přesto se těším na každý jeho film. Co to se mnou ksakru je?! Líbí se mi ty akrobatické slow-motion přestřelky, líbí se mi ta přehnanost akčních scén, líbí se mi i ten přehnanej timing některých zabijákovo reflexů (odraz v brýlích, vážně?), dokonce i ten soundtrack jak z porna s Jennou J. Ale nelíbí se mi, že to celé zaobalené působí zkrátka komicky, nevěrohodně (třeba vztah zabijáka a poldy, wtf). Prostě se mi to, stejně jako Hard Boiled, tak nějak rozporuplně líbilo. ()

Shitonit

Neskutečný vraždění, smíchaný s neskutečným příběhem lásky a přátelství... Výborný bylo v závěrečný scéně, že ke kostelu najížděly patrně další a další a další autobusy plný budoucích mrtvol ? :-) Jeffrey je sympaťák, a sympatický na něm hlavně bylo, že jako správnej akčňák umí vraždit i s deseti kulkama v zadku.. Blbý na tom je, že mu vystřelili oka, a chudák Jennifer zůstala slepá... ()

HELLBOY-DB

Podle hodnocení jsem čekal nevídaný filmový zážitek, ale po první přestřelce jsem vystřízlivěl. Ta strašná nadnesenost v každé přestřelce mě tu fakt vadila a celé to pokazila. ()

Sanjuro

Spousta krve, nekonečné zásobníky, každý padouch aspoň po deseti ranách... přesně taková akční řežba, jakou mám rád. K tomu přidejte příběh o přátelství, zásadách a lásce a máte The Killer... Nicméně ke konci už to Johnny Woo fakt přeháněl, scéna, kde se dva slepí milenci hledají ve trávě a míjejí se bylo užvážně moc. To a ubulená čínská hudba v romantických pasážích tomu ubírají poslední hvězdičku ()

Cortesz

Další Woo klasika, která je rozhodně nejlepší z celé jeho filmografie silný příběh, který je sice velmi naivní, přehnaný, ale v době vzniku (1989) určitě nebyl a když se přesto přenesu a k tomu ještě přeslechnu ty občas směšné dialogy, tak se náramně bavím a chrochtám blahem. Rozhodně jde o nejlepší akci, kterou Woo natočil, spousta kulek, krve, mrtvol a k tomu charismatický Yun-Fat Chow. Ke všemu geniální a dojemné finále. Zlatá Hong Kong klasika, která se již asi nevrátí, převeliká škoda. ()

RobbieM@N

Chow Yun-Fat tady dává na frak Rambovi, Arnoldovi a všem, co kdy vzali do ruky zbraň a vystříleli menší armádu, akce má velké grády, ale ty dojáky, které Woo pouští každých pět minut, neustálé patetické výlevy o "dechberoucím" přátelství mi to celé hodně zkazili, jeho styl mi rozhodně nesedl. A konec byl pouhým vysvobozením. ()

Yuri69

Typický příběh o pevném přátelství, který pro mě představuje vrchol tvorby Johna Woo. Takřka baletní a do nejmenšího detailu vypilované přestřelky, kterými se film jen hemží, zaujmou zaručeně každého diváka. Nábojnice víří, předměty jsou tříštěny, krev cáká - podobně efektní podání může závidět i Hollywood. Hlavní postava ztělesněná Chowem zde má perfektní charisma profesionála. Velice obdivuji závěrečnou scénu a zajímavě vybalancovaný konečný osud hlavních postav. ()

milanhanic

Jeden z nejlepších filmů Johna Woo a to s mím nejloblíbenějším hercem Yun-Fat Chowem. Na rok natočení jsou zde naprosto neuvěřitelné triky. Srovnejte s dnešními filmami a tohle je i tak stále na špicy. Závěrečná bitva v kostele, to je naprosto boží (bitvě v nemocnici u o něco lepšího hardboiled se to ale nevyrovná.) ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)