Kurz manželskej túžby

• Česko Kurz manželské touhy (viac)

Kde končí objatia a začína škrtenie? Hlavná otázka vzťahovej komédie pre ľudí, ktorí chcú v zdraví a láske prežiť vlastné manželstvo. Témou, nie príbehom, nadväzujeme na film Teória tigra, ktorý riešil cestu, ak  utiecť zo vzťahu, ktorý nevyhovuje. Kurz manželské túžby je naopak o tom, ako v takom vzťahu žiť. Pokiaľ možno šťastne. Možno aj s vášňou, a to aj po rokoch. Je pre vzťah dôležitá intímna blízkosť alebo naopak dostatočný priestor? Dá sa pestovať vzťah alebo sa pestujú len kaleráby? Je manželstvo len kvantitatívne problém? A môžeme túžiť aj po tom, čo už máme? Prichádzame s prevratnou metódou, vďaka ktorej sa na seba vášnivo vrhnete zakaždým, keď sa vrátite z práce. Len potom nezabudnite skontrolovať, či ten druhý ešte dýcha. (CinemArt SK)

pirduch

Smál jsem se často, smál jsem se rád, pobavilo. Nepotřeboval jsem přemýšlet, zda to bylo reálné, zda to bylo možné...bylo to fajn. A to si myslím, že je základ dobrého filmu. Každý má tu představu dobrého filmu jinou, někdo art, někdo kameňáky, někdo slunce sena,někdo Felliniho či Almodovara...Já jsem se bavil, a bavil jsem se průběžně dosti často... Bylo to vtipny, a mělo to aj pointy. ()

PMU

Nebylo to tak pitomé jak jsem čekal. I přes pár nelogičností a předvídatelnému vývoji příběhu to byl ideální snímek na úterní odpoledne, když je venku fakt hnusně. Holub baví. Plodková klasika. ()

Korpy22

Zvláštní film o to, jak se partnerské sblížení může změnit v definitivní konec. Přestože má film skvělý námět z nějakého důvodu působí pouze jako jeden s dílů nekonečně kriminálky. ()

patti1

Bylo to takové zvláštní. Ke konci z toho sice nějaká pointa vyplynula, ale moc mě to nebavilo. A to mám ráda české filmy i všechny zúčastněné herce. ()

kinoholik

Příjemná detektivní komedie. Plodková v příšerné paruce, Holub nejde na nervy. Spousta dalších drobných figurek, které vytváří celkově pozitivní dojem z filmu. ()

Beau

Mě to bavilo. Příjemně civilní Radek Holub, netypická Jana Plodková, skvělá Ivana Uhlířová, vlastně tam nebyl nikdo, kdo by mě štval. ()