Jan Koller

• Česko Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

Príbeh Jána Kollera sa radí medzi svetový unikát. Veľa prestížnych zahraničných platforiem sa mu v minulosti venovalo a zhodli sa na tom, že story "Českého Honzu" je skutočnou rozprávkou, ktorá je asi už navždy nenapodobiteľná. Sympatický obor totiž celé detstvo, mladosť a začiatok plnoletosti nastupoval za amatérske kluby na dedinskej úrovni. Príbeh Honzu Kollera nie je len príbehom človeka, ktorý to nevzdal, aj keď mu nikto neveril. Je to tiež príbeh pre každého chlapca, ktorý dnes hrá na dedine futbal. Príbeh o tom, že rozprávky sa dejú a vždy musí byť motivácia ísť ďalej. (Continental film)

AmikCZ

Honza je muj spoluzak ze zakladky v Cimelicich. Tedy nemuzu jinak nez 5*.  Jeho uprimnost a opravdovost je nenapodobitelna. Vcetne tridnich srazu po 30 letech… Jeho pribeh je neopakovatelny a pritom inspirujici! ()

Petor odpad!

Silný pribeh perfektniho fotbalisty, ovsem v podani techto tvurcu se z toho stala fraska která se radi do podobneho fiaska jako byl Atilla ()

confisio

Čtyři hvězdy filmovému dokumentu a pátou hvězdu Janu Kollerovi za jeho neuvěřitelnou a zázračnou fotbalovou cestu ze Smetanovy Lhoty až do nejvyšších pater světového profesionálního fotbalu. Příběh obyčejného kluka z vesnice, který se s fotbalovou mičudou prostřílel na první místo historického žebříčku střelců České fotbalové reprezentace, ze kterého ho jen tak někdo nesesadí. Jsem přesvědčen, že přátelský charakter a čistá duše Jana Kollera jsou ingrediencemi, bez kterých by se jeho pohádkový příběh nestal realitou. Inspirující životní cesta, jejíž filmovou podobu rozhodně stojí za to vidět. ()

Clar

Často se tu objevuje sousloví "jak to poskládat" s dovětkem, že by to nejspíš šlo lépe... Lépe jde vždycky všechno. Pro mě to bylo poskládaný tak, že jsem byl několikrát dojatej, čili to funguje super... Jasně, Netflix by to natáhl na čtyřdílnou sérii, nedovolil by si "podlouhlý obličeje" neupravaveným formátem a ty starý záběry asi vyčistil. Pro mě to však takhle je autentický a budí ty správné emoce. ()

Untouchabl

Ve všech ostatních paralelních vesmírech se stal neuvěřitelný příběh českého Honzy námětem pro hollywoodský film, v tomto jsme dostali dokument s hudbou Marka Ztraceného a podprahovou reklamu na Penny, kde chybí už jenom, aby z regálu vyskočil Michal David. Na druhou stranu jen v našem vesmíru bylo možné, že nějakej strejda z banky dojedná přestup devatenáctiletýho kluka, kterej ještě dva roky před tím nastupoval jako brankář z Prdelní Lhoty do Sparty. ()

Pohanka.T

Jan Koller navštěvuje svá minulá působiště, potkává staré známé, vystupuje u toho jako obyčejný kluk od vedle a toto vše je doplněno dobovými záběry, výstřižky z novin a spoustou klišé. Film jako takový je asi v pořádku, nicméně samotný námět obyčejného kluka, který miloval fotbal, tvrdě dřel a i přes překážky udělal pěknou kariéru, mi už dnes nepřijde natolik výjimečný, aby si zasloužil takový prostor. Trochu se bojím, že by takové filmy potom mohly vzniknout klidně tři do roka. ()

Ameliex

Americká pohádka o českém Honzovi ze Smetanovy Lhoty střižená dobovým fotbalovým cestopisem. Tak se dá shrnout novinka nazvaná Jan Koller: Příběh obyčejného kluka. Dokument o historicky nejlepším reprezentačním českém střelci tady chyběl. Popravdě člověk, který nerozezná rohový kop od penalty, se v dokumentu Petra Větrovského, autora obdobně laděného sportovního portrétu Attila Végh - splněný sen, může poněkud ztrácet. Tento dokument ocení hlavně fotbalový fanoušci. ()

Lothar

Jan, gratulujem! Skvelý príbeh, nedali ste sa znechutiť a odradiť zlými ľudmi, naopak, dodali Vám silu niečo dokázať. Takých Horstov Sieglov je na svete veľa..  Máte veľký talent, hlúpi ľudia to nevideli. Inteligencia, čítanie hry, výber miesta.. super! A pri tomvšetkom fajn človek. ()